درباره سوئد این کشور سرسبز بیشتر بدانیم

درباره سوئد این کشور سرسبز بیشتر بدانیم

درباره سوئد، سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است. این کشور چهارمین کشور بزرگ اروپا است و یک دهم بزرگتر از کالیفرنیا می‌باشد.

درباره کشور سوئد

اطلاعات کلی در خصوص کشور سوئد:

 • نام کشور: سوئد
 • پایتخت: استکهلم
 • جمعیت: 10 میلیون نفر
 • دین: مسیحی
 • زبان: سوئدی
 • واحد پول: کرون سوئد

سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است. این کشور چهارمین کشور بزرگ اروپا است و یک دهم بزرگتر از کالیفرنیا می‌باشد. تقریبا 10٪ از منطقه سوئد را دریاچه‌ها و رودخانه‌ها فرا گرفته است، بزرگترین دریاچه ونرن است، این دریاچه به طول 5650 کیلومتر مربع بوده و بزرگترین دریاچه در اتحادیه اروپا می‌باشد.

بیش از نیمی از کشور سوئد تحت پوشش جنگلی قرار دارد و کوه‌ها از سمت غرب سوئد را احاطه کرده‌اند، سوئد دارای کوه‌های اسکاندیناوی می‌باشد و توسط نروژ در سمت غرب و شمال مرز مشترک دارد. رود تورنه بیشترین مرز سوئد با فنلاند را در شرق تشکیل می‌دهد. این کشور مرزهای دریایی با دانمارک، آلمان، لهستان، روسیه، لیتوانی، لتونی و استونی دارد.

درباره سوئد این کشور سرسبز بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

از سال 1812 مرزهای سوئد بدون تغییر بوده و کشور سوئد حدود دو قرن در هیچ جنگی شرکت نکرده است و در هر دو جنگ جهانی اعلام بی‌طرفگی کرد. وسعت این کشور مساحتی برابر با 450،295 کیلومتر مربع را تشکیل می‌دهد که تقریبا دو برابر بزرگتر از بریتانیا است. با وجود جمعیت کوچک و منطقه وسیع، سوئد یک کشور پیشرفته با زیرساخت‌های خوب است، از جمله سیستم حمل و نقل و ارتباطات کارآمدی دارد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، سوئد از آب و هوای مناسب برخوردار است. این عمدتا به دلیل یک جریان گرم اقیانوسی است که از سواحل غربی نروژ جریان دارد. در سال 1910، سوئد اولین کشور اروپایی بود که برای ایجاد پارک ملی اقدام کرد، که عمدتا از مناطق کوهستانی شروع کرد. این امر باعث نجات بخشی بسیاری از بیابان اخیر اروپا شد.

شهر های معروف سوئد

سوئد یک کشور باور نکردنی است این کشور مناظر دیدنی، شهر‌های شگفت انگیز زیادی را در خود جای داده است. شما با شرکت در تور سوئد و سفر به این کشور، از جنگل‌های متراکم و کوه‌های درخشان تا سواحل و دریاچه‌های زیبای زیادی را خواهید دید، بدون شک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. شهرهای سوئد خیلی متفاوت هستند، بنابراین برای بازدید از این کشور به شهرهای مختلف آن سفر کنید زیرا هرکدام زیبایی منحصر به فردی دارند. در این بخش به معرفی 5 شهر معروف سوئد می‌پردازیم:

استکهلم

استکهلم نه تنها به عنوان پایتخت کشور سوئد بلکه به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا شناخته می‌شود. این شهر با پیشینه‌ای از ده قرن تاریخ و فرهنگ ساخته شده است، این شهر در کنار 14 جزیره‌ای قرار دارد که هرکدام زیباتر از دیگری است.
کشور سلطنتی سوئد همچنین به خاطر مدرنیته بودنش حساسیت بیشتری بر روی پایتخت خود دارد. سوئدی‌ها ادعا می‌کنند که استکهلم یک شهر با تمام ویژگی‌های برتر یک کلان شهر است. استکهلم یک شهر بزرگی است که در آن رفت و آمد آسان و کارآمد بوده و آب و هوای تمیزی جریان دارد.

یکی از بخش‌های فوق العاده زیبای استکهلم و سوئد که هنوز برای بسیاری از گردشگران تور سوئد یک راز است، جزایر اطراف این شهر می‌باشد. در اطراف خود بیش از 30،000 جزیره دارد، که تنها حدود 1000 نفر ساکن هستند.  مجمع الجزایر استکهلم در از بندهای مرکزی استکهلم با قایق‌های معروف سفید دسترسی دارند. شما هم می‌توانید با تورهای قایق سواری به مدت چند ساعت در روز به این جزایر سفر کنید یا حتی یک شب در آنجا اقامت داشته باشید.

گوتنبرگ

دومین شهر بزرگ سوئد، گوتنبرگ می‌باشد. این شهر علاوه بر اینکه مکان‌های تفریحی و دیدنی زیادی دارد، از نظر تاریخ و فرهنگ هم حرف‌های بسیاری دارد پس حتما از موزه‌های تاریخی گوتنبرگ دیدن کنید تا با تاریخ این شهر آشنا شوید. این شهر با توجه به بندری بودنش اما آرامش بیشتری نسبت به پایتخت دارد.

مالمو

شهر مالمو جنوبی‌ترین و سومین شهر بزرگ در کشور سوئد می‌باشد. مالمو در سال 2006 اولین شهر تجاری سوئد معرفی شد.

اوپسالا

مسافران جوان‌تر در تور سوئد به راحتی با اوپسالا دوست خواهند شد. اوپسالا بهترین شهر در سوئد برای شب زنده داری و تفریحات شبانه است.

سیگتونا

این شهر در حدود 40 مایلی شمال استکهلم واقع شده است، سیگتونا  قدیمی‌ترین شهر در کشور سوئد می‌باشد که در اواخر قرن 10 تاسیس شد و در کنار سواحل دریاچه دوست داشتنی مالارین قرار دارد.

شهر های معروف سوئد | یوروپ تورز

دیدنی‌ های پربازدید سوئد

مردم کشور سوئد دارای کیفیت زندگی بالایی هستند به همین دلیل یکی از مکان‌های پربازدید شده است. علاوه بر این مناظر طبیعی، اماکن تاریخی، فرهنگ و شهرهای زیبای سوئد باعث شده است که این کشور تبدیل به یک کشور توریستی شود. معروف‌ترین و پربازدید‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور سوئد عبارتند از:

 • مجمع ‌الجزایر استکهلم
 • اسکانه
 • پارک ملی زیردریایی کوسترهیوت
 • پارک ملی آبیسکو
 • کلیسای جامع لاند
 • موزه وازا
 • باغ وحش بوراس
 • کشاورزی و دامداری

فصل کشاورزی در سوئد حدود 240 روز در جنوب و 120 روز در شمال کشور می‌باشد.  کمتر از یک دهم از زمین‌های سوئد تحت کشت قرار دارد. بیشترین زمین‌های زراعی در جنوب سوئد یافت می‌شود، اما قطعه‌های قابل کشت در ناحیه ی‌شمالی کشور هم وجود دارد. 

گندم، جو، چغندر قند، دانه‌های روغنی، سیب زمینی و سبزیجات محصولات اصلی در جنوب سوئد هستند، در حالی که در شمال کشور یونجه و سیب زمینی محصولات اصلی هستند.  در کل کشور سوئد، دامداری اهمیت بیشتری نسبت به کشاورزی دارد.  گاوهای شیری در تمام نقاط کشور حائز اهمیت هستند، در حالی که پرورش خوک و مرغ در جنوب غربی سوئد بیشتر رایج است. راندمان مزارع سوئدی یکی از مهمترین مزارع در جهان است.  جالب است که بدانید ماهیگیری بخش کوچکی از اقتصاد سوئد را به خود اختصاص می‌دهد.

از طریق موافقتنامه‌های بین‌المللی، سوئد برخی از مناطق ماهیگیری سنتی خود را در دریای شمال از دست داده است. شاه ماهی، ماهی خال مخالی، ماهی قزل آلا و همچنین میگو، خرچنگ.  گوتنبرگ بندر ماهی و بازار ماهی پیشرو در سوئد می‌باشد.

منابع و انرژی ها

چوب، سنگ معدن فلزی، و نیروی آب، پایه و اساس اقتصاد صنعتی کشور سوئد را تشکیل می‌دهند. این کشور فاقد سوخت‌های فسیلی است و به واردات آنها نیاز دارد. نیروی هیدرولیکی به میزان زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما تقریبا نیمی از انرژی الکتریکی مورد نیاز مردم را فراهم می‌کند.

تحصیلات و مقاطع آموزشی سوئد

سیستم آموزش و پرورش سوئد فرصت‌های آموزشی متعددی را برای کودکان در تمام گروه‌های سنی ارائه می‌دهد.  این برنامه آموزشی و همچنین آموزش برای کودکان دارای معلولیت اغلب در این کشور رایگان انجام می‌شود.

علاوه بر این، دولت در زمینه تحصیلات و تحقیقات علمی حدود 69.5 میلیارد کرون سرمایه گذاری کرده است.  دولت اخیرا پیشنهادهایی را برای افزایش حقوق معلمان جهت بهبود آموزش‌های بیشتر و فرصت‌های توسعه در مدارس‌هایی که بیشترین چالش‌ها را دارند، ارائه داده است.

تحصیلات و مقاطع آموزشی سوئد | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره سوئد

ویزگی های کشور سوئد چیست؟

سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است. این کشور چهارمین کشور بزرگ اروپا است و یک دهم بزرگتر از کالیفرنیا می‌باشد. تقریبا 10٪ از منطقه سوئد را دریاچه‌ها و رودخانه‌ها فرا گرفته است، بزرگترین دریاچه ونرن است، این دریاچه به طول 5650 کیلومتر مربع بوده و بزرگترین دریاچه در اتحادیه اروپا می‌باشد.

شهر های معروف کشور سوئد، چه شهر هایی میباشند؟

شهر های مهم و معروف کشور سوئد عبارتند از: استکهلم، گوتنبرگ، مالمو، اوپسالا و سیگتونا.

به طور کلی آب و هوای کشور سوئد چگونه میباشد؟

با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، سوئد از آب و هوای مناسب برخوردار است. این عمدتا به دلیل یک جریان گرم اقیانوسی است که از سواحل غربی نروژ جریان دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

6 نظر

داریوش 19 خرداد 1398 پاسخ

سلام دوستان عزیز جهت راهنمایی آیا توری بمدت معلومی هست که بشود چند روزی به گردشرفت مثلا یک هفته یا ده روز وقیمت تمام باهتل وغیره چقدر میشود ممنونتم میشم راهنمایی کنید

Iran 22 دی 1397 پاسخ

سلام
چه فصلی برای سفر به سوئد خوبه؟؟

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام
با توجه به شرایط آب و هوایی سرد سوئد تابستان بهترین زمان سفر به سوئد میباشد

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080

محمد پایروند 19 شهریور 1397 پاسخ

با درود بر شما بابت مقاله مناسبتان
من قصد دارم درصورت موفقیت در اخذ ویزا به فرانسه و از فرانسه به سوئد سفرکنم . لذا یه سوال دارم : لطفا راهنمایی بفرمایید که میتونم در سوئد اعلام پناهندگی کنم و یا کار کنم من لیسانس مکانیک خودرو دارم و هم اکنون کارشناس پذیرش ایرانخودرو هستم . با سپاس – پایروند

سارا 27 تیر 1397 پاسخ

روز بخیر اقامت گرفتن در این کشور چگونه است ؟

نگار 17 تیر 1397 پاسخ

سلام. برای مهاجرت به سوئد و شهر استکهلم ویزا دانش آموزی و دانشجویی واگذار میکنن و یا مثل نروژ ویزا دادن به ایرانی ها مشکله؟
و هزینه ها به قیمت های روز یورو و دلار حدودا چه مقداری میشه؟؟