1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

درباره سوئد

درباره سوئد

اطلاعات کلی در خصوص کشور سوئد:

نام کشور: سوئد

پایتخت: استکهلم

جمعیت: ۱۰ میلیون نفر

دین: مسیحی

زبان: سوئدی

واحد پول: کرون سوئد

سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است . این کشور چهارمین کشور بزرگ اروپا است و یک دهم بزرگتر از کالیفرنیا میباشد.  تقریبا ۱۰٪ از منطقه سوئد را دریاچه ها و رودخانه ها فرا گرفته است، بزرگترین دریاچه ونرن است، این دریاچه به طول ۵۶۵۰ کیلومتر مربع بوده و بزرگترین دریاچه در اتحادیه اروپا میباشد .بیش از نیمی از کشور سوئد تحت پوشش جنگلی قرار دارد و  کوه ها از سمت غرب سوئد را احاطه کرده اند، سوئد دارای کوه های اسکاندیناوی میباشد و توسط نروژ در سمت غرب و شمال مرز مشترک دارد . رود تورنه بیشترین مرز سوئد با فنلاند را در شرق تشکیل می دهد. این کشور مرزهای دریایی با دانمارک، آلمان، لهستان، روسیه، لیتوانی، لتونی و استونی دارد.

از سال ۱۸۱۲ مرزهای سوئد بدون تغییر بوده و کشور سوئد حدود دو قرن در هیچ جنگی شرکت نکرده است  و در هر دو جنگ جهانی اعلام بی طرفگی کرد. وسعت این کشور مساحتی برابر با ۴۵۰،۲۹۵ کیلومتر مربع را تشکیل می دهد که تقریبا دو برابر بزرگتر از بریتانیا است. با وجود جمعیت کوچک و منطقه وسیع، سوئد یک کشور پیشرفته با زیرساخت های خوب است، از جمله سیستم حمل و نقل و ارتباطات کارآمدی دارد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، سوئد از آب و هوای مناسب برخوردار است. این عمدتا به دلیل یک جریان گرم اقیانوسی است که از سواحل غربی نروژ جریان دارد. در سال ۱۹۱۰، سوئد اولین کشور اروپایی بود که برای ایجاد پارک ملی اقدام کرد، که عمدتا از مناطق کوهستانی شروع کرد. این امر باعث نجات بخشی بسیاری از بیابان اخیر اروپا شد.

شهرهای معروف سوئد
سوئد یک کشور باور نکردنی است این کشور مناظر دیدنی، شهر های شگفت انگیز زیادی را در خود جای داده است. شما با شرکت در تور سوئد و سفر به این کشور، از جنگل های متراکم و کوه های درخشان تا سواحل و دریاچه های زیبای زیادی را خواهید دید، بدون شک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. شهرهای سوئد خیلی متفاوت هستند، بنابراین برای بازدید از این کشور به شهرهای مختلف آن سفر کنید زیرا هرکدام زیبایی منحصر به فردی دارند. در این بخش به معرفی ۵ شهر معروف سوئد میپردازیم:

استکهلم
استکهلم نه تنها به عنوان پایتخت کشور سوئد بلکه به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا شناخته می شود .این شهر با پیشینه ای از ده قرن تاریخ و فرهنگ ساخته شده است، این شهر در کنار ۱۴ جزیره ای قرار دارد که هرکدام زیباتر از دیگری است.
کشور سلطنتی سوئد همچنین به خاطر مدرنیته بودنش حساسیت بیشتری بر روی پایتخت خود دارد . سوئدی ها ادعا می کنند که استکهلم یک شهر با تمام ویژگی های برتر یک کلان شهر است . استکهلم یک شهر بزرگی است که در آن رفت و آمد آسان و کارآمد بوده و آب و هوای تمیزی جریان دارد. یکی از بخش های فوق العاده زیبای استکهلم و سوئد که هنوز برای بسیاری از گردشگران تور سوئد یک راز است، جزایر اطراف این شهر میباشد. در اطراف خود بیش از ۳۰،۰۰۰ جزیره دارد، که تنها حدود ۱۰۰۰ نفر ساکن هستند.  مجمع الجزایر استکهلم در از بندهای مرکزی استکهلم با قایق های معروف سفید دسترسی دارند. شما هم می توانید با تورهای قایق سواری به مدت چند ساعت در روز به این جزایر سفر کنید یا حتی یک شب در آنجا اقامت داشته باشید.
گوتنبرگ
دومین شهر بزرگ سوئد، گوتنبرگ میباشد. این شهر علاوه بر اینکه مکان های تفریحی و دیدنی زیادی دارد، از نظر تاریخ و فرهنگ هم حرف های بسیاری دارد پس حتما از موزه های تاریخی گوتنبرگ دیدن کنید تا با تاریخ این شهر آشنا شوید. این شهر با توجه به بندری بودنش اما آرامش بیشتری نسبت به پایتخت دارد.

مالمو
شهر مالمو جنوبی ترین و سومین شهر بزرگ در کشور سوئد میباشد. مالمو در سال ۲۰۰۶ اولین شهر تجاری سوئد معرفی شد.

اوپسالا
مسافران جوان تر در تور سوئد به راحتی با اوپسالا دوست خواهند شد . اوپسالا بهترین شهر در سوئد برای شب زنده داری و تفریحات شبانه است .

سیگتونا
این شهر در حدود ۴۰ مایلی شمال استکهلم واقع شده است، سیگتونا  قدیمی ترین شهر در کشور سوئد میباشد که در اواخر قرن ۱۰ تاسیس شد و در کنار سواحل دریاچه دوست داشتنی مالارین قرار دارد.

دیدنی های پربازدید سوئد
مردم کشور سوئد دارای کیفیت زندگی بالایی هستند به همین دلیل یکی از مکان های پربازدید شده است. علاوه بر این مناظر طبیعی ، اماکن تاریخی ، فرهنگ و شهرهای زیبای سوئد باعث شده است که این کشور تبدیل به یک کشور توریستی شود. معروف ترین و پربازدید ترین جاذبه های گردشگری کشور سوئد عبارتند از:

  • مجمع ‌الجزایر استکهلم
  • اسکانه
  • پارک ملی زیردریایی کوسترهیوت
  • پارک ملی آبیسکو
  • کلیسای جامع لاند
  • موزه وازا
  • باغ وحش بوراس

 

کشاورزی و دامداری
فصل کشاورزی در سوئد حدود ۲۴۰ روز در جنوب و ۱۲۰ روز در شمال کشور میباشد.  کمتر از یک دهم از زمین های سوئد تحت کشت قرار دارد . بیشترین زمین های زراعی در جنوب سوئد یافت می شود، اما قطعه های قابل کشت در ناحیه ی شمالی کشور هم وجود دارد.  گندم، جو، چغندر قند، دانه های روغنی، سیب زمینی و سبزیجات محصولات اصلی در جنوب سوئد هستند، در حالی که در شمال کشور یونجه و سیب زمینی محصولات اصلی هستند.  در کل کشور سوئد، دامداری اهمیت بیشتری نسبت به کشاورزی دارد.  گاوهای شیری در تمام نقاط کشور حائز اهمیت هستند، در حالی که پرورش خوک و مرغ در جنوب غربی سوئد بیشتر رایج است . راندمان مزارع سوئدی یکی از مهمترین مزارع در جهان است.  جالب است که بدانید ماهیگیری بخش کوچکی از اقتصاد سوئد را به خود اختصاص می دهد . از طریق موافقتنامه های بین المللی، سوئد برخی از مناطق ماهیگیری سنتی خود را در دریای شمال از دست داده است.  شاه ماهی، ماهی خال مخالی، ماهی قزل آلا و همچنین میگو ، خرچنگ.  گوتنبرگ بندر ماهی و بازار ماهی پیشرو در سوئد میباشد.

منابع و انرژی ها
چوب، سنگ معدن فلزی، و نیروی آب، پایه و اساس اقتصاد صنعتی کشور سوئد را تشکیل می دهند . این کشور فاقد سوخت های فسیلی است و به واردات آنها نیاز دارد . نیروی هیدرولیکی به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، اما تقریبا نیمی از انرژی الکتریکی مورد نیاز مردم را فراهم می کند.

تحصیلات و مقاطع آموزشی
سیستم آموزش و پرورش سوئد فرصت های آموزشی متعددی را برای کودکان در تمام گروه های سنی ارائه می دهد.  این برنامه آموزشی و همچنین آموزش برای کودکان دارای معلولیت اغلب در این کشور رایگان انجام میشود . علاوه بر این، دولت در زمینه تحصیلات و تحقیقات علمی حدود ۶۹٫۵ میلیارد کرون سرمایه گذاری کرده است.  دولت اخیرا پیشنهادهایی را برای افزایش حقوق معلمان جهت بهبود آموزش های بیشتر و فرصت های توسعه در مدارس هایی که بیشترین چالش ها را دارند، ارائه داده است.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

5 نظر

Iran ۲۲ دی ۱۳۹۷ پاسخ

سلام
چه فصلی برای سفر به سوئد خوبه؟؟

بابازاده ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ پاسخ

با سلام
با توجه به شرایط آب و هوایی سرد سوئد تابستان بهترین زمان سفر به سوئد میباشد

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

محمد پایروند ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ پاسخ

با درود بر شما بابت مقاله مناسبتان
من قصد دارم درصورت موفقیت در اخذ ویزا به فرانسه و از فرانسه به سوئد سفرکنم . لذا یه سوال دارم : لطفا راهنمایی بفرمایید که میتونم در سوئد اعلام پناهندگی کنم و یا کار کنم من لیسانس مکانیک خودرو دارم و هم اکنون کارشناس پذیرش ایرانخودرو هستم . با سپاس – پایروند

سارا ۲۷ تیر ۱۳۹۷ پاسخ

روز بخیر اقامت گرفتن در این کشور چگونه است ؟

نگار ۱۷ تیر ۱۳۹۷ پاسخ

سلام. برای مهاجرت به سوئد و شهر استکهلم ویزا دانش آموزی و دانشجویی واگذار میکنن و یا مثل نروژ ویزا دادن به ایرانی ها مشکله؟
و هزینه ها به قیمت های روز یورو و دلار حدودا چه مقداری میشه؟؟