هر آنچه که باید درباره بوخوم بدانید

هر آنچه که باید درباره بوخوم بدانید

درباره بوخوم، میتوان گفت که یکی از شهرهای غربی کشور آلمان می باشد. شهر بوخوم آلمان از لحاظ اقتصادی و هزینه های روزمره یکی از شهر های ارزان کشور آلمان است.

شهر بوخوم در کشور آلمان و در قاره‌ی اروپا واقع شده است. شهر بوخوم آلمان یکی از شهرهای غربی کشور آلمان می‌باشد. شهر بوخوم آلمان از لحاظ اقتصادی و هزینه‌های روزمره یکی از شهر‌های ارزان کشور آلمان است. به دلیل وجود دانشگاه بزرگ بوخوم، جایگاه‌های تئاتر، سینما و موزه بزرگ معدن در بوخوم آلمان این شهر تبدیل به یکی از شهرهای فرهنگی اروپا شده است. موزه معادن شهر بوخوم آلمان یکی از خاص‌ترین و پربازدید‌ترین موزه‌ها در کل جهان می‌باشد.

هر آنچه که باید درباره بوخوم بدانید | یوروپ تورز

شهر بوخوم کجاست؟

شهر بوخوم ششمین شهر بزرگ ایالت نوردراین-وستفالن در کشور آلمان است. شهر بوخوم آلمان در شرق ایالت نوردراین وستفالن قرار گرفته است. مساحت بوخوم ۱۴۵.۴ کیلومتر مربع می‌باشد. این کشور ۳۶۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد. شهر بوخوم آلمان متحمل آسیب‌های زیادی در جنگ جهانی دوم شده است و در همین جنگ طی بمباران هوایی حدود ۳۸ درصد شهر بوخوم نابود شده است.

شهر بوخوم آلمان یک شهر دانشجویی است و دانشگاه رور بوخوم، دانشگاه بزرگ شهر بوخوم است. معادن زغال سنگ و صنعت فولاد بوخوم بسیار معروف است. جنوب شهر بوخوم دارای نواحی جنگلی است و دریاچه ی‌مصنوعی کماندار در جنوب بوخوم دیده می‌شود. شرکت‌های خودروسازی اپل در بوخوم آلمان واقع شده‌اند. یکی از پایتخت‌های فرهنگی قاره اروپا شهر بوخوم آلمان است. بوخوم آلمان با شهرهایی مانند اسن، هرنه، گلزن کرشن، کاسترو دورتموند، ویتن و هاتینگن همسایه است.

شهر بوخوم کجاست؟ | یوروپ تورز

آب و هوای شهر بوخوم

شهر بوخوم آلمان یک شهر چهار فصل است و گذر فصل‌ها و تغییرات فصلی را به طور مشهود می‌توان در این شهر تجربه کرد. زمستان‌های سرد، تابستان‌های گرم، پاییز بارانی و بهار معتدل و بارانی همه در شهر بوخوم آلمان قابل مشاهده می‌باشد. پایداری وضعیت آب و هوا از ویژگی‌های مهم آب و هوایی شهر بوخوم است. فصل‌های بهار و تابستان بهترین فصل‌ها برای سفر به بوخوم آلمان است. چرا که هوا گرم و بسیار مناسب برای گشت و گذار می‌باشد. چهره ی‌شهر بوخوم در زمستان‌ها نیز وقتی که درختان و ساختمان‌ها زیر برف می‌روند بسیار تماشایی است.

آب و هوای شهر بوخوم | یوروپ تورز

جاذبه‌ های گردشگری شهر بوخوم

شهر بوخوم شهری با جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبا است. یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های آلمان رودخانه‌ای به نام رور در شهر بوخوم است. رودخانه رور، طولی به اندازه ۲۲۰ کیلومتر دارد. در حقیقت این رود از چندین کشور از جمله بوخوم آلمان می‌گذرد و در نهایت به رود بزرگ راین می‌ریزد.

تفریحاتی همچون قایق رانی در این رود انجام می‌گیرد. دریاچه مصنوعی کماندار یکی دیگر از جاذبه‌های شهر بوخوم است. این دریاچه در ابتدای ساخته شدن خود هدفی غیر از تأمین آب برای بخش صنعتی نداشت اما با گذشت زمان و کم کار شدن بخش صنعتی این دریاچه دیگر کارایی سابق را ندارد و امروزه فقط به عنوان یک مکان تفریحی از آن استفاده می‌شود. یکی دیگر از جاذبه‌های شهر بوخوم آلمان باغ وحش آن است.

این باغ وحش حدود ۶۵ سال پیش ساخته شده است. ۵۰۰ گونه جاندار در این باغ وحش نگهداری می‌شود. نکته ی‌جالب این باغ وحش این است که در این باغ وحش حیوانات در قفس نگهداری نمی‌شوند بلکه به صورت آزادانه و بدون قفس و باز نگهداری می‌شوند. این مدل نگهداری از حیوانات برای اولین بار در جهان در این باغ وحش صورت گرفته است. موزه معدن آلمان واقع در بوخوم یکی از بزرگ‌ترین و منحصر به فرد‌ترین موزه‌های معدن دنیا است.

لازم به ذکر است که ایالت وستفالن به داشتن معادن زیاد معروف است و به همین دلیل است که ساکنان این ایالت را معدنچی می‌گویند. بوخوم که از شهرهای این ایالت است شهر معادن است. معادن بوخوم سال‌های طولانی یکی از منابع مهم درآمدی شهر بوخوم بوده است اما از ۶ سال قبل دیگر معادن آن کارایی سابق را ندارند و تنها کارایی آن تبدیل شدن آن به موزه است. این موزه جذاب سالانه گردشگران زیادی را از سراسر نقاط جهان به سمت خود می‌کشاند.

جاذبه‌ های گردشگری شهر بوخوم | یوروپ تورز

دانشگاه رور شهر بوخوم

شهر بوخوم آلمان در همه جا به قطب آموزشی معروف است چرا که شهر بوخوم نسبت به مساحت آن دارای بیشترین تعداد دانشگاه و آموزشگاه بین‌المللی معتبر است. دانشگاه Ruhr-Universität که یکی از دانشگاه‌های مهم کشور آلمان است در شهر بوخوم واقع شده است. دانشگاه بوخوم در سال ۱۹۶۵ در منطقه‌ای خارج از شهر بوخوم ساخته شد و تمام دانشکده‌ها و مؤسسات آن در همان منطقه دانشگاه اصلی به صورت متمرکز بنا شدند. بیش از چهل هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه بیست دانشکده در رشته‌های مختلف و متنوع دارد. معماری دانشگاه بوخوم نیز بسیار زیبا و منحصر به فرد است. اگر به یک تصویر هوایی از بالای دانشگاه نگاه کنید خواهید دید که ساختمان دانشکده‌ها به شکل کشتی می‌باشد که در اطراف ساختمان و تالار اصلی واقع شده‌اند و آن را احاطه کرده‌اند. Uni center اسم خوابگاه دانشگاه بوخوم آلمان است که به دلیل نزدیکی بسیار زیاد آن با دانشگاه، سالانه دانشجویان زیادی در صف انتظار سکونت در آن می‌ایستند.

دانشگاه بوخوم آلمان یکی از اولین دانشگاه‌های آلمان است که مقطع دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس و بخش روابط عمومی و فرستنده رادیویی مخصوص دانشگاه را، در دانشگاه خود تأسیس کرده است. دانشگاه بوخوم علاوه بر آنچه گفته شد دارای سالن غذاخوری و باغ گیاه شناسی بسیار بزرگی است.

دانشگاه رور شهر بوخوم | یوروپ تورز

زندگی در شهر بوخوم

همانطور که گفته شد شهر بوخوم آلمان دارای دانشگاه بزرگی است که اکثراً متقاضی تحصیل در آن زیاد است و افراد زیادی برای تحصیل در آنجا به بوخوم سفر می‌کنند. نکته ی‌مثبت شهر بوخوم این است که بوخوم یکی از ارزان‌ترین و کم هزینه‌ترین شهرهای آلمان است و یکی از بهترین شهرها برای سکونت می‌باشد. گواهی ما برای ارزان بودن شهر بوخوم انتخاب شهر بوخوم آلمان به عنوان دومین شهر ارزان آلمان در سال ۲۰۱۶ می‌باشد. برای مقایسه تقریبی هزینه زندگی در شهر بوخوم آلمان با دیگر شهرها باید بگوییم برای مثال اجاره ماهانه مسکن در بوخوم برابر است با ۳۴۴ یورو که این مبلغ نصف اجاره مسکن در شهر مونیخ، یکی از گران‌ترین شهر‌های آلمان است.

اگر قصد اقامت در شهر بوخوم را داشته باشید مطمئن باشید که حتماً در اوقات فراغت خود جایی خواهید یافت که در آنجا لحظات خوشی را سپری کنید و وقت خود را به خوبی بگذرانید. پارک‌های سرسبز با امکانات تفریحی زیاد، موزه‌ها، جایگاه‌های تئاتر و ۱۰ سینمای خوب در شهر بوخوم آلمان مکان‌های مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت هستند.

زندگی در شهر بوخوم

سوالات متداول درباره بوخوم بدانید

شهر بوخوم در کجای آلمان قرار گرفته است؟

شهر بوخوم ششمین شهر بزرگ ایالت نوردراین-وستفالن در کشور آلمان است. شهر بوخوم آلمان در شرق ایالت نوردراین وستفالن قرار گرفته است.

مساحت و جمعیت این شهر چقدر است؟

مساحت بوخوم ۱۴۵.۴ کیلومتر مربع می‌باشد. این کشور ۳۶۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

آب و هوای شهر بوخوم چگونه است؟

شهر بوخوم آلمان یک شهر چهار فصل است و گذر فصل‌ها و تغییرات فصلی را به طور مشهود می‌توان در این شهر تجربه کرد. زمستان‌های سرد، تابستان‌های گرم، پاییز بارانی و بهار معتدل و بارانی همه در شهر بوخوم آلمان قابل مشاهده می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!