درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم

درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم

درباره اسلوونی، درباره اسلوونی باید بدانید که اسلوونی کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر لیوبلیانا می‌ باشد. اگر به دنبال اطلاعاتی درباره این کشور …

درباره اسلوونی باید بدانید که اسلوونی کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر لیوبلیانا می‌ باشد. اگر به دنبال اطلاعاتی درباره این کشور، ویژگی‌‌های آن، اقتصاد در اسلوونی، جاذبه‌‌های گردشگری و برخی اطلاعات دیگر هستید این مقاله را دنبال کنید.

درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

کشور اسلوونی  

یکی دیگر از کشورهای عضو اروپای مرکزی کشور اسلوونی  است. مساحت این کشور ۲۰، ۲۷۳ کیلومتر مربع است. این کشور قبل از این، قسمتی  از کشور یوگسلاوی بوده است و پایتخت کشور اسلوونی لیوبلیانا می‌باشد. شما در کشور اسلوونی می‌ توانید بخشی از کوه‌‌های آلپ را مشاهده کنید.

بلندترین قله در اسلوونی تریگلاو است که ارتفاع آن تقریباً 2 هزار و 800 متر است. حدوداً نیمی از این کشور را جنگل‌‌ها فرا گرفته‌‌اند. در این کشور حتی می‌ توانید بخش‌‌هایی از قدیمی‌‌ترین جنگل‌‌های جهان را پیدا کنید. درباره اسلوونی باید بدانید که کشور اسلوونی عضو اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور چندماه پیش از اینکه عضو اتحادیه اروپا شود به پیمان آتلانتیک شمالی پیوست. بدین ترتیب با استفاده از تور اروپا مب توانید به این کشور سفر کنید.

موقعیت جغرافیایی اسلوونی 

رشته کوه‌‌های آلپ و دریای آدریاتیک در اطراف این کشور قرار دارد. کشور اسلوونی از شرق به مجارستان،از غرب به ایتالیا، از شمال به اتریش، و از جنوب به کرواسی محدود می‌ شود. آب و هوا در این کشور متنوع بوده به طوری که مناطق شمالی آن آب و هوای سرد و کوهستانی دارد و مناطق جنوبی و غربی آن آب و هوایی معتدل دارد.

آموزش در اسلوونی

درباره اسلوونی جالب است بدانید که در این کشور دورهٔ ابتدایی 9 سال و دورهٔ دبیرستان 4 سال است. در این کشور زبان انگلیسی به عنوان یک درس اجباری در دورهٔ دبستان به دانش‌آموزان تدریس می‌ شود. علاوه بر این به انتخاب خود دانش‌آموزان زبان‌‌های دیگری نیز به آنها تدریس می‌ شود.

در نتیجه در این کشور یادگیری دو زبان انگلیسی و زبان دیگر برای هر دانش‌آموز اجباری است. علت تدریس دو زبان در این کشور این است که جمعیت این کشور کم بوده و فعالیت‌‌های تجاری و سیاسی این کشور ملزم به داشتن چندین زبان برای افراد است. برای گرفتن وقت سفارت اسلوونی و ویزای‌ اسلوونی از هر نوعی باید از طریق آژانس‌های گردشگری یا مراکز مهاجرت اقدام کنید.

پول در اسلوونی 

واحد پول این کشور یورو است. با خرید کردن در منطقهٔ ب ت ث می‌ توانید تمام برندهای متنوع از ارزان تا گران را پیدا کنید. البته این منطقه آنقدر بزرگ است که نیازمند چند روز وقت گذاشتن است.

اقتصاد اسلوونی 

درباره اسلوونی باید بدانید که دارای ذخایر عظیم قلع، ذغال سنگ، روی و سنگ‌‌های ساختمانی است. از طرفی عبور رودخانه ساوا از این کشور باعث شده است که توان تولید انرژی الکترکی زیادی در این کشور ایجاد شود. اقتصاد در کشور اسلوونی نسبت به سال‌‌های پیش به ثبات و پایداری بیشتری رسیده است.

این کشور در بخش کشاورزی صادر‌کننده سیب زمینی، نخود، ذرت، گندم، لوبیا و نیشکر است و در بخش دامپروری تولید‌کننده پشم گاو و گوسفند و گوشت است. صادرات مهم این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی و غذا است.

سیاست در اسلوونی

در کشور اسلوونی هم رئیس حکومت، رئیس‌جمهور است که برای یک دوره پنج ساله با رأی مردم انتخاب می‌ شود. رئیس دولت در این کشور نخست وزیر است که توسط مجلس این کشور انتخاب می‌ شود. در اسلوونی دو مجلس وجود دارد یکی مجلس ملی که 90 کرسی دارد و اعضای آن با رأی مردم انتخاب می‌ شوند و دیگری مجلس شورای ملی که 40 کرسی دارد و نمایندگان آن شامل گروه‌‌های اقتصادی، اجتماعی و متخصصان هستند.

درباره اسلوونی و نظام قضایی آن جالب است بدانید که بالاترین قدرت قضایی در این کشور دادگاه قانون اساسی اسلوونی است که از 9 قاضی تشکیل شده است و قاضی‌‌ها توسط مجلس شورای ملی برای یک دوره 9 ساله انتخاب می‌ شوند. برای سفر با این کشور علاوه بر رزرو تور نیاز به گرفتن وقت سفارت اسلوونی و ویزای اسلوونی می‌باشد.

مردم اسلوونی

درباره اسلوونی و مردم آن بدانید که در این کشور بیشتر مردم از تبار اسلاو هستند و زبان اسلوونیایی نیز از زبان‌‌های اسلاوی است. مهاجرت جوانان به کشورهای اروپایی و علاقه کم خانواده‌‌ها به بچه‌دار شدن سبب شده است که نرخ رشد جمعیت در این کشور منفی شود. در حال حاضر جمعیت اسلوونی دو میلیون و 9 هزار و 245 نفر است و میانگین سنی آنها 41 سال است.

مردم اسلوونی | یوروپ تورز

در حال حاضر نرخ رشد جمعیت در این کشور منفی 0.8 درصد است. این کشور در بین جمهوری‌‌های یوگوسلاوی یک منطقه فرهنگی کاملاً مجزا را نشان می‌ داد. اسلوونی‌‌ها 1/38 درصد، کروات‌‌ها 8/1 درصد، صرب‌‌ها دو درصد، بوسنیایی‌‌ها 1/1 درصد و بقیه قومیت‌‌ها 12 درصد از جمعیت را تشکیل می‌ دهند. دین 57/8 درصد مردم این کشور مسیحیت کاتولیک، دین 4/2 درصد مردم این کشور مسلمان، 3/2 درصد ارتودوکس و 0/9 درصد به بقیه فرقه‌‌های مسیحیت اعتقاد دارند.

ارتباطات در اسلوونی

رسانه‌‌ها در این کشور، بعد از استقلال اسلوونی از یوگوسلاوی با سرعت بالایی  رشد پیدا کردند. اصلی‌‌ترین روزنامهٔ‌ای که از   آنها  وجود دارد در بخش خصوصی است. شبکه‌‌های تلویزیونی، رادیویی و اینترنت آن، هم در اختیار بخش دولتی و هم بخش خصوصی است.

جاذبه‌ های اسلوونی 

درباره اسلوونی و طبیعت آن جالب است بدانید که اسلوونی مقصد عاشقان طبیعت است. شاید این کشور مقصد اصلی خیلی از گردشگران نباشد اما کسانی که به این کشور سفر می‌ کنند با جاذبه‌‌های زیادی رو به رو می‌ شوند. رشته کوه‌‌های آلپ، فرهنگ سنتی این کشور و بسیاری از جاذبه‌‌های دیگر مواردی هستند که افراد زیادی را همه ساله به خود جذب می‌ کنند. ما در این جا به بعضی از جاذبه‌‌های گردشگری اسلوونی اشاره کردیم و تعدادی از آن را به اختصار توضیح دادیم.

لیوبلیانا، بلد، غارهای شکوجان، وگل، لاشکو، موزه فضای باز رگاتک، غار پستوینا، لوگارسکا دولینا، قلعه پریجاما، پارک ملی تریگلاو، دره سوچا، ماریبور، گذرگاه ورشیک، پیران و بلشکی وینتگار از جمله موارد تفریحی و گردشگری می‌باشند. شما می‌توانید با استفاده از تور اروپا برای دیدن جاذبه‌های این کشور به آن سفر کنید.

لیوبلیانا

لیوبلینا که پایتخت اسلوونی است یکی از زیباترین شهرهای این کشور می‌ باشد. مجسمه‌‌های اژدهای زیادی در این شهر قرار درند. علاوه بر مجسمه‌‌های اژدها این شهر دارای معماری بسیار زیبایی است که متعلق به دوره باروک است. این شهر به دلیل میدان‌‌های کوچک شهر قدیمی شهرت زیادی پیدا کرده است. شما در قصر لیوبلیانا می‌ توانید چشم‌انداز زیبایی از شهر را داشته باشید.

غار های شکوجان

مطمئنا درباره اسلوونی و غارهای ان شنیده‌اید، این غارها در میراث یونسکو ثبت شده‌‌اند. شما با بازدید از این غارها هم می‌ توانید از میراث یونسکو بازدید کنید و هم مرتفع‌‌ترین غار اروپا را ببینید. این غارها به وسیلهٔ یک پل به هم متصل شده‌‌اند زیرا در یک دره بزرگ تشکیل شده‌‌اند. ستون‌‌های زیبای استالاکتیت و استالاگمیت قرار گرفته در این غارها بسیار جالب توجه است. در این غارها نزدیک به 15 گونه خفاش وجود دارد.

موزه فضای باز رگاتک

موزه فضای باز رگاتیک یک موزه کاملاً متفاوت است که در یک مزرعه واقع شده است. شما با گشت و گذار در این موزه می‌ توانید درباره اسلوونی و سنت‌‌ها و رسوم مردم اسلوونی اطلاعاتی بدست آورید.

همچنین در این موزه صنایع دستی زیادی وجود دارد که می‌ توانید به عنوان سوغات این کشور از آنها استفاده کنید. کارگاه‌‌های سبد بافی، زیور آلات و پخت نان از دیگر صنایع این موزه هستند. در این موزه یک عمارت قدیمی هم وجود دارد که مربوط به دورهٔ رنسانس است و با استفاده از آن می‌ توانید با شیوه و آداب و رسوم قرن 18 آشنا شوید.

پارک ملی تریگلاو

نام این پارک از مرتفع‌‌ترین قله در این کشور یعنی قله تریگلاو گرفته است. برای اینکه زیبایی‌های طبیعی این پارک، دریاچه‌‌های یخچالی تریگلاو و کوه تریگلاو از بین نرود آن را از ساختمان‌‌های دیگر مجزا کرده‌‌اند.

گذرگاه ورشیک

این گذرگاه با بیش از ۱۵۰۰ متر  ارتفاعی که دارد رتبه ی‌مرتفع‌‌ترین گذرگاه کوهی در جولیان آلپ اسلوونیرا داراست و این گذرگاه تا دره سوچا وسعت داشته و جاده روسی نامیده می‌ شود و قدمت آن به اوایل قرن بیستم باز می‌ گردد. این مسیر یک مسیر ایده آل برای کوه‌نوردانی است که می‌ خواهند از یکی از مرتفع‌‌ترین قله‌‌ها بالا بروند، ارتفاع برخی از این کوه‌‌ها به بیش از ۲ کیلومتر می‌ رسد.

اگر بخواهید در آن مناطق اقامت داشته باشید باید بدانید که در آنجا کلبه‌‌های کوهستانی هم وجود دارد که با اقامت در آنجا درباره اسلوونی بیشتر خواهید دانست و با فرهنگ محلی منطقه آشنا می‌ شوید. و با استفاده از تور اروپا و یا تور اسلوونی به این کشور سفر کنید.

ارتباطات در اسلوونی | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم

برخی از ویژگی های کشور اسلوونی چیست؟

یکی دیگر از کشورهای عضو اروپای مرکزی کشور اسلوونی  است. مساحت این کشور ۲۰، ۲۷۳ کیلومتر مربع است. این کشور قبل از این، قسمتی  از کشور یوگسلاوی بوده است و پایتخت کشور اسلوونی لیوبلیانا می‌باشد.

موقعیت جغرافیایی کشور اسلوونی چیست؟

رشته کوه‌‌های آلپ و دریای آدریاتیک در اطراف این کشور قرار دارد. کشور اسلوونی از شرق به مجارستان،از غرب به ایتالیا، از شمال به اتریش، و از جنوب به کرواسی محدود می‌ شود.

برخی از خصوصیتهای مردمان این کشور چیست؟

درباره اسلوونی و مردم آن بدانید که در این کشور بیشتر مردم از تبار اسلاو هستند و زبان اسلوونیایی نیز از زبان‌‌های اسلاوی است. مهاجرت جوانان به کشورهای اروپایی و علاقه کم خانواده‌‌ها به بچه‌دار شدن سبب شده است که نرخ رشد جمعیت در این کشور منفی شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!