با معروفترین خیابانهای آمستردام آشنا شوید

با معروفترین خیابانهای آمستردام آشنا شوید

آمستردام شهری با زیبایی ها و جاذبه های توریستی بسیاری می باشد که در این میان میتوان گفت معروفترین خیابانهای آمستردام از پرطرفدارترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری و تفریحی شناخته می شود که در اولویت بازدید انبوهی از توریست ها قرار می گیرد.

بدون تردید با حضور در بهترین و قدیمی ترین خیابان های این شهر گذر زمان را از دست داده و ساعاتی را با شادی و هیجان وصف نشدنی به گشت و گذار و تفریح در خیابان های این شهر سپری کنید.

معروفترین خیابانهای آمستردام

آیا با معروفترین خیابانهای آمستردام آشنا هستید؟ آیا قصد دارید در سفر به هلند از معروفترین خیابانهای آمستردام بازدید بعمل آورید؟ آیا می دانید بهترین زمان برای سفر و بازدید از خیابان های شهر آمستردام کی می باشد؟ آِیا اطلاع دارید خیابان های این شهر تنها بخشی از زیبایی ها و جاذبه های توریستی هلند می باشند؟

توجه داشته باشید که آمستردام شهری با زیبایی ها و جاذبه های توریستی و گردشگری بسیاری می باشد که گردشگران انبوهی سالانه با سفرهای تفریحی خود به قصد بازدید از کانال های تو در تو، ساختمان های آجری قرمز، موزه های متعدد، باغ های گل، عمارت های باشکوه و خیابان های معروف آمستردام را در اولویت های خود قرار می دهند.

قدم زدن و پیاده روی در خیابان های بی نظیر و جذاب این شهر از جمله بهترین و زیباترین کارهایی خواهد بود که در زمان سفر و حضور خود در این مکان می توانید تجربه کنید. خیابان های یک شهر بیانگر اعتقادات و فرهنگ آن منطقه بوده و به گونه ای میتوان گفت از طراحی و معماری خیابان های یک شهر می توان به وضع مردم آن منطقه پی برد.

مسافران و توریست هایی که علاقه مند به فهمیدن موضوع های ریز و بازدید از مناطق غیر تاریخی و هنری هستند می توانند در سفر به این شهر رویایی و باشکوه بازدید از خیابان های آن را در اولویت های خود قرار دهند. با توجه به اینکه آمستردام از جمله شهرهایی با قدمت طولانی می باشد از این رو می توان خیابان هایی تاریخی با تاریخچه ای دور و دراز را در آن مشاهده کرد که تنها بافت تاریخی خود را حفظ کرده و امروزه به عنوان لوکس ترین و بهترین خیابان های شهر شناخته می شوند.

در ادامه مقاله سعی بر آن خواهیم داشت مسافران و گردشگران را با بهترین و معروفترین خیابانهای آمستردام آشنا کنیم لطفا ما را تا پایان مقاله همراهی نمایید.

خیابانهای آمستردام

خیابان کالفر اشکورات از معروفترین خیابانهای آمستردام

در معرفی معروفترین خیابانهای آمستردام برای مسافران و گردشگرانی که قصد دارند در سفر خود به این شهر توریستی در اولویت بازدید های خود قرار دهند میتوان به خیابان کافر اشکورات اشاره نمود که پیاده روی در این مکان برای توریست ها از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. خیابان کالفر اشکورات به نوبه خود یکی از بهترین و محبوب ترین جاذبه های دیدنی و گردشگری آمستردام به شمار می آید که با فروشگاه های بسیار و متعدد در زمینه فروش انواع کالاهای متنوع با بهترین برندهای اروپایی شهرت بسیاری را در کل جهان بدست آورده است.

به گونه ای که می توان گفت این خیابان در مقایسه با سایر خیابان های شهر آمستردام در امر خرید و فروش کالاهای مختلف از اهمیت بالایی بهره مند بوده و روزانه با تردد و ازدحام بالایی مواجه می باشد و با توجه به این که در مرکز شهر قرار گرفته است دسترسی به این خیابان بسیار راحت بوده و مسافران می توانند با استفاده از مترو یا اتوبوس های شهری به آسانی خود را به این خیابان برسانند. کف خیابان کالفر اشکورات از سنگ فرش یک رنگ می باشد که تنها برای عبور عابرین مناسب بوده و امکان تردد خودرو وجود ندارد.

خیابانهای آمستردام

خیابان پی سی هوفت استرات یکی دیگر از معروفترین خیابانهای آمستردام

یکی دیگر از معروفترین خیابانهای آمستردام که در سفر به هلند حتما باید از آن بازدید نمایید می توان به خیابان پی سی هوفت استرات اشاره کرد که از جمله زیباترین و بهترین جاذبه های دیدنی آمستردام به شمار می رود.

این خیابان جذاب و بسیار لوکس در بخش جنوبی آمستردام قرار گرفته است و با فروش کالاهای بسیار لوکس و برندهای معروف جهانی به فعالیت مشغول بوده و از فروشگاه های بزرگ که هریک ارائه دهنده محصول خاصی از برند معروف جهانی می باشند گردشگران و توریست هایی که قصد خرید اجناس اصل با معروف ترین برند را دارید می توانند خود را در این خیابان مشاهده کنند چرا که با پرسیدن آدرس برای خرید بهترین برند و کالاهای اصل بدون تردید این خیابان را برایتان معرفی خواهند کرد.

بافت و معماری خیابان پی سی هوفت استرات به گونه ای می باشد که در هر دو طرف آن فروشگاه هایی فعالیت داشته و هیچ محل مسکونی در آن وجود ندارد. سنگ فرش های جذاب و بی نظیر آن به زیبایی این منطقه افزوده و در قسمت وسطی امکان عبور و مرور وسیله نقلیه امکانپذیر می باشد. بازدید از این خیابان در ساعاتی دیر وقت از شبانه با وجود لوسترهای وسط خیابان منظره ای بسیار رویایی و زیبایی را به دنبال خواهد داشت.

خیابانهای آمستردام

خیابان بتهوون استرات از بهترین خیابانهای آمستردام

خیابان بتهوون استرات از دیگر معروفترین خیابانهای آمستردام می باشد که در میان دیگر خیابان های شهر شهر مناسبی را در زمینه فروش کالا و اجناس ندارد و تنها ویژگی این خیابان که سبب متمایز بودن آن شده است میتوان به وجود فروشگاه های متعدد عطر و ادکلن در این منطقه اشاره کرد. گردشگران و توریست ها با حضور و تردد در این خیابان با بوی عطر و ادکلن های بی نظیر، زیباترین لحظات سفر  خود را تجربه خواهند کرد.

این خیابان در بخش جنوبی شهر واقع شده و با داشتم بهترین و لوکس ترین کافی شاپ های شهر سبب جذب توریست ها و مسافران بسیاری به سوی خود شده است. مسافران می توانند با گشت و گذار و بازدید از این خیابان در نهایت با حضور در یکی از بهترین کافی شاپ های این منطقه خود را به نوشیدن یک قهوه خاص به همراه کیک شکلاتی لذیذ دعوت کنند. مسافران می توانند ساختمان های مسکونی در این خیابان مشاهده کنند و زیر زمین هایی که به منظور پخت شیرینی در نظر گرفته شده و نیز مسیری برای تردد خودروها تعبیه و مشخص شده است.

خیابانهای آمستردام

خیابان راد هاوس استرات

خیابان راد هاوس استرات به عنوان یکی از معروفترین خیابانهای آمستردام امروزه مورد بازدید انبوهی از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط دنیا شده است. این خیابان با داشتن ساختار و بافت بسیار لوکس و شیک از دیدنی ترین و مدرن ترین مناطق آمستردام بوده و دارای فضای بسیار بزرگی بین دو طرف خیابان می باشد که در وسط خیابان دو بلوار وجود دارد که مکان عبور و مرور دوچرخه ها می باشد.

خیابان راد هاوس استرات در قلب شهر آمستردام قرار گرفته و فروشگاه های متعددی در فروش انواع اقلام های مختلفی به فعالیت مشغول می باشند که فروش محصولات دست ساز در این خیابان بسیار مورد توجه واقع بوده و به گونه ای میتوان گفت این خیابان به فروش محصولات دست ساز مشهور می باشد. فضای آرام بخش این مکان سبب می شود که مسافران بدون خستگی از گشت و گذار و پیاده روی در این خیابان به بازدید از فروشگاه ها و اقلام دست فروش مشغول باشند.

خیابانهای آمستردام

خیابان رد لایت آمستردام

خیابان رد لایت از معروفترین خیابانهای آمستردام می باشد که در وهله اول شاید برای برخی مسافران و گردشگران بازدید و حضور در این منطقه بسیار شرم آور باشد اما می توان گفت که این مکان نه تنها در کشور هلند مخفی نبوده بلکه به عنوان نماد آزادی کشور و یکی از افتخارات مردم شناخته می شود و از جمله مناطقی می باشد که هلندیها برای بازدید توریست ها از آن پیشنهاد می کنند. بر خلاف سایر اماکن مشابه روسپی های خیابان رد لایت آمستردام خود را مخفی و پنهان نمی کنند اغلب مردم بر این باور هستند که وجود اماکن آزاد چون رد لایت سبب شده است که خانه های از فساد به دور باشند.

خیابانهای آمستردام

خیابان نیوزیدس فوریورکوال

خیابان نیوزیدس فوربورکوال از معروفترین خیابانهای آمستردام که در مرکز شهر واقع شده و در بخش شمال جنوبی قرار دارد. این خیابان با قرار دادن برخی از جاذبه های توریستی و دیدنی آمستردام در خود به یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین مناطق و خیابان در آمستردام می باشد. که از جمله جاذبه های دیدنی در این خیابان می توان به کاخ سلطنتی، کلیسای جدید، موزه تاریخ، پلازای ماخنا و… اشاره نمود.

خیابانهای آمستردام

روکین از معروفترین خیابانهای آمستردام

روکین یک کانال و یکی از معروفترین خیابانهای آمستردام می باشد که در واقعیت بخشی از رودخانه آمستل بوده و در دوران گذشته این خیابان از مونتپلین شروع و تا میدان دام ادامه داشته است. در سال 1936 میلادی قسمتی که بین میدان دام و میدان اسپوی وجود داشت را آب فرا گرفت که در حال حاضر ساختمان هایی باشکوه و برجسته که در آب قرار دارند مشاهده می شود. مسافران و توریست هایی که علاقه مند به بازدید از این کانال و خیابان قدیمی هستند می توانند با استفاده از مترو یا تراموا خود را به این منطقه برسانند.

خیابانهای آمستردام

خیابان وارموش استرات

یکی دیگر از قدیمی ترین و معروفترین خیابانهای آمستردام می توان به وارموش استرات اشاره کرد که در موازات رودخانه آمستل واقع شده و از ایستگاه راه آهن مرکزی شهر به سمت میدان دام ادامه دارد. قدمت این خیابان به به قرن سیزدهم برمیگردد که در قرن های شانزده و هفده به عنوان یکی از مناطق خرید در شهر شناخته شد و در حال حاضر می توان انبوهی از فروشگاه ها، مراکز خرید، رستورانها و کافه های لوکس و شیک را در امتداد این خیابان قدیمی مشاهده کرد که این امر سبب جذب مسافران و توریست های بسیاری به سوی خود شده است که وجود هتل های ارزان قیمت در این خیابان نیز از دیگر مزیت ها و ویژگی های این منطقه می باشد.

خیابانهای آمستردام

خیابان سزار پیترشترات در آخر می خواهیم خیابان سزار پیترشترات که از معروفترین خیابانهای آمستردام می باشد شما را آشنا کنیم این خیابان در نزدیکی ایستگاه مرکزی آمستردام قرار گرفته است در وهله اول شاید به دلیل همسایه های بزرگ تر و معروف کوچک تصور شود اما به هیچ وجه گول ظاهرش را نخورید چرا که این خیابان در سال 2015 به عنوان یکی از بهترین مراکز و مناطق خرید در کشور هلند معرفی شد. در این خیابان می توانید فروشگاه هایی مستقل که برخی به فروش قهوه اتیوپیایی و برخی به فروش پنیرهای فرانسوی مشغول هستند را مشاهده نمایید. گردشگران با گشت و گذار و تردد در این خیابان می توانند بهترین و منحصر به فرد ترین هدایا را برای سوغاتی خریداری کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!