--- 021-87700067

تور سوئد

کشور سوئد از سرزمین های محبوب در بین مسافران اروپا است. در تور سوئد شهرهای تاریخی با معماری های زیبا و طبیعت شگفت‌انگیز این کشور را خواهید دید. این کشور ۱۰ میلیون سکنه دارد اما با وجود کوچک بودن برای همه سلایق مناسب است. در این کشور هم طرح‌های نوآورانه را خواهید دید هم شهرهای قرون‌وسطایی. مردم مهمان‌نواز سوئد، میراث فرهنگ و تاریخ این کشور را به خوبی حفظ کرده اند.

ازآنجا که در تور سوئد با مناظر شگفت‌انگیز، آفتاب تابستانی طولانی مدت، دهکده های ماهیگیری و سرزمین گوزن های شمالی مواجه خواهید شد این تور به یکی از تورهای منحصربه‌فرد اروپایی شهرت یافته است.

کشور سوئد

سوئد کشوری است در شمال اروپا که پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن استکهلم است. کشور سوئد ازنظر کیفیت زندگی، بهداشت، آزادی شهروندی، آموزش، اختلاف طبقاتی و رفاه در جایگاه خوبی قرار دارد. موقعیت جغرافیایی سوئد را از غرب نروژ، از شرق خلیج بوتنیا، از شمال شرق فنلاند، از جنوب غرب  دانمارک و از جنوب شرق  دریای بالتیک تشکیل می‌دهد.

 ازنظر آب‌وهوا بخش شمال آن دارای آب‌وهوای سرد و خشک است. جنوب این کشور آب‌وهوای اقیانوسی و مرکز آن آب‌وهوای قاره ای دارد. استکهلم، گوتنبرگ و هلسینگبورگ از شناخته‌شده‌ترین شهرهای سوئد هستند. البته این کشور علاوه بر شهرهای بزرگ و دریاچه های فراوانش سواحل شگفت انگیزی نیز دارد. یکی از بهترین سواحل آن در منطقه  Bohuslän در شمال گوتنبرگ قرار دارد.

استکهلم پایتخت سوئد

استکهلم پایتخت سوئد، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. این شهر دارای جاذبه‌های دیدنی بسیاری است. در این شهر خانه‌های رنگارنگ قدیمی با قدمت صدساله را خواهید دید که در کنار هم به زیبایی قرار گرفته‌اند. در خیابان های تاریخی این شهر هزاران موزه، جاذبهٔ گردشگری، پارک و گالری هنری وجود دارد.

تور سوئد انتخابی مناسب برای سفر

کسانی که عاشق سفر به خارج هستند تور سوئد می تواند انتخاب مناسبی برای آن ها باشد. این کشور به بهشت مسافران تشبیه شده است. آب و هوای تمیز، جنگل های دست نخورده، ماجراجویی در جزایر زیبا و دریاچه های باشکوه سفری پرخاطره برای شما رقم خواهد زد. حمل‌ونقل عمومی در سوئد بسیار عالی است. مردم سوئد برخوردی دوستانه با شما خواهند داشت. می‌توانید از سیستم دوچرخه‌سواری شهر نیز استفاده کنید. سوئد جاذبه‌های فراوانی دارد که در بین آن ها BIRKA، Drottningholm و گورستان وودلند سه جاذبه ای هستند که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند.

تور سوئد
تور سوئد

بهترین زمان برای رفتن به تور سوئد

تور سوئد در هر فصلی از سال تجربهٔ متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد. در فصل تابستان در بین ماه های ژوئن تا آگوست هوا ملایم است و دما به ۲۰ درجه می رسد. درنتیجه می‌توان گفت این فصل بهترین زمان برای رفتن به تور سوئد و بازدید از این کشور است. ماه ژوئن ماه خلوتی است و می‌توانید به‌راحتی فعالیت‌های بیرونی خود را داشته باشید. ماه های جولای و آگوست هم به عنوان فصل های پر گردشگر شناخته می شوند و می توان گفت تور سوئد در این دو فصل برای شما گران‌تر تمام می‌شود.

ویزای شینگن برای رفتن به تور سوئد

برای رفتن به کشور سوئد نیاز به ویزای شینگن است چون این کشور عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد. برای دریافت ویزا نیز حضور شخص متقاضی در روزی که سفارت جهت مصاحبه و انگشت‌نگاری تعیین کرده است الزامی است. اگر تصمیم به رفتن به تور سوئد را دارید از سه ماه جلوتر اقدام کنید که مراحل گرفتن وقت و ویزا طی شود چون سفارت وقت عادی می دهد نه فوری.

تور ارزان و لحظه آخری سوئد

تور لحظه آخری به سوئد به دلیل الزامی بودن ویزا قابل انجام نیست. آژانس برای افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند تورهای ارزانی را ارائه می دهد. هم‌چنین برای کاهش هزینه های سفر می توانید از تور ترکیبی سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک هم استفاده کنید. در این صورت می توانید هم زمان از جاذبه های چند کشور زیبا بازدید داشته باشید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

تور سوئد
تور سوئد

خدمات آژانس در تور سوئد  چیست؟

در تور سوئد خدماتی چون بلیط رفت‌وبرگشت، ترانسفر فرودگاهی، اقامت هتل با صبحانه، لیدر فارسی زبان و گشت شهری توسط آژانس ارائه می‌گردد. ارزان‌ترین آفر تورهای سوئد با نرخ ویژه و قیمت مناسب را می توانید در سایت جستجو کنید. آژانس راهنمایی های لازم برای رفتن به تور سوئد را به شما می دهد. هم چنین در صورت سفر با تور، دریافت ویزا بر عهدهٔ آژانس خواهد بود.

تور سوئد
تور سوئد

خریداری کارت گردشگری استکهلم در تور سوئد

کارت گردشگری را در تور سوئد خریداری کنید. این کارت به ازای دریافت هزینه اندک امکان استفاده از امکانات رایگانی را در اختیار شما قرار خواهد داد. به طور مثال  اگر می خواهید در تور سوئد از بیشتر موزه ها و جاذبه‌های شهر بازدید داشته باشید تهیه این کارت ارزش هزینه کردن دارد. با این کارت می‌توانید در تور سوئد از تورهای کانال گردی، وسایل حمل‌ونقل عمومی و ۹۹ درصد از موزه‌های شهر به طور رایگان استفاده کنید.

تور سوئد
تور سوئد

اطلاعات ضروری برای رفتن به  تور سوئد

در تور سوئد نیاز به اطلاعات ضروری این کشور دارید:

اختلاف ساعت با تهران: استکهلم یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمی آن سوئدی است. واحد پول این کشور کرون سوئد می باشد. شمارهٔ اضطراری ۱۱۲ در صورت بروز مشکل می توانید تماس بگیرید که یک اپراتور انگلیسی زبان پاسخگو خواهد بود.

جاذبه‌های گردشگری سوئد

استکهلم، پایتخت سوئد است که اغلب به آن ونیز شمال نیز می‌گویند در دریاچهٔ Mälar روی مجموعه‌ای از جزیره و شبه‌جزیره قرارگرفته است. قرار گرفتن جزیره‌ها و کانال‌ها در کنارهم عامل مهمی در جذابیت این شهر شده است. سه مورد از جاذبه های استکهلم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

شهر قدیم یا گملا ستان (Gamla Stan)

این منطقه همانند یک موزه زنده است که قدمت آن به دههٔ ۱۲۰۰ برمی‌گردد. بسیاری از گردشگران تور سوئد اول به این منطقه سر می‌زنند. عبور از خیابان‌ها و کوچه‌های باریک این محله که پیچ‌درپیچ هستند سفر در زمان را برای شما تداعی می‌کنند. کاخ پادشاهی، موزهٔ نوبل و کلیسای جامع استکهلم در این محله واقع شده‌اند.

کاخ پادشاهی (Sverige’s Kungahus)

کاخ پادشاهی در حاشیهٔ منطقهٔ قدیمی شهر و در کنار آب قرارگرفته است. این کاخ اقامتگاه رسمی پادشاه سوئد است. البته اقامتگاه ملکه در جزیرهٔ دیگری واقع‌شده است که جزء میراث جهانی یونسکو نیز می‌باشد.

کاخ پادشاهی ۶۰۰ اتاق و ۵ موزهٔ بزرگ دارد. علاوه بر نمای زیبایی که دارد جواهراتی نیز در داخل این بنا وجود دارد که بسیار دیدنی هستند. تاج نقرهٔ ملکه کریستینا یکی از این جواهرات است. در تور سوئد اگر به کاخ پادشاهی رفتید در موقع تعویض گارد، خود را به آنجا برسانید که مراسم جالبی را تماشا کنید.

تور سوئد
تور سوئد

موزهٔ واسا

کشتی جنگی واسا همانند کشتی تایتانیک در اولین سفرش در سال ۱۶۲۸ غرق شد. این کشتی برای ناوگان دریایی پادشاهی سوئد یک افتخار بود. این کشتی پس از غرق شدن در یک عملیات فوق‌العاده در سال ۱۹۶۱ به روی آب آورده شد. بازدید سالانه بیش از یک میلیون نفر از این موزه، آن را به پر بازدیدترین موزه در سوئد تبدیل کرده است.

تور سوئد
تور سوئد

جزیرهٔ Djurgården

این جزیره زیبا، دنج و آرام در مرکز شهر قرار دارد. در فصل تابستان در روزهای بلند گردشگران خود را برای تفریح به این جزیره می‌رسانند. این جزیره مکانی عالی برای پیک‌نیک و گشت‌وگذار است.

موزه هنر مدرن

در این موزه می‌توانید آثار هنری اروپا از قرن بیست تا به امروز را مشاهده کنید. آثار هنرمندانی چون پیکاسو، ماتیس و سالوادور دالی در این موزه نگه داری می‌شود. انواع سبک‌های هنری از کلاسیک مدرن تا هنر معاصر را در این موزه می‌توانید مشاهده کنید. طراحی این موزه توسط رافائل مونئو که یک معمار اسپانیایی ست در جزیرهٔ Skeppsholmen صورت گرفته است.

تفریحات فصل زمستان در تور سوئد

طبیعت برفی در شمال کشور سوئد و طبیعت سرسبز در جنوب آن بسیاری از طبیعت دوستان را به سمت خود می‌کشد. خود مردم سوئد طبیعت دوست هستند.

 در فصل زمستان در لپلند، شمالی‌ترین بخش سوئد که یک سرزمین برفی به شمار می‌آید و ریشهٔ مردم آن را می توان حتی در دوران یخبندان دنبال کرد، می‌توانید از اسکی، سورتمه‌سواری روی برف همراه سگ‌ها، کوهنوردی و پیاده‌روی لذت ببرید. در تور سوئد در فصل زمستان ممکن است موفق به دیدن شفق قطبی یا نورهای شمالی شوید. شمال سوئد بهترین مکان برای دیدن این پدیده طبیعی است.

سوئد بیش از ۲۰۰ پیست اسکی دارد. دنبال کردن رد پای گرگ‌ها روی برف، تماشای آن‌ها در طبیعت وحشی، اسکیت روی دریاچه‌های یخ‌زده در جنوب، شرکت در فستیوال‌های سامی در زمستان از دیگر تفریحات این فصل به شمار می‌آید. درواقع سوئد در زمستان میزبان کسانی است که به دنبال ورزش‌های زمستانی و برفی هستند.

تور سوئد
تور سوئد

تفریحات فصل تابستان در تور سوئد

در فصل تابستان خورشید ساعت‌های طولانی در آسمان است و هر چه به سمت جنوب پیش برویم این مدت طولانی‌تر می‌شود و خواهید دید که می توانید تا دیر وقت بیدار بمانید بدون آن‌که متوجه باشید.

جشن نیمه تابستان نیز از مفرح ترین جشن های این کشور است که اگر در تابستان به تور سوئد رفتید آن را از دست ندهید. گشت‌وگذار در جزیره‌ها و دریاچه‌ها در فصل تابستان، خوردن غذاهای خوش‌مزه دریایی در دهکده‌های ساحلی و شنا در روزهای طولانی از تفریحات این فصل در تور سوئد می باشد.

تور سوئد
تور سوئد

بازدید ارزان از مجمع‌الجزایر استکهلم در تور سوئد

 هزاران جزیره زیبا  مجمع‌الجزایر استکهلم را تشکیل می دهد. برای بازدید از این مجمع‌الجزایر زیبا تورهای زیادی از مبدأ شهر برگزار می شود. زمان برگزاری این تورها در طول روز یا زمان غروب خورشید است، اما معمولاً گران هستند. برای حل این مشکل با فرابر این مجمع‌الجزایر زیبا را ببینید و خود را به دورترین جزیره‌ها برسانید. بلیط فرابر با توجه به اینکه کدام جزیره را انتخاب می‌کنید بین ۵۰ تا ۱۵۰ کرون است. بلیط فرابر در ماه  اکتبر تا مارس، نیم‌بها است.

تور سوئد
تور سوئد

استفاده از تورهای پیاده‌روی رایگان در تور سوئد

تورهای پیاده روی رایگان همانند بیشتر شهرهای بزرگ اروپایی در سوئد نیز وجود دارد. با شرکت در این تورهای پیاده روی در تور سوئد شما به حوالی منطقهٔ قدیمی شهر (Gamla Stan) برده خواهید شد و اطلاعات مفیدی در مورد این شهر به شما خواهند داد. تورهای دو ساعته دیگری نیز برای بازدید از مرکز مدرن شهر وجود دارد که می توانید در آن ها نیز شرکت کنید.

تور سوئد
تور سوئد

استفاده از کوچ سرفینگ در تور سوئد

در سایت کوچ سرفینگ، شما یک میزبان برای خود انتخاب می‌کنید که او به طور رایگان در خانه خود از شما پذیرایی می کند. با این کار نه تنها هزینه‌های خود را کاهش می دهید و دیگر نیازی به هزینه کردن برای اقامتگاه‌های گران قیمت ندارید بلکه با فرهنگ مردم سوئد نیز آشنا می شوید.

تور سوئد
تور سوئد

بهترین زمان رفتن به تور سوئد بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها

برای برخی از افراد فستیوال‌ها به علت بزرگی و شلوغی جالب نیست. این به علاقه شما بستگی دارد که در زمان فستیوال‌ها بخواهید به تور سوئد بروید یا خیر. چون برخی به جشن و تجربه‌های آن علاقه دارند و تمایل دارند در فستیوال‌ها حضور داشته باشند. دو فستیوال در سوئد برگزار می شود.

یکی فستیوال موسیقی استکهلم است که در اوایل ژوئن به مدت ۴ روز برگزار می‌گردد و با هنرمندان نوظهور و مشهور سوئدی و اروپایی و آثار آن ها روبه‌رو می شوید. دیگری فستیوال فیلم استکهلم است که در تمام اروپای شمالی به مدت ده روز در نیمه ماه نوامبر برگزار می شود که فیلم‌سازان جوان در آن شرکت دارند.

تور سوئد
تور سوئد

چند سؤال مهم درباره تور سوئد

در تور سوئد فرودگاه مبدأ و مقصد از تهران کدام هستند؟

پاسخ: فرودگاه مبدأ، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و فرودگاه مقصد، فرودگاه بین‌المللی سوئد است.

سؤال: آیا امکان رزرو تور سوئد از شهرستان‌ها وجود دارد؟

پاسخ: با توجه به اینکه رزرو تور سوئد به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد امکان رزرو تور سوئد از تمامی شهرهای ایران وجود دارد ولی مبدأ تور تهران است.

سؤال: آیا جهت رزرو  تور سوئد نیاز به اخذ ویزا می باشد؟

پاسخ: بله و باید حداقل از ۳ ماه قبل اقدام کرد.

سؤال: نرخ تور سوئد برای رده‌های سنی مختلف چگونه محاسبه می‌گردد؟

پاسخ: برای بزرگ‌سال به طور کامل لحاظ می شود و برای کودک بدون تخت فقط هزینه بلیط هواپیما استرداد می‌گردد.

آیا  تور سوئد قابل کنسل شدن است؟

پاسخ: معمولاً به صورت چارتر است و کنسلی به معنای سوخت کامل است.

تور سوئد
تور سوئد

چند توصیه در تور سوئد

وقتی وارد سوئد شدید قطار و اتوبوس شما را تقریباً به همه‌جا می‌برند. همین‌طور می توانید با دوچرخه در اطراف شهر بگردید؛ مسیرهای دوچرخه‌سواری زیادی وجود دارند که از آن ها به خوبی نگه داری می شود.

کرون سوئد، پول رایج در سوئد است. زندگی در سوئد، با توجه به این که چه چیزی بخورید یا بیاشامید از فرانسه و انگلستان، گران‌تر است. برای کاهش هزینه‌های غذا، از غذاهای محلی استفاده کنید، یک صبحانه مفصل بخورید، کمی تنقلات به‌عنوان ناهار و شام را حدود ساعت ۶ عصر میل نمایید. زبان انگلیسی برای ارتباط با دیگر افراد، زبان رایج آنجا است.

تور سوئد
تور سوئد

صرفه‌جویی در هزینه‌ها در تور سوئد

سفر به استکهلم سفری است که هرکسی از پس هزینه های آن برنمی‌آید اما با وجود این که این شهر از گران‌ترین شهرهای اروپایی است می‌توانید با رعایت چند نکته هزینه های سفرتان را کاهش دهید:

استفاده از پارک های رایگان: پارک ها در استکهلم به طور رایگان قابل استفاده هستند. در زمستان در این پارک ها پیست‌های اسکیت روی یخ وجود دارد که رایگان هستند. از این پارک ها می توانید برای گشت‌وگذار، پیک‌نیک و فعالیت‌های ورزشی در فضای باز بهره ببرید.

بازدید از موزه‌های رایگان: همهٔ موزه‌های استکهلم رایگان نیستند اما برخی موزه‌های آن رایگان هستند و یا ساعت بازدید رایگان دارند. موزهٔ مدرن، آرامگاه وودلند و کتابخانهٔ ملی سوئد از این دست موزه ها هستند.

از امتیازات برخی هتل ها استفاده کنید: برخی از هتل‌های زنجیره‌ای برای مشتریان دائم خود امتیازاتی در نظر می گیرند. اگر اهل سفر هستید، با اقامت در این هتل ها امتیازات آن را کسب کنید که در سفرهای بعدی حتماً به کارتان می آید.

دریافت کارت‌های حمل‌ونقل

استفاده از تورهای پیاده‌روی رایگان

کاهش هزینه‌های غذا

دوری از رستوران‌هایی که سرویس میز دارند

استفاده از وعده‌های ویژهٔ ناهار

داشتن بطری آب همراه خود

خودتان آشپزی کنید.

استفاده از خدمات اشتراک گذاری خودرو: اپلیکیشن اوبر (Uber) از تاکسی ارزان تر است و دیگر لازم نیست برای تاکسی و اتوبوس منتظر بمانید.

تور سوئد
تور سوئد

نظر دهید

4 نظر

[h,dn

تور شما شامل اتباع افغانستانی میشود؟

پاسخ به این دیدگاه
9 فوریه 2019
بابازاده

با سلام و احترام
جهت اتباع افغانی فقط با دعوتنامه امکانپذیر میباشد
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

پاسخ به این دیدگاه
17 فوریه 2019
آمينه

مرسي از راهنمائيتان
مي خواستم بپرسم در تور سوئد احتمال اخذ ويزاا براي همسر وفرزند يعني خانواگي هست يانه

پاسخ به این دیدگاه
18 نوامبر 2018
safaridigaradmin

با سلام و احترام فراوان
بله دوست عزیز اخذ ویزا از کشورهای اروپایی بستگی به شرایط و مدارک شما دارد و مواردی همچون کامل کردن فرم ها و امور رزرواسیون دارد

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵

پاسخ به این دیدگاه
12 دسامبر 2018

مطالب مرتبط