--- 021-87700067

تور اسلوونی

آشنایی با تور اسلوونی

برای رزرو تور اسلوونی، می توانید از طریق آژانس های مربوطه اقدام کنید. برای این منظور بهتر است با یک تحقیق کوچک و جستجوی در گوگل آژانس های فعال در این زمینه را پیدا کنید. با انتخاب یک آژانس نظیر آژانس سفری دیگر می توانید از تنوع شرایط تورها مطلع شوید که هر کدام دارای جزئیاتی نظیر قیمت، تعداد شب های اقامتی، نوع ایرلاین، هتل و… هستند، سپس موردی که مناسب است با توجه به نیازتان و مشاوره همکاران ما انتخاب نمایید و این امکان نیز وجود دارد که تور اسلوونی مورد نظر را بر اساس ایرلاین، قیمت و یا مواردی که برای تان اهمیت بیشتری دارد را با توجه به تجربه مشاورین ما انتخاب کنید، این گونه تنها تورهای مورد نظر شما و انتخاب راحت تری برای رزرو تور اسلوونی خواهید داشت.

تور اسلوونی
تور اسلوونی

با تور اسلوونی و یا تور اروپا ، به کشوری با جاذبه های شگفت انگیز خواهید رفت که مکان های دیدنی بسیاری دارد. این کشور تا سال ۱۹۹۱ قسمتی از کشور یوگسلای محسوب می شده و بعدها به کشوری مستقل تبدیل شده است. همسایگان اسلوونی اتریش، مجارستان، ایتالیا و کرواسی هستند. در این مقاله، به بررسی تور اسلوونی خواهیم پرداخت که سفر خاطره انگیزی را برایتان رقم خواهد زد.

معرفی کشور اسلوونی

اسلوونی که در قلب اروپا قرار دارد با کوه های آلپ شرقی و دریای بالتیک احاطه شده است. با رزرو تور اسلوونی، در این کشور روستاهایی زیبا، شهرهایی با جنب و جوش فراوان، سواحل زیبا و کوه های برفی را خواهید دید.

لیوبلیانا پایتخت این کشور است و مردم آن به زبان اسلوونیایی صحبت می کنند. یورو واحد پول کشور اسلوونی است و از جمعیتی برابر با ۲ میلیون و ۶۰ هزار نفر برخوردار است. دین مسیحیت در بین ۶۱ درصد مردم این کشور وجود دارد و مابقی مردم یا بی دین هستند و یا پیرو آیین دیگری می باشند.

معرفی کشور اسلوونی
معرفی کشور اسلوونی

خدمات ارائه شده در تور اسلوونی

با رزرو تور اسلوونی، خدماتی نظیر بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل همراه با صبحانه، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی، دریافت ویزا، لیدر فارسی زبان، گشت شهری و … ارائه خواهد شد. نوع خدمات بر قیمت تور اسلوونی، تأثیر خواهد داشت که در هنگام رزرو تور، بر اساس بودجه ای که دارید این خدمات را می توانید کم و یا زیاد نمایید.

خدمات ارائه شده در تور اسلوونی
خدمات ارائه شده در تور اسلوونی

شرایط آب و هوایی کشور اسلوونی

اسلوونی از آب و هوای ملایم و معتدلی برخوردار است و در نواحی ساحلی آب و هوایی مدیترانه ای دارد. آب و هوای اقلیمی را نیز در این کشور شاهد هستیم که سبب وقوع تابستان هایی گرم است و در دره ها و فلات ها، آب و هوای سردی را شاهد هستیم. در فصل زمستان، شاهد بارندگی های زیاد نسبت به فصل تابستان هستیم و افرادی که به باران علاقه دارند ترجیح می دهند در این فصل، به اسلوونی سفر کنند.

اسلوونی میانگین دمایی برابر با ۱۸ درجه سانتی گراد دارد. در مناطق شمالی این کشور جو بهتری را نسبت به مناطق جنوبی شاهد هستیم. بخش شرقی این کشور، برای سفر در فصل بهار مناسب است و فصل پاییز آن نیز مزیت هایی دارد. آب و هوای دوره ای را در کشور اسلوونی خواهیم دید و باید زمان مناسبی را برای رزرو تور اسلوونی، با توجه به خواسته هایتان از این شهر انتخاب کنید.

شرایط آب و هوایی کشور اسلوونی
شرایط آب و هوایی کشور اسلوونی

بهترین زمان برای رزرو تور اسلوونی

در اسلوونی، در شهرهای مختلف آن جاذبه های فرهنگی و تاریخی وجود دارد و دارای سواحل زیبایی است که فیروزه ای رنگ هستند و اطراف این کشور را فرا گرفته اند. در هر فصل از این کشور، جاذبه هایی برای دیدن وجود خواهد داشت که بهترین زمان برای رزرو تور اسلوونی و یا تور اروپا برای سغر به اسلوونی را برایتان مشخص خواهند کرد.

اگر به باران علاقه ندارید و این موضوع گشت و گذار را برای تان مشکل می کند، فصل زمستان را برای تور اسلوونی انتخاب نکنید. فصل بهار و تابستان، زمان مناسبی برای سفر با تور اسلوونی هستند. اگر قصد دارید سفر ارزانی داشته باشید تورها را در روزهای ابتدایی هفته و یا زمان هایی که مناسبتی در آن ها نیست انتخاب کنید.

بهترین زمان برای رزرو تور اسلوونی
بهترین زمان برای رزرو تور اسلوونی

اطلاعات پرواز به اسلوونی

در اسلوونی، فرودگاه های بسیاری قرار دارد که یکی از آن ها در پایتخت این کشور است که لیوبلیانا نام دارد. فاصله این شهر از تهران ۳۲۸۸ کیلومتر است که سبب می شود پروازتان ۴:۴۲ دقیقه طول بکشد. شرایط آب و هوایی و نوع پرواز بر مدت زمان پرواز اثر دارند و ممکن است بیشتر از این مقدار طول بکشد. با رزرو تور اسلوونی، نوع ایرلاین پروازی و فرودگاه مشخص خواهد شد.

اطلاعات پرواز به اسلوونی
اطلاعات پرواز به اسلوونی

منطقه Kranjska Gora از جاذبه های گردشگری اسلوونی

ورزشکاران زمستانی برای سفر به اسلوونی منطقه Kranjska Gora را انتخاب خواهند کرد که موقعیت آن شمال غربی این کشور است. در فصل زمستان، این منطقه از گردشگران و افرادی که جهت اسکی و برف به این کشور سفر کرده اند پر می شود. فصل تابستان نیز زمان مناسبی برای رفتن به این منطقه خواهد بود که امکان کوهنوردی و پیاده روی را در تور اسلوونی برای تان فراهم می کند. دوچرخه های کوهستانی نیز در این منطقه وجود دارند و علاوه بر این تفریحات، این منطقه برای استراحت مناسب است زیرا هتل های لوکسی دارد.

منطقه Kranjska Gora از جاذبه های گردشگری اسلوونی
منطقه Kranjska Gora از جاذبه های گردشگری اسلوونی

پیران (Piran) از جاذبه های گردشگری اسلوونی

یک کانون رفت و آمد در جنوب غرب کشور اسلوونی قرار دارد که نام آن پیران است و در ساحل دریای بالتیک واقع شده است. این منطقه بیش از ۵ قرن قسمتی از امپراطوری Venetian بوده است به همین دلیل یادآور ایتالیا خواهد بود. اگر چه پیران کوچک است، اما تاریخی است و مناظر زیبایی دارد. علاقه مندان به تاریخ، به میدان اصلی به نام Tartinijev trg، کلیسای سنت جورج و Venetian که خانه ای با ساختمانی قدیم است، می توانند بروند. در تور اسلوونی اگر به شنا کردن علاقه داشته باشید در دریای آدریاتیک به شنا می توانید بپردازید.

پیران (Piran) از جاذبه های گردشگری اسلوونی
پیران (Piran) از جاذبه های گردشگری اسلوونی

پستجنا (Postojna) از جاذبه های گردشگری اسلوونی

در جنوب غربی اسلوونی شهری نسبتاً قدیمی قرار دارد که پستجنا نام دارد و مناظر زیبای آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد. سیستم غار گسترده ای در این شهر قرار دارد و به همین دلیل نیز معروف شده است. این سیستم، فضایی ۲۰ کیلومتری است که دارای راهروها، گالری و اتاق ها است. تور همراه با قطار در این محل وجود دارد که امکان تماشای بخش های مختلف غار را در تور اسلوونی برای تان فراهم می کند. قلعه ای قرون وسطایی در قسمت شمالی شهر وجود دارد که به سمت غار می باشد و نمای دیدنی ایجاد کرده است.

پستجنا (Postojna) از جاذبه های گردشگری اسلوونی
پستجنا (Postojna) از جاذبه های گردشگری اسلوونی

پارک ملی از جاذبه های گردشگری اسلوونی

در پارک ملی اسلوونی، امکان قدم زدن در فضاهای طبیعی وجود دارد و در آن جولین را خواهید دید که در واقع رشته کوه هایی هستند که در قسمت جنوب شرقی رشته کوه های آلپ می باشند. کوهنوردی در کوه های Triglav نیز می تواند مورد مناسبی باشد. در این پارک می توان روی یک پل چوبی که مربوط به قرن نوزدهم است از Vintgar Gorge عبور کنند. پلهٔ شیب داری وجود دارد که می توان از آن ها بالا رفت و به مشاهده آبشار ساویکا پرداخت که آب های خروشانی دارد. از تفریحات دیگر در تور اسلوونی، قایق سواری در رودخانه سکا می باشد که بسیار لذت بخش است.

Lake Bled از جاذبه های گردشگری اسلوونی

یکی از جاذبه های گردشگری اسلوونی Lake Bled است که دروازه ای برای پارک ملی Triglav است و رشته کوه های جولین مناظر زیبایی در آن ایجاد کرده اند. دریاچه زمردی رنگ آن زیاد بزرگ نیست و به راحتی در چند ساعت می توان از آن بازدید به عمل آورد. جزیره کوچکی که در وسط دریاچه قرار دارد، سبب جذابیت آن شده است و دارای کلیسایی است که مربوط به قرن هفدهم می باشد. در تور اسلوونی امکان اسب سواری در سواحل آن وجود دارد و یا با اجاره قایق می توانید از قلعه بالا بروید. قدمتی که این قلعه دارد مربوط به قرن ۱۷ است که نمای زیبایی به سمت دریاچه دارد.

لیوبلیانا شهری پر از جاذبه در اسلوونی

در پایتخت اسلوونی یعنی لیوبلیانا، جاذبه های بسیاری وجود دارد که در عین کوچک بودن نسبت به دیگر پایتخت های اروپایی جذابیت فوق العاده ای دارد. بزرگ ترین جاذبه Tromostovje است که معروف به پل سه گانه می باشد. نمای آن به صورتی است که سه پل روی رودخانه قرار گرفته اند و امکان تماشای قلعه و میدان قرون وسطی ای را در شهر قدیمی خواهید داشت. جاذبه های این شهر ارزش بازدید در تور اسلوونی را دارد. این شهر موزه های معماری و هنرهای زیبایی به نمایش گذاشته است که جذاب هستند. باغ وحش و تئاتر ملی اسلوونی در این شهر قرار گرفته اند.

Ptuj یکی از شهرهای زیبا در اسلوونی

شهری به نام Ptuj در مجاورت رودخانه دراوا قرار دارد که در شرق اسلوونی به عنوان مقصدی زییا شناخته می شود. معماری شگفت انگیزی را در این شهر خواهید دید که از قدیمی ترین شهرها می باشد و اهمیت زیادی در فرهنگ محلی دارد. از جمله جاذبه های این شهر می توان به اورفئوس اشاره کرد که به دوران باستان مربوط است. صومعه دومینیکن آن میزبان بزرگ ترین موزه این شهر است و مربوط به قرن سیزدهم می باشد. چشمه های آبگرم آن برای استراحت بسیار مناسب هستند. تالار شهر که سال ۱۹۰۷ ساخته شده است و آثار هنری در Ptuj Grad، از دیگر جاذبه های آن در تور اسلوونی هستند.

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط