راهنمای بلیط پراگ | خرید – رزرو – معرفی

راهنمای بلیط پراگ | خرید – رزرو – معرفی

بلیط پراگ، با تهیه بلیط پراگ قادر به سفر به یکی از شهرهای تاریخی اروپا خواهید بود. این مقصد گردشگری طرفداران بسیاری دارد و معماری فوق العاده‌ای را در این …

راهنمای کامل تهیه بلیط پراگ

با تهیه بلیط پراگ قادر به سفر به یکی از شهرهای تاریخی اروپا خواهید بود. این مقصد گردشگری طرفداران بسیاری دارد و معماری فوق العاده‌ای را در این شهر خواهید دید. فصل تابستان گردشگران زیادیبا استفاده از تور پراگ، تور چک و تور اروپا با تهیه بلیط پراگ به این شهر تاریخی می‌روند و از جاذبه‌های آن دیدن می‌کنند. در این شهر رود آرامی از مجاورت آن می‌گذرد که زیبایی آن را بیشتر کرده است. در این مقاله به بررسی بلیط پراگ خواهیم پرداخت تا سفر لذت بخشی به این شهر را تجربه کنید.

برای تهیه بلیط پراگ از طریق آژانس‌ها می‌توانید اقدام کنید. برای این منظور با مراجعه به گوگل با آژانس‌ها تماس بگیرید و بلیط خود را رزرو کنید. با مشخص کردن مبدأ و مقصد قادر به خرید بلیط خواهید بود. مبدأ یعنی شهری که قصد دارید سفر را از آنجا آغاز کنید و مقصد نیز شهر پراگ خواهد بود.

یک طرفه یا دو طرفه بودن بلیط پراگ را مشخص کنید و تعداد مسافران و نوع آن‌ها را تعیین نمایید. اینکه مسافر بزرگسال، کودک و نوزاد باشد در قیمت بلیط تأثیرگذار است که در هنگام خرید باید آن‌ها را مشخص کنید. با توجه به بودجه‌ای که دارید بلیط مورد نظر را می‌توانید انتخاب کنید. این امکان وجود دارد که بلیط را بر اساس نوع ایرلاین و قیمت تعیین کنید.

راهنمای بلیط پراگ | خرید - رزرو - معرفی | یوروپ تورز

آشنایی مختصری با پراگ

پراگ که در اتحادیه اروپا به عنوان چهاردهمین شهر بزرگ شناخته می‌شود پایتخت جمهوری چک است و در شمال غربی آن قرار دارد. پراگ روی رودخانه‌ای به نام ولتاوا واقع شده است و عرض جغرافیایی مشابه با پاریس، فرانکفورت و ونکوور دارد. جمعیت این شهر زیبا با توجه به آمار سال 2018 نزدیک به یک میلیون نفر بوده است و مساحت آن 490 کیلومتر مربع است.

نکات لازم برای تهیه بلیط پراگ

برای خرید بلیط پراگ باید در نظر داشته باشید که از تهران تا پراگ فاصله‌ای به میزان 3372 کیلومتر وجود دارد که سبب می‌شود 4 ساعت و 49 دقیقه پرواز داشته باشید. عواملی چون شرایط آب و هوایی و نوع ایرلاین بر مدت پرواز تأثیر دارند. با خرید بلیط پراگ یک ساعت قبل از ساعت پرواز در فرودگاه حضور پیدا کنید و به گیت مسافران بروید. در هنگام خرید بلیط از تاریخ سفر خود مطمئن باشید تا مجبور به کنسل کردن آن نشوید زیرا برای کنسل کردن مطابق با قوانین شرکت‌های هواپیمایی باید جریمه پرداخت کنید.

قیمت بلیط پراگ

قیمت بلیط پراگ در فصل‌های پرگردشگر افزایش می‌یابد و برای تهیه بلیط ارزان باید فصل‌های کم گردشگر را انتخاب کنید. اوایل هفته و روزهایی که مناسبتی در آن‌ها نیست برای خرید بلیط پراگ مناسب است و ارزان‌تر از سایر وقت‌ها خواهد بود. بلیط لحظه آخری پراگ نیز از قیمت مناسبی برخوردار است که با کیفیت بالایی ارائه می‌شود و تنها به دلیل پر شدن ظرفیت هواپیما با قیمت ارزان‌تری ارائه می‌شود. عواملی چون نوع ایرلاین نیز بر قیمت بلیط پراگ تأثیرگذار هستند که برای این منظور باید ایرلاین‌های مختلف را بررسی کنید و با توجه به بودجه‌ای که دارید ایرلاین مورد نظر را انتخاب کنید.

نکات لازم برای تهیه بلیط پراگ | یوروپ تورز

شرایط آب و هوایی برای رفتن به پراگ

پراگ به صورت کلی از آب و هوای اقیانوسی و قاره‌ای مرطوب برخوردار است. در فصل زمستان در این شهر هوای سردی را مشاهده خواهید کرد و دما به صفر درجه سانتی گراد نیز می‌رسد، در این فصل بیشتر زمان‌ها هوا ابری می‌باشد. در فصل تابستان روزهای پراگ آفتابی است و هوا به طور میانگین 24 درجه سانتی گراد خواهد بود. بهتر است برای سفر به پراگ زمانی را انتخاب کنید که هوا معتدل و دلپذیر باشد تا بازدید از جاذبه‌های آن امکان‌پذیر باشد.بهترین زمان برای تهیه بلیط پراگ

بهترین زمان برای خرید بلیط پراگ و سفر به این شهر فصل بهار و پاییز می‌باشد که هوای مساعدی در آن برقرار است. در این فصل‌ها پراگ خلوت است و جمعیت کمی در آن مشاهده می‌شود که سبب می‌شود. بلیط پراگ را با قیمت پایین‌تری خریداری کنید. فصل پرگردشگر برای سفر به پراگ تابستان است که به دلیل شلوغی و افزایش گردشگران قیمت بلیط پراگ و هتل با افزایش روبه رو خواهد شد.

پل کارل از جاذبه‌ های گردشگری پراگ

پل کارل یکی از پل‌های قدیمی در اروپا است که گستردگی آن به اندازه 520 متر است و ساخت آن مربوط به سال 1357 می‌باشد. این پل تندیس‌های قدیمی دارد که سبب شهرت آن شده است. دروازه‌هایی که در این پل قرار دارند به سبک گوتیک بنا شده‌اند و چشم‌انداز زیبایی از روی این پل خواهید داشت. این پل علاوه بر تندیس از جاذبه‌های دیگری نیر برخوردار است.

کلیسای جامع ویتوس مقدس از جاذبه‌ های پراگ

یکی از جاذبه‌های شهر پراگ که برای گردشگران تور پراگ، تور چک و تور اروپا بنایی تاریخی به نام کلیسای جامع ویتوس مقدس است که در جمهوری چک به عنوان مهم‌ترین کلیسا به شمار می‌آید و بسیار بزرگ است. در این کلیسا مقبره‌های زیادی وجود دارد که مربوط به پادشاهان و بزرگان است. قبل از این کلیسا بنای گنبد داری وجود داشت که ساخت آن مربوط به 925 میلادی بود و بعد از آن بود که به جای آن، این کلیسا بنا نهاده شد.

ساخت کلیسا 525 سال به طول انجامیده است که همین موضوع باعث شده است سبک‌های مختلفی از معماری را در آن مشاهده کنید. برخی از سبک‌های معماری آن رنسانس، نئوگوتیک، باروک و گوتیک می‌باشد و پنجره‌هایی که شیشه‌های رنگی دارند در آن مشاهده می‌شود که سبب جذابیت آن شده است.

نقاشی‌های موزاییکی از دیگر جاذبه‌های آن است و در محراب آن 1300 سنگ قیمتی وجود دارد و در این کلیسا جواهراتی که مربوط به سلطنت جمهوری چک بوده است نگهداری می‌شود و تنها هر هشت سال برای نمایش عموم در معرض دید قرار می‌گیرند. برجی به ارتفاع 97 متر در آن وجود دارد که با بالا رفتن از آن چشم اندازی زیبا از شهر پراگ را خواهید دید.

نکاتی که در طول اقامت در پراگ باید بدانید:

با خرید بلیط پراگ باید نکاتی را در طول مدتی که در این شهر اقامت دارید بدانید:

  • این شهر تورهای پیاده روی رایگانی برگزار می‌کند که سبب صرفه جویی در هزینه‌های شما خواهد شد و بهتر است از آن‌ها استفاده کنید تا با فرهنگ این شهر آشنا شوید.
  • رستوران‌هایی که در اطراف پل کارل هستند بسیار گران قیمت هستند و بهتر است غذای خود را از سایر رستوران‌ها سفارش دهید.
  • راهی ارزان برای حمل و نقل در شهر پراگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است که به صورت کارآمدی در تمام سطح شهر وجود دارند.
  • برای جابه جایی در پراگ می‌توانید از اپلیکیشن اوبر استفاده کنید که از تاکسی قیمت پایین‌تری دارد و لازم نیست برای حمل و نقل از اتوبوس استفاده کنید و یا هزینه زیادی برای تاکسی بدهید.
قیمت بلیط پراگ | یوروپ تورز

سوالات متداول بلیط پراگ

یکی از بهترین روش های تهیه بلیط پراگ چیست؟

برای تهیه بلیط پراگ از طریق آژانس‌ها می‌توانید اقدام کنید. برای این منظور با مراجعه به گوگل با آژانس‌ها تماس بگیرید و بلیط خود را رزرو کنید.

چه عواملی را باید درمورد تهیه بلیط پراگ توجه کرد؟

عواملی چون شرایط آب و هوایی و نوع ایرلاین بر مدت پرواز تأثیر دارند. با خرید بلیط پراگ یک ساعت قبل از ساعت پرواز در فرودگاه حضور پیدا کنید و به گیت مسافران بروید. در هنگام خرید بلیط از تاریخ سفر خود مطمئن باشید تا مجبور به کنسل کردن آن نشوید زیرا برای کنسل کردن مطابق با قوانین شرکت‌های هواپیمایی باید جریمه پرداخت کنید.

بهترین زمان برای تهیه بلیط پراگ از نظر قیمت، چه زمانیست؟

قیمت بلیط پراگ در فصل‌های پرگردشگر افزایش می‌یابد و برای تهیه بلیط ارزان باید فصل‌های کم گردشگر را انتخاب کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!