راهنمای بلیط وین | خرید – رزرو – معرفی

راهنمای بلیط وین | خرید – رزرو – معرفی

راهنمای بلیط وین، برای سفر به کشور اتریش و شهر وین باید بلیط آن را خریداری نمایید. روش‌های بسیاری برای خرید بلیط وین در روبه روی شماست که می‌توانید با …

برای سفر به کشور اتریش و شهر وین باید بلیط آن را خریداری نمایید. روش‌های بسیاری برای خرید بلیط وین در روبه روی شماست که می‌توانید با بررسی‌های لازم اقدام به انتخاب یک مورد برای خرید بلیط‌وین کنید. بلیط‌های سیستمی و همچنین چارتری می‌توانند برای خرید بلیط‌وین مناسب باشند. در این مقاله شمارا با این روش‌ها و نحوه خرید بلیط شهر وین بیشتر آشنا خواهیم نمود.

راهنمای بلیط وین | خرید - رزرو - معرفی | یوروپ تورز

تهیه بلیط وین

 برای تهیه بلیط وین چندراه پیش رودارید. شاخص‌ترین آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 1. مراجعه به سایت‌های بلیط فروشی: تهیه بلیط وین از طریق اینترنت که این کار یکی از راحت‌ترین و مناسب‌ترین راه‌ها جهت خرید بلیط کشور اتریش و شهر وین می‌باشد. از این طریق هم می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی نموده و هم اطلاعات جامع و کاملی را از خرید بلیط‌وین کسب نمایید.
 2. مراجعه به آژانس‌های مسافرتی: یکی دیگر از راه‌های خرید بلیط وین مراجعه به آژانس سفری دیگر هواپیمایی می‌باشد. با مراجعه به نزدیک‌ترین آژانس هوایی شما می‌توانید بلیط کشور اتریش و شهر وین را تهیه کنید؛ بنابراین به‌صورت کلی دو راه برای خرید بلیط‌وین وجود دارد. اولین راه خرید بلیط اینترنتی و راه دوم خرید بلیط از طریق مراجعه به آژانس‌های هواپیمایی و مسافرتی. این‌که کدام راه می‌تواند شمارا سریع‌تر به خرید بلیط‌وین نزدیک کند در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد.

انواع بلیط وین به‌ صورت اینترنتی

 بلیط‌های ارائه‌شده توسط سایت‌های اینترنتی به دو صورت می‌باشند. یا به‌صورت سیستمی ارائه می‌شوند و یا بلیط‌ها به‌صورت چارتری می‌باشند. بلیط وین نیز به دو صورت در سایت‌ها ارائه می‌شود. پرواز‌های سیستمی آن دسته از پرواز‌های هستند که توسط شرکت‌های هواپیمایی ارائه می‌شوند؛ و پرواز‌های چارتری به آن دسته از پرواز‌ها گفته می‌شود که صندلی‌های هواپیما را از شرکت‌های هوایی پیش‌خرید کرده باشند و بعد آن را به فروش برسانند. بلیط‌وین نیز به‌صورت چارتر و سیستمی ارائه می‌گردد و افراد می‌توانند از هر دو مدل خرید این بلیط بهره‌مند شوند.

خرید بلیط وین به همراه رزرو کردن هتل

یکی از کار‌هایی که در هنگام خرید بلیط وین می‌توانید انجام دهید (البته در خرید‌های اینترنتی) رزرو هتل هم‌زمان با تهیه بلیط می‌باشد. با این کار شما می‌توانید به آسودگی و بعد از رسیدن به مقصد به هتل موردنظر در شهر وین رفته و کاملاً در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی نمایید. در پیشنهاد‌هایی که از طریق وب‌سایت‌های ارائه می‌شود می‌توانید اقدام به رزرو هتل در هنگام خرید بلیط وین کنید.

 البته قبل از این عمل می‌توانید اطلاعات موردنظر جهت قیمت بلیط و همچنین هتل را کسب نمایید. توجه داشته باشید که برخی از پرواز‌ها همراه با رزرو هتل در شهر وین مقرون‌به‌صرفه‌تر بوده و برای مسافران ازنظر اقتصادی توصیه می‌شوند. علاوه بر این موضوع تهیه هتل در سفر به شهر وین شمارا از سرگردانی خارج کرده و می‌توانید با فراغ بال و آسودگی خاطر سفر را آغاز نمایید و از نهایت زمان خود در سفر استفاده کنید.

بلیط وین ارزان‌ قیمت

بلیط وین را می‌توانید از طریق وب‌سایت‌ها یا از طریق مراجع به آژانس‌های هوایی به‌صورت ارزان‌قیمت تهیه کنید. برخی از بلیط‌ها در مدت‌زمانی اندک مانده به پرواز به فروش می‌رسند و قیمت آن‌ها نسبتاً پایین‌تر می‌باشد. برخی از آژانس‌های هوایی جزء برند‌های اول در این زمینه می‌باشند. با توجه به امتیازاتی که در اختیاردارند قدرت ارائه بلیط ارزان‌قیمت شهر وین در کشور اتریش رادارند. ازاین‌رو به‌تمامی مسافران و گردشگران که قصد تهیه بلیط وین رادارند، پیشنهاد می‌شود با پیگیری‌های مناسب در سایت‌ها و همچنین آژانس‌های هواپیمایی، اقدام به تهیه و خرید این بلیط نمایند.

رزرو بلیط وین

 یکی دیگر از کار‌هایی که مسافران شهر وین می‌توانند انجام دهند، رزرو بلیط وین می‌باشد. البته رزرو کردن بلیط وین از طریق سایت‌ها و همچنین از طریق تلفن امکان‌پذیر است. این کار به افراد کمک می‌کند که وقت آن‌ها تلف نشود و به دیگر کار‌های خود برای سفر بپردازند. با اقدام در جهت رزرو بلیط وین هم در وقت خود صرفه‌جویی نموده و هم می‌توانید به‌صورت آنلاین اطلاعاتی را در رابطه با سفر به کشور اتریش از طریق وب‌سایت‌های هواپیمایی به‌صورت کلی کسب نمایید.

بلیط وین و تخفیفات آن

در برخی از پرواز‌ها به‌صورت چارتر، بلیط وین به‌صورت تخفیف خورده و ویژه به فروش می‌رسد. البته پرواز‌های سیستمی هم می‌توانند بلیط‌های ارزان‌قیمت وین را ارائه دهند و آن‌ها را شما می‌توانید خریداری نموده و رزرو نمایید. بلیط وین بیش از ۹۰۰ هزار تومان می‌باشد. می‌توانید با هوشیاری و وقت کافی از طریق وب‌سایت‌ها بلیط تخفیف‌دار شهر وین را تهیه کنید. بعضاً قیمت این بلیط به‌صورت سیستمی یا به‌صورت پرواز چارتری به ۸۰۰ الی ۸۵۰ هزار تومان نیز می‌رسد.

چگونگی تهیه بلیط وین از طریق تور مسافرتی

 تور‌های مسافرتی زیادی هستند که در بین سفر‌های خود تور شهر وین را نیز جای‌داده‌اند. افراد بسیاری هستند که تمایل دارند با این تور‌ها به کشور اتریش سفر کنند. برای تهیه بلیط وین از طریق تور‌های مسافرتی دیگر نیاز به حضور افراد یا مراجعه به سایت‌های فروش بلیط‌های هواپیمایی نمی‌باشد. توریست و گردشگران با ارائه مدارک خود تمامی کار‌های اولیه جهت خرید بلیط وین و همچنین رزرو هتل را به آژانس‌های مسافرتی می‌سپارند.

 البته برای گرفتن ویزا و جهت مصاحبه در سفارت اتریش و کار‌های مرتبط با اخذ ویزا حضور شخص مسافر لازم و ضروری است. آن‌ها باید نسبت به اطلاعات ارائه شده آژانس اقدام کرده و در این جهت برای رسیدگی به این امور آماده باشند. لازم به ذکر است بلیط وین در تور‌های مسافرتی باقیمتی مناسب‌تر، امکانات و اطلاعاتی جامع‌تر عرضه می‌شود. پیشنهاد می‌شود از تور‌های مسافرتی برای سفر به وین استفاده کنید.

اخذ ویزای کشور اتریش قبل از تهیه بلیط وین

قبل از اینکه شما بخواهید بلیط وین را خریداری کنید لازم و ضروری است که مدارک لازم را برای سفر به این شهر فراهم نمایید. یکی از این مدارک اخذ ویزای کشور اتریش می‌باشد. برای اخذ ویزای کشور اتریش نیازمند تکمیل فرم ویزای آنلاین به زبان آلمانی هستید. همچنین ارائه عکس ۳ در ۴ و ارائه گذرنامه که به مدت سه ماه از اعتبار آن باقی‌مانده باشد لازم و ضروری است.

در کنار مدارک بالا ارائه فتوکپی گذرنامه از تمامی صفحات آن و بیمه‌نامه سفر به وین بااعتبار ۳۰ هزار یورو به همراه تائید رزرو هتل توسط آژانس مسافرتی و هتل محل استقرار و همچنین ارائه بلیط وین جهت اخذ ویزا، مدارک لازم جهت ارائه منابع مالی که توسط سفارتخانه از شما دریافت می‌گردد. نیز از مدارک لازم قبل از خرید بلیط وین می‌باشد.

تهیه بلیط وین و پرواز به اتریش

بعد از تهیه بلیط وین و انجام کار‌های مرتبط به پاسپورت و ویزای خود، سفرتان به کشور اتریش آغاز می‌شود. در این بخش به اطلاعاتی در رابطه با فرودگاه‌های اتریش می‌پردازیم و اطلاعاتی در رابطه با پرواز‌های وین ارائه می‌دهیم. فرودگاه بین‌المللی وین یکی از پرترددترین فرودگاه‌های اروپا می‌باشد.

به دلیل اینکه وین یک شهر تاریخی و کاملاً توریستی است افراد زیادی تمایل دارند به این شهر سفر کنند و از زیبایی‌های این شهر لذت ببرند. ارتفاع فرودگاه از سطح دریا ۱۸۳ متر است و فاصله هوایی ایران تا شهر تهران۳۱۹۵/۱ کیلومتر می‌باشد. این پرواز ۴ ساعت طول می‌کشد. فرودگاه بین‌المللی وین در منطقه شوفات در ۱۸ کیلومتری شرق وین قرار دارد. قطار‌های شهری به همراه اتوبوس و تاکسی برای جابجایی مسافران در پایانه‌های آن وجود دارد.

تهیه بلیط وین و پرواز به اتریش | یوروپ تورز

سفر از ایران به اتریش با تهیه بلیط وین

از کشور ایران تا کشور اتریش که یک کشور اروپای مرکزی به‌حساب می‌آید، نزدیک به چهار ساعت راه وجود دارد و پرواز تهران وین از فرودگاه امام خمینی در تهران صورت می‌گیرد؛ اما آنچه مهم است بعد از تهیه بلیط وین باید مسافران و گردشگران اطلاعات جامعی از اماکن دیدنی و مکان‌های شهر‌های اتریش کسب کنند، چراکه بعد از رسیدن به اتریش می‌توانند از اماکن این شهر و مکان‌ها بهره‌مند شوند و زیبایی‌های آن را مشاهده کنند. بدین منظور کافی است بعد از تهیه بلیط وین اطلاعات لازم از سایت‌های مربوط به دریافت نمایند و از دیدن این شهر و چهارفصل زیبای آن بهره‌مند شوند.

مدت اعتبار بلیط وین

 مدت اعتبار بلیط شهر وین در لحظه پرواز می‌باشد و اگر قصد جابجایی و یا پس دادن بلیط وین را داشته باشید با کسر مبلغ مابین ۴۰ تا ۵۰ درصد الباقی پول بلیط را به شما برمی‌گردانند. افراد تصور می‌کنند که مدت اعتبار بلیط با مدت اعتبار ویزای یکسان می‌باشد. مدت‌زمان بلیط با مدت‌زمان ویزا کاملاً متفاوت است. میزان ویزای اتریش نزدیک ۶ ماه اعتبار دارد که توسط آن می‌توانید هم‌زمان از چند کشور اروپایی دیدن نمایید. دوباره این موضوع را تکرار کنیم بلیط شهر وین و تهیه آن پروسه‌ای مجزا و جدا از تهیه ویزا می‌باشد. اعتبار بلیط  شهر وین بعد از پرواز و رسیدن به شهر وین پایان می‌پذیرند.

بهترین زمان خرید بلیط وین

بهترین تایم خرید بلیط هواپیمای یک تکنیک است که هرکسی توانایی آن را ندارد. البته به دست آوردن این تکنیک از طریق تجربه حاصل می‌شود و به‌مرورزمان افراد با خرید‌های بلیط هواپیمایی آن را کسب می‌کنند. بهترین زمان خرید بلیط شهر وین را باید از طریق آژانس‌های مسافرتی و همچنین وب‌سایت‌ها جستجو کرد. همچنین باید بدانید که هر آژانس و یا وب‌سایت تمام اطلاعات دقیق پرواز را ندارد و در ابتدا باید به آژانس‌ها و وب‌سایت‌های معروف مراجعه کنید.

 بعدازآن توصیه می‌شود همواره بلیط وین خود را در اواسط هفته تهیه نمایید و هیچ‌گاه فرآیند خرید بلیط را به آخر هفته موکول نکنید، چراکه روز‌های آخر هفته شلوغ است و بلیط نیز به همان اندازه گران می‌باشد. برای خرید بلیط می‌توانید از اطلاعات شبکه‌های مجازی نیز بهره‌مند شوید. نکته دیگر اینکه لازم نیست برای تهیه بلیط وین زود اقدام کنید و بلیط را فوراً تهیه نمایید. کافی است یک یا دو روز قبل از پرواز بلیط خود را تهیه نمایید. البته توصیه می‌کنیم در روز‌های شلوغ سال از عزیمت به شهر وین خودداری کنید.

توجه به نکات امنیتی در تهیه بلیط وین

اینکه شما بلیط وین را از کدام وب‌سایت‌ها و یا از کدام آژانس‌ها تهیه می‌کنید نکته بسیار مهمی است. توجه به معتبر بودن سایت‌ها و آژانس‌ها در تهیه بلیط بسیار حائز اهمیت است. شاید با یک و دو کلیک به‌راحتی بتوانید بلیط وین را تهیه نمایید اما توجه به نکات امنیتی در تهیه تمامی بلیط‌ها حائز اهمیت است. سعی کنید از وب‌سایت‌های مشکوک و دردسرساز بلیط تهیه نکنید. بهترین وب‌سایت‌ها از طریق نماد الکترونیکی برای خرید بلیط مشخص می‌شوند. از وب‌سایت‌های غیر معتبر هیچ‌گاه بلیط تهیه نکنید و سعی کنید از وب‌سایت‌های معروف و پاسخگو بلیط مسافرتی خود را تهیه کنید.

سه نکته مناسب در تهیه بلیط وین

در این بخش به سه نکته حائز اهمیت و بسیار مفید در رابطه با تهیه بلیط وین اشاره می‌کنیم. ‌امیدواریم این مطلب نیز بتواند برای خوانندگان مناسب باشد:

هرگز در زمان شلوغی و تایم پررفت‌وآمد بلیط تهیه نکنید. به دو دلیل این پیشنهاد قابل‌اجرا و عملی می‌باشد. اول اینکه بلیط باقیمت بالاتر عرضه می‌شود و نکته دوم غیرقابل انعطاف بودن تایم پرواز شما می‌باشد. به دلیل اینکه بهترین زمان‌های پرواز سریع رزرو می‌شوند.

حتماً قبل از گرفتن بلیط تحقیقات لازم را انجام دهید. قبل از اینکه اقدام به تهیه بلیط کنید حتماً از اطلاعات خریدوفروش بلیط شهر وین نکات لازم را در رابطه باقیمت آن کسب کنید. شاید این فرایند وقت‌گیر باشد، ولی برای اطمینان امری واجب می‌باشد.

برای تهیه بلیط تا لحظات آخر صبر نکنید. به دلیل اینکه صندلی‌های نامناسبی در انتهای فروش بلیط هواپیما می‌مانند. پیشنهاد می‌شود در اولین ساعات فروش بلیط هواپیما اقدام کنید. البته اگر تمایل دارید جای مناسبی برای نشستن در سفر خود تهیه نمایید.

برنامه‌ ریزی مناسب بعد از اخذ بلیط وین

اگر به‌صورت تفریحی و یا برای انجام امور اقتصادی و کاری قصد سفر به کشور اتریش دارید و بعد از گرفتن بلیط وین آماده سفر به این کشور می‌شوید. چند نکته مهم را رعایت کنید اول با یک برنامه‌ریزی مناسب اقدام کرده و اطلاعات لازم را درزمینهٔ‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور اتریش و شهر وین کسب کنید.

قبل از سفر به وین و بعد از تهیه نمودن بلیط وین واکسن‌های لازم را حتماً قبل از پرواز تزریق کنید. (البته به توصیه سفارت اتریش). البته اگر به‌صورت شخصی سفر می‌کنید حتماً واکسن‌ها را بررسی کنید ولی اگر با تور سفر می‌کنید نیاز به این امر نخواهد بود و کارمندان آژانس مسافرتی شمارا در جریان این کار قرار می‌دهند. تنظیمات مربوط به رزرو هتل را انجام دهید و خود را برای سفر به شهر وین بیمه نمایید. از تمامی مدارک و مشخصات خود کپی تهیه‌کرده و آن را در اختیار یکی از اقوام خود قرار دهید.

 • خلاصه‌ای از مطالب ارائه‌شده در رابطه با تهیه بلیط وین
 • آژانس‌های مسافرتی و وب‌سایت‌ها دودسته از روش‌هایی است که می‌توانید از طریق آن‌ها بلیط وین را تهیه کنید.
 • بلیط وب‌سایتی از طریق چارتر و سیستمی به فروش می‌رسد.
 • رزرو هتل با رزرو بلیط هواپیما می‌تواند هم‌زمان صورت گیرد.
 • قیمت بلیط هواپیمایی شهر وین ۹۰۰ هزار تومان است.
 • میزان مساحت تهران تا وین نزدیک به ۳۱۹۵/۱ کیلومتر می‌باشد.
 • پرواز تهران به وین حدود ۴ ساعت طول می‌کشد.
 • مدت اعتبار بلیط هر سفری شروع آن سفر می‌باشد؛ یعنی با پروازی که انجام می‌گیرد اعتبار بلیط پایان می‌پذیرد.
 • در تهیه بلیط هواپیمایی به نکات امنیتی دقت کنید.
 • همواره از وب‌سایت‌های بلیط تهیه کنید که نماد الکترونیکی داشته باشند.
 • قبل از گرفتن بلیط تحقیقات لازم را نسبت به قیمت آن‌ها انجام دهید.
 • بلیط‌های زمان پایانی از کیفیت مناسب در جایگاه هواپیما برخوردار نیستند.
 • سعی کنید در زمان شلوغی بلیط هواپیما تهیه نکنید.
 • سعی کنید در وسط هفته بلیط  شهر وین را تهیه نموده و آن را به آخر هفته موکول نکنید.
برنامه‌ ریزی مناسب بعد از اخذ بلیط وین | یوروپ تورز

سوالات متداول راهنمای بلیط وین

راحت ترین روش برای تهیه بلیط وین چیست؟

تهیه بلیط وین از طریق اینترنت که این کار یکی از راحت‌ترین و مناسب‌ترین راه‌ها جهت خرید بلیط کشور اتریش و شهر وین می‌باشد.

مدت اعتبار بلیط وین چیست؟

 مدت اعتبار بلیط شهر وین در لحظه پرواز می‌باشد و اگر قصد جابجایی و یا پس دادن بلیط وین را داشته باشید با کسر مبلغ مابین ۴۰ تا ۵۰ درصد الباقی پول بلیط را به شما برمی‌گردانند.

انواع بلیط وین چیست؟

 بلیط‌های ارائه‌شده توسط سایت‌های اینترنتی به دو صورت می‌باشند. یا به‌صورت سیستمی ارائه می‌شوند و یا بلیط‌ها به‌صورت چارتری می‌باشند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!