09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

بررسی کامل و شناخت دورتمند آلمان

دورتموند آلمان به عنوان هفتمین شهر پرجمعیت آلمان شناخته می شود و مناطق گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. کلیساها و موزه های این شهر از جمله مراکز حائز اهمیت می باشند. دورتموند از نظر ورزش از ابرقدرت های آلمان به شمار می آید و افتخارات بسیاری از نظر ورزشی برای این شهر کسب نموده است. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه کرده ایم:

دورتموند آلمان
دورتموند یکی از شهرهای آلمان است و به دلیل داشتن مناطق گردشگری فراوان مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. این شهر در ناحیه رور که در بخش ایالت نوردراین-وستفالن می باشد قرار گرفته است. دورتموند آلمان از هر جهت برای این کشور حائز اهمیت است و شاید اسم تیم فوتبال این شهر به گوش شما هم رسیده باشد چرا که از جمله ۳ تیم برتر آلمان به شمار می رود. دورتموند آلمان در ناحیه رور پهناورترین شهر می باشد که انواع مناظر طبیعی و هیجان انگیز را در خود جای داده است.
زبان رسمی مردم دورتموند آلمانی است و همگی آنها با این زبان آشنایی دارند. این شهر مساحتی بیش از ۲۸۰ کیلومتر مربع دارد. این شهر از جمله مهاجرپذیرترین شهرهای آلمان می باشد و هر ساله تعداد بسیاری گردشگر از ایران نیز راهی این شهر می شوند. دورتموند تاریخچه ای دور و دراز دارد و از جمله اولین شهرهای این ناحیه می باشد. همچنین در مرکز منطقه ذغال سنگی روهن واقع شده است و همین امر سبب نیاز به نیروی کار در این منطقه شده است. رودخانه امسی از زیر این شهر عبور می کند و به وسیله تونل ۲۲۶ کیلومتری به بندر دورتموند می رسد و این شهر را به دریای شمالی وصل می کند.

آب و هوای دورتموند آلمان
آب و هوای دورتموند آلمان مانند ایران از ۴ فصل تشکیل شده است که هر یک ویژگی های مخصوص خود را دارند. در فصل بهار دورتموند آلمان بارش های فراوانی را به صورت باران به خود می بیند اما دمای هوا مناسب خواهد بود و می توان به راحتی از جاذبه های این شهر دیدن نمود. فصل تابستان از دیگر فصل های این شهر می باشد که بهترین آب و هوا را خواهد داشت و به دلیل میزان بارش کم بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. در این فصل باید توجه داشته باشید که اواسط آن گرمتر از دیگر مواقع خواهد بود و معمولا اواخر تابستان بهترین زمان سفر به دورتموند آلمان می باشد. در فصل پاییز این شهر بسیار دیدنی است چرا که قدم زدن بر روی برگ درختان حس و حال عجیبی خواهد داشت. اما باید در نظر داشته باشید که حتما تجهیزات سفر را به همراه داشته باشید چرا که میزان بارش در این فصل به صورت باران است و میزان آن نیز زیاد خواهد بود. فصل زمستان دیگر فصل دورتموند آلمان را تشکیل می دهد که در این فصل شاهد بارش برف هستیم که به کل شهر جامه سفید خواهد پوشاند.

جمعیت دورتموند آلمان
طبق آخرین سرشماری که در اواخر سال ۲۰۱۰ انجام شد، دورتموند آلمان ۵۸۰٫۴۴۴ نفر بوده است که این تعداد جمعیت دارای مذاهب مختلفی بودند. جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۵ میلادی ۵۸۷٫۸۳۰ نفر بوده است، یعنی در طی ۵ سال در حدود ۷۰۰۰ نفر کاهش جمعیت داشته است. این شهر از نظر جمعیت در رتبه هفتم آلمان قرار گرفته است. در هر یک کیلومتر مربع بیش از ۲۰۸۳ نفر ساکن هستند و دورتموند آلمان در یکی از پرتراکم ترین مناطق آلمان واقع شده است. دورتموند از سال ۸۸۵ به عرصه آمد و در آن زمان روستایی به نام تروتمانی بود که در سال ۱۲۲۰ به شهرهای آزاد امپراتوری پیوست. همچنین در سال ۱۸۱۵ به ایالت وستفالیایی که امپراتور پروس بانی آن بوده است، پیوست. ۳۴ درصد از مردم دورتموند آلمان بیان داشتند که بی مذهب هستند. ۲۹٫۹ درصد از جمعیت آن را یهودیان کاتولیک تشکیل می دهند. ۲۹٫۸ درصد از مسیحیت پروتستان تبعیت می کنند. تعداد اندکی از مردم این شهر که به ۲٫۶ درصد می رسد از مذهب اسلام تبعیت می کنند. حدود ۱ درصد نیز از مسیحیت ارتدوکس تبعیت می نمایند.

مناطق گردشگری دورتموند آلمان
مناطق گردشگری دورتموند آلمان هم به صورت تاریخ و هم به صورت طبیعی خواهد بود. قلعه هادس بودل اشوایتگ یکی از این مراکز گردشگری می باشد که از قرن سیزدهم تا به الان پابرجا است. این قلعه دارای گنبد و برج می باشد و از دو ساختمان نیمه چوبی کلیسا تشکیل شده است که در قرن ۱۷ توسط میراث فرهنگی مورد بازسازی قرار گرفت. اطراف این قلعه را خندق تشکیل داده است. آلت اشتاد هاوس از دیگر مراکز گردشگری دورتموند آلمان می باشد که امکان بازدید از آن برای همگان امکان پذیر است. تالار اپرا دورتموند آلمان یکی از مراکز تفریحی گردشگری خواهد بود که در محل کنیسه قدیمی که به دست نازی ها در سال ۱۹۳۸ خراب شده بود ساخته شده است. جای جای نقاط شهر دورتموند آلمان دیدنی خواهد بود چرا که در این شهر می توانید ترکیبی از ساختمان های قدیمی و لوکس را مشاهده نمایید که لذت بخش خواهد بود. فلوریان تورم از دیگر مراکز گردشگری دورتموند آلمان می باشد که این برج جزو اولین برج های تلویزیونی آلمان به شمار می رود که با داشتن ۱۴۰ متر طول در سال ۱۹۵۹ ساخته شده است.

 

موزه های دورتموند آلمان
موزه ها از هر نظر برای شهرها حائز اهمیت هستند چرا که موزه ها تاریخ یک شهر یا کشور را به نمایش درمی آورد و می توانید با بازدید از این مناطق به تاریخچه آن پی ببرید. موزه آم استوال یکی از موزه های حائز اهمیت دورتموند آلمان می باشد که در این موزه اشیای قدیمی مربوط به هنر نگهداری می شود. آثار بسیاری از هنرمندان مشهور آلمان که در قرون ۲۰و۲۱ فعالیت می کردند در این موزه قابل مشاهده می باشد.
موزه تاریخ و هنر قدیمی ترین موزه دورتموند آلمان است که در این موزه می توانید تمامی لوازم مربوط به پیشینیان این منطقه را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که تمامی اجناس این موزه از دوران قدیم تا امروز به ترتیب چیده شده اند و می توانید از تغییر و تحول زندگی مردم این منطقه آگاه شوید. موزه بنای یادبود استین واخه از دیگر موزه های این شهر می باشد که در قدیم مرکز پلیس بوده است که در این موزه می توانید از نمایشگاه شکنجه و مقاومت در این موزه لذت ببرید.

کلیساهای دورتموند آلمان
به دلیل مذهب بسیاری از مردم دورتموند که مسیحیت می باشد شاهد فعالیت کلیساهای متعددی در این شهر هستیم. کلیسای رینولد ی یکی از این کلیساها می باشد که در سال ۸۰۰ میلادی ساخته شده است. برج این کلیسا ۱۱۲ متر و به سبک گوتیک می باشد که پنجره های منقش زیبای آن از دیگر عوامل تمایز آن است. کلیسای سنت پتری دیگر کلیسای دورتموند آلمان می باشد که ساخت آن به قرن ۱۴ برمی گردد. کنده کاری های بزرگ محراب این کلیسا از عواملی است که آن را به یکی از مشهورترین کلیساهای دورتموند تبدیل کرده است. این محراب در سال ۱۵۲۱ ساخته شد و تمامی اعمال کنده کاری های آن ساخته دست می باشد. کلیسای مارین از دیگر کلیساهای پروتستانی می باشد که در حدود قرن ۱۲ ساخته شده است. این کلیسا در طی جنگ جهانی دوم آسیب های جدی داشته است که پس از اتمام جنگ جهانی دوم مورد بازسازی قرار گرفت.

ورزش و تفریح در دورتموند آلمان
تیم فوتبال دورتموند یکی از ابرقدرت های آلمان می باشد که به همین منظور ورزشگاه های بسیاری در این شهر احداث شده اند اما استادیوم زیگنالی ایدونا پارک که حدود ۸۳٫۰۰۰ نفر گنجایش دارد بهترین استادیوم دورتموند و به عنوان بهترین استادیوم آلمان شناخته می شود. تیم فوتبال بورسیا دورتموند در سال ۱۹۶۶ اولین برنده جام باشگاه های اروپا بوده است. همچنین بورسیا دورتمند در سال ۱۹۹۷ نیز قهرمان جام باشگاه های اروپا شده است و افتخارات بسیاری برای این شهر کسب نمود. در این شهر مشهورترین مسابقات شطرنج برگزار می شود.
پارک های دورتموند از جمله مراکز تفریحی آن به شمار می روند که به همین منظور پارک های بسیاری در سطح این شهر احداث شده است. وستفالن پارک یکی از مهمترین پارک های این شهر است که در حاشیه شهر قرار دارد و به دلیل داشتن فضایی آرام مورد توجه مردم قرار گرفته است. رومبرگ پارک از دیگر پارک های مشهور این شهر می باشد که به دلیل سرسبز بودن و داشتن فضای سبز فراوان مشهور می باشد و مردم در این پارک به غذا خوردن و یا قدم زدن مشغول می شوند. باوم پارک نیز از دیگر پارک های حائز اهمیت این شهر می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط آلمان، وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان ، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۱۹ اسفند ۱۳۹۷

روادید درسدن آلمان را می توان در انواع مختلف مشاهده نمود که افراد می توانند متناسب با ...

۱۶ بهمن ۱۳۹۷

هتل های بوخوم آلمان با ارائه ی بهترین امکانات آماده ی پذیرش از مهمانان و گردشگران خارجی ...

۲۶ تیر ۱۳۹۷

اقامت آلمان کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته قاره اروپا است و در سال ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا یوروپ تورز

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
ثبت شماره از شما، تماس با ما