اقامت پرتغال 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت پرتغال

اقامت پرتغال 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت پرتغال

اقامت پرتغال، برای دریافت اقامت پرتغال راه‌های زیادی وجود دارد. کسانی که قصد مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت این کشور را دارند باید با این راه‌ها و …

برای دریافت اقامت پرتغال راه‌های زیادی وجود دارد. کسانی که قصد مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت این کشور را دارند باید با این راه‌ها و ویژگی‌های آنها آشنا باشند ما در این مطلب اطلاعاتی مهم درباره اقامت پرتغال در اختیار شما قرار می‌دهیم.

اقامت پرتغال 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت پرتغال | یوروپ تورز

شرایط مهاجرت به پرتغال

این روزها شرایط مهاجرت به پرتغال برای افراد زیادی مورد توجه است. مسلما افراد زیادی تمایل دارند در ارتباط با انواع روش‌های مهاجرت به پرتغال از جمله ازدواج، سرمایه گذاری، کار و غیره اطلاعاتی داشته باشند. از آنجایی که کشور پرتغال عضو اتحادیه اروپا است متقاضیان زیادی برای اقامت دارد.

این کشور با توجه به موقعیت خوبی که دارد و همچنین دارا بودن شرایط آب و هوایی خوب، یکی از مقاصد برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند. ما در این مطلب شما را با انواع روش‌های اقامت پرتغال و ویژگی‌های این روش‌ها آشنا می‌کنیم. برای سفر به کشور پرتغال نیاز به اخذ ویزای پرتغال دارید که با رزرو وقت سفارت پرتغال از طریق آژانس‌های مجری مستقیم و مراجعه به سفارت پرتغال می‌توانید نسبت به اخذ آن اقدام کنید.

پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور هم با اسپانیا و هم با اقیانوس اطلس هم مرز می‌باشد. زبان مردم در این کشور پرتغالی بوده و واحد پول آنها نیز یورو می‌باشد. دینی که در این کشور بیشتر در بین مردم رایج است مسیحیت می‌باشد. این کشور موقعیت جغرافیایی و اجتماعی بسیار خوبی دارد که باعث شده افراد زیادی همه ساله آن را مقصد مهاجرت خود قرار دهند.

روش‌ های مهاجرت به پرتغال

برای دریافت اقامت پرتغال روش‌های متعددی وجود دارد اما رایج‌ترین این روش‌ها که در سایر کشورهای اروپایی هم از آنها استفاده می‌شود به  شرح زیر هستند:

 • اقامت پرتغال از طریق پناهندگی
 • اقامت  پرتغال از طریق ازدواج
 • اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت پرتغال از طریق کار
 • اقامت پرتغال از طریق تحصیل
 • اقامت پرتغال از طریق پناهندگی

یکی از راه‌های دریافت اقامت پرتغال از طریق پناهندگی می‌باشد. روش مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از راه‌های خطرناک و پر ریسک در بین سایر روش‌های مهاجرت می‌باشد. معمولا برای اقامت در یک کشور پناهندگی در آن توصیه نمی‌شود زیرا سختی‌هایی که در این مسیر وجود دارد که ممکن است نتیجه ناخوشایندی برای شما به همراه داشته باشد.

بنابراین سعی کنید از روش‌های قانونی و ایمن برای سفر به یک کشور استفاده کنید و اقامت آن کشور را دریافت کنید تا نیاز به راه‌های غیرقانونی و خطرناک نداشته باشید. ضمنا این راه‌ها علاوه بر خطری که دارند هزینه‌های زیادی هم ممکن است به همراه داشته باشند.

اقامت پرتغال از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه‌های گرفتن اقامت پرتغال ازدواج است که این کار از طریق ازدواج با یک تبعه کشور پرتغال صورت می‌گیرد. این روزها با این روش از مهاجرت زیاد رو به رو می‌شویم. معمولا برای ازدواج با یک شخص خارجی قوانین متفاوتی وجود دارد که این قوانین در کشورهای مختلف متفاوت‌اند به طور مثال در برخی کشورها تابعیت مرد به زن اعطا می‌شود و در برخی کشورها برعکس است.

برای ازدواج با یک تبعه پرتغالی باید تمام هزینه‌های یک سال زندگی فرد در حسابی تامین شود ضمنا این ازدواج باید کاملا رسمی باشد و به تایید در آمده باشد. پس از انجام کلیه این مراحل و رعایت قوانین موجود در کشور پرتغال بعد از گذشت 3 سال فرد می‌تواند درخواست اقامت دائم کند.

اقامت پرتغال از طریق ازدواج | یوروپ تورز

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به پرتغال است. برای این کار معمولا سه روش وجود دارد که به شرح زیر هستند:

در روش اول شما باید در کشور مقصد یک شغل ایجاد کنید و به عنوان یک کارآفرین شروع به فعالیت کنید. همانطور که می‌دانید این روبش مراحل مخصوص به خود را دارد که باید طی شوند. مهم‌ترین آنها این است که باید در ابتدای راه سرمایه زیادی داشته باشید.

در روش دوم شما می‌توانید سرمایه مورد نظر خود را وارد بازار بورس کرده  و از طریق آن کار کنید. این روش کمی پرریسک است و به هرکسی توصیه نمی‌شود.

در روش سوم شما می‌توانید در کشور پرتغال اقدام به ثبت یک شرکت کنید.

بنابراین اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری اقامت پرتغال را بدست بیاورید باید قبل از شروع اطلاعاتی درباره این روش‌ها داشته باشید تا ضرر نکنید و سرمایه خود را از دست ندهید.

اقامت پرتغال از طریق کار

یکی دیگر از راه‌های اقامت پرتغال از طریق کار در این کشور می‌باشد. مسلما برای دریافت اقامت پرتغال از این روش شما باید به اندازه کافی در زمینه شغلی خود تخصص داشته باشید تا بتوانید نظر کارفرمایان خارجی را به خود جلب کنید.

قوانین استخدام در کشورهای اروپایی معمولا چنین است که کارفرمای شما دعوتنامه‌ای مبنی بر نیاز شغلی شما صادر می‌کند اما طبق قوانین اتحادیه اروپا این کارفرما باید به اندازه کافی توجیه اقتصادی برای استخدام شما داشته باشد سپس یک آگهی استخدام در رابطه با شغل مورد نظر را به مدت 3 ماه در کشور پرتغال آگهی می‌کند اگر نیرویی برای این شغل داوطلب نشد مجددا آن را به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی می‌کند اگر باز هم شخصی برای این شغل داوطلب نشد شما می‌توانید از طریق دعوتنامه مورد نظر اقدام به دریافت آن شغل کنید.

در این روش از اقامت پرتغال، کارفرما باید به صورت کامل از شخص حمایت مالی کند و شرایط مورد نظر برای اقامت آن را تهیه کند. در این روش فرد نمی‌تواند تا مدت مشخصی شخصی از اعضای خانواده را با خود به همراه ببرد تا زمانی که اقامت شخص در این کشور دائم شود و وضعیت شغلی وی به ثبات مشخصی برسد. معمولا بعد از گذشت 4 سال فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم پرتغال اقدام کند.

اقامت پرتغال از طریق تحصیل

یکی از راه‌های گرفتن اقامت پرتغال از طریق تحصیل در پرتغال است. در واقع می‌توان گفت این روش بهترین روش برای دریافت اقامت پرتغال است. کشور پرتغال موقعیت بسیار خوبی را برای شما فراهم می‌کند تا از امتیازات موجود در دانشگاه‌ها بهره‌مند شوید.  دانشگاه‌های این کشور فرصت مناسبی برای دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی، علوم تجربی، علوم پایه، علوم انسانی و … فراهم می‌کنند. در واقع این کشور از آنجایی که عضو اتحادیه اروپا است مقصد بسیار مناسبی هم برای تحصیل به شمار می‌رود.

یکی از امتیازاتی که این کشور برای دانشجویان خارجی دارد این است که شخص می‌تواند برای اقامت خود همراه داشته باشد و آن همراه می‌تواند از امتیازات این کشور استفاده کند. ضمنا کسانی که در دانشگاه‌های پرتغال پذیرش می‌گیرند می‌توانند در این کشور کار هم کنند. البته قبل از پذیرش در دانشگاه‌های این کشور باید با شرایط درسی و تحصیلی آنها و همچنین شرایطی که دانشگاه‌های مختلف برای پذیرش افراد خارجی در نظر گرفته‌اند آشنا شوید. به عنوان مثال باید بدانید که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

شما می‌توانید در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و حتی مدرسه اقدام به پذیرش کنید. کسانی که از طریق بورسیه تحصیلی اقامت پرتغال را دریافت می‌کنند از شرایط بسیار خوبی برخوردارند و هرینه‌های آنها تقریبا به صفر می‌رسد. شما با تحصیل در کشور پرتغال می‌توانید از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا دیدن کنید و به راحتی در آنها رفت و آمد کنید.

نکاتی که قبل از ثبت نام در دانشگاه‌ های پرتغال باید مد نظر داشته باشید

مسلما قبل از پذیرش در دانشگاه‌های پرتغال باید با قوانین و مقرارت آنها آشنا باشید. نخست اینکه در مورد رشته تحصیلی خود در بین دانشگاه‌های پرتغال تحقیق کنید و بهترین دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کنید. در این کشور برخی از دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند هرچند ممکن است در برخی موارد از زبان پرتغالی هم در کنفرانس‌ها و سمینارها استفاده شود و دوم اینکه مدرک دیپلم شما باید به تایید کنسولگری پرتغال رسیده باشد. همچنین همواره می‌توانید با اخذ ویزای پرتغال از طریق رزرو وقت سفارت پرتغال به این کشور سفر کنید.

همانطور که دیدید روش‌های متنوعی برای دریافت اقامت پرتغال وجود دارد که هرکس باید متناسب با شرایط خود اقدام به دریافت یک اقامت کند.

نکاتی که قبل از ثبت نام در دانشگاه‌ های پرتغال باید مد نظر داشته باشید | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت پرتغال

راه های اقامت در پرتغال چیست؟

 • اقامت پرتغال از طریق پناهندگی
 • اقامت  پرتغال از طریق ازدواج
 • اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت پرتغال از طریق کار
 • اقامت پرتغال از طریق تحصیل
 • اقامت پرتغال از طریق پناهندگی

برای اقامت در کشور پرتغال باید چه کرد؟

برای سفر به کشور پرتغال نیاز به اخذ ویزای پرتغال دارید که با رزرو وقت سفارت پرتغال از طریق آژانس‌های مجری مستقیم و مراجعه به سفارت پرتغال می‌توانید نسبت به اخذ آن اقدام کنید.

خطرناک ترین راه اقامت و مهاجرت به پرتغال چیست؟

یکی از راه‌های دریافت اقامت پرتغال از طریق پناهندگی می‌باشد. روش مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از راه‌های خطرناک و پر ریسک در بین سایر روش‌های مهاجرت می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!