اقامت هلند 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت هلند

اقامت هلند 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت هلند

کشور هلند وسعتی حدود 34 کیلومتر مربع دارد. پایتخت هلند آمستردام نام دارد. پایگاه دولت و همچنین اکثر وزارتخانه ها و سفارت های هلند در شهر لاهه می باشد که برای گرفتن وقت سفارت هلند در این کشور باید به ین شهر مراجعه کرد. به جرأت می توان گفت اقامت هلند از آرزوهای یک گردشگر می باشد. شهرت بسیار بالای هلند به علت فعالیت گسترده و همه جانبه در زمینه تولید و صادرات گل لاله به اقسی نقاط جهان می باشد. هنرمندان معروفی نیز در این کشور سکنی گزیده اند. نکته حائز اهمیت دیگری که در کشور هلند وجود دارد این است که اثری از حیوانات ولگرد در این کشور مشاهده نخواهید کرد. مردم هلند به تفریحات و سرگرمی کودکان خود اهمیت زیادی می دهند. به همین دلیل مکان های بسیار متنوعی به کودکان اختصاص یافته است.

اقامت هلند
اقامت هلند

تحصیل در هلند

کودکان هلند از سن 4 سالگی وارد مدرسه می شوند. اساس تحصیل در هلند آینده ی افراد در این کشور، علاقه شخصی، تجربه و استعداد می باشد و مدرک محوری در آن معنا ندارد.

وضعییت و شرایط جوی هلند

به علت نبود کوه و ارتفاعات و درنتیجه وزش باد شرایط جوی ثابتی مشاهده نمی شود و در طول روز ممکن است چندین نوع شرایط جوی را احساس کنید. آب و هوای این کشور مشابه کشور انگلستان می باشد. کشور هلند از پر بارش ترین کشورهای جهان می باشد.

وضعییت و شرایط جوی هلند
وضعییت و شرایط جوی هلند

جاذبه های گردشگری هلند

از جمله آثار دیدنی در هلند موزه مرمونو نام دارد. این موزه مختص کتب قدیمی و باارزش است و شهرت جهانی دارد. از دیگر موزه های معروف می توان به موزه لوییس کوپروس اشاره کرد که شامل ابزار و وسایل شخصی و کتاب های دست نویس لوییس نویسنده مشهور می باشد.

از زیباترین و وسیع ترین فضای سبز هوس تن بوش نام دارد که مساحت زیادی را در بر می گیرد. نخستین مکانی که کنفرانس بین المللی صلح در آن برگزار شد قصری است که در این فضای سبز قرار دارد. این قصر محل اقامت خاندان سلطنتی کشور هلند در گذشته بوده است.

جاذبه های گردشگری هلند
جاذبه های گردشگری هلند

با توجه به محاسن زیاد اقامت در هلند گردشگران بسیاری جهت سفر اقدام به اخذ ویزای هلند می کنند. نکته قابل توجه برای اینکه یک تبعه هلندی به شمار بروید اینست که صرف نظر از محل تولدتان که بایستی هلند باشد، والدین نیز باید تابعیت این کشور را داشته باشند. لذا توصیه می شود قبل از مهاجرت و اقامت هلند به موسسات مهاجرت معتبر مراجعه نموده و اطلاعات لازم را در زمینه های مختلف به دست آورید تا در هنگام اقامتتان در آن کشور با مشکل مواجه نشوید.

در ادامه انواع ویزای صادر شده و شرایط و ضوابط خاصی که جهت اقامت در هلند مورد نیاز است را شرح می دهیم. 

متقاضیان اقامت هلند، از روش های گوناگونی می توانند در کشور هلند اقامت گزینند. یکی از معمول ترین روش ها جهت مهاجرت به کشورهای خارجی و همچنین هلند، اخذ ویزای تحصیلی می باشد. از دیگر راه های اقامت هلند اخذ ویزای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت، اخذ ویزای کاری و ویزای ازدواج می باشند. خوشبختانه هلند در ایران سفارت دارد و تعیین وقت سفارت هلند وتهیه ویزای اقامت به آسانی امکانپذیر است. قابل ذکر است که یکی از روش های مهم و اصلی برای مهاجرت اخذ ویزای تحصیلی می باشد.

اخذ اقامت و تابعیت در هلند با تولد در خاک این کشور

اخذ اقامت هلند با متولد شدن در خاک این کشور شرایط خاصی دارد. علاوه بر اینکه فرزند باید در هلند متولد شده باشد باید والدینش هم حتماً هلندی بوده و تبعه هلند باشند. همچنین زمان به دنیا آمدن بچه نیز موثر می باشد. اگر والدین کودک هر دو هلندی باشند، تبعه هلندی محسوب می شود. اما اگر پدر هلندی و مادر غیر هلندی باشد تنها در صورتی که سرپرستی بچه با پدر باشد تابعیت هلند را پیدا می کند و می تواند اقامت هلند داشته باشد.

اخذ اقامت و تابعیت در هلند با تولد در خاک این کشور
اخذ اقامت و تابعیت در هلند با تولد در خاک این کشور

اخذ اقامت و تابعیت هلند با انتخاب تابعیت

برای گرفتن تابعیت و اقامت هلند فرد متقاضی باید شرایط خاصی را داشته باشید که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

 • فرد متولد شده در شهرهای هلند آروبا کورکاوو یا سنت مارتین به دنیا آمده باشد یا سه سال پشت سر هم در آنجا اقامت داشته باشد
 • اقامت از سن چهار سالگی در شهرهای هلند آروبا کورکاوو و یا سنت مارتین
 • ازدواج با تبعه هلندی و گذشتن سه سال از ازدواج و همچنین حداقل 15 سال به صورت قانونی در یکی از شهرهای هلند آروبا کورکاوو یا سنت مارتین زندگی کرده باشد.

تابعیت و اقامت در هلند با درخواست متقاضی

برای تابعیت با این روش شرایط زیر مد نظر می باشد:

 • سن شخص هجده سال یا بیشتر باشد.
 • اقامت در هلند به صورت همیشگی و دائم باشد.
 • در یکی از شهرهای هلند آروبا کورکاوو یا سنت مارتین به مدت 5 سال به صورت قانونی اقامت داشته باشد.
 • تسلط کامل و همه جانبه بر زبان هلندی داشته باشد. جهت اثبات این مطلب آزمون زبانی از شخص گرفته می شود.
 • در طول چهار سال قبل از درخواست تابعیت، شخص هیچ گونه سوء سابقه ای نباید داشته باشد.
 • شخص بعد از اینکه شهروند هلند محسوب شد، باید آیین های خاص اقامت هلند را انجام دهد. سپس سوگند یاد می کند که به قانون اساسی این کشور وفادار باشد. 

اقامت هلند با اخذ ویزای کاری

شرایط اخذ این نوع ویزای هلند بدین صورت است که باید دعوت نامه ای از جانب یک کارفرمای هلندی برای شما فرستاده شود که این امر تقریباً غیرممکن به نظر می رسد و اکثر کارفرمایان تمایل به جذب نیروی هموطن خودشان را دارند تا حداقل اطلاعات کاملی راجع به آن شخص بتوانند کسب کنند. افرادی که از دانشگاه های اروپا فارغ التحصیل شده باشند شانس بیشتری برای پیدا کردن کار مناسب و اقامت هلند دارند. بنابراین می توان با اخذ ویزای تحصیلی در کشور هلند به این هدف هم دست یافت. ناگفته نماند در کشورهای اتریش و آلمان ویزای کاری شش ماهه ای صادر می شود و به فرد فرصت داده می شود که در طی این مدت کار مناسبی پیدا کند.

اقامت هلند با اخذ ویزای کاری
اقامت هلند با اخذ ویزای کاری

اخذ اقامت هلند با ویزای تحصیلی

سطح علمی دانشگاه های هلند بسیار بالاست. بنابراین یکی از گرینه های مهم برای اخذ ویزای تحصیلی و اقامت هلند به شمار می رود. در دانشگاه های این کشور دروس به زبان های آلمانی و انگلیسی تدریس می شوند. مدرک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های این کشور دیپلم می باشد. الزاماً مدرک زبان نیز باید به دانشگاه ها ارائه شود. در صورت نداشتن شرایط لازم و حداقل سن 21 سال جهت ورود به دانشگاه می توانند در امتحان ورودی دانشگاه مورد نظرشان شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته مورد علاقه ی خود اقامت هلند برایشان صادر می شود.

اخذ اقامت هلند با ویزای تحصیلی
اخذ اقامت هلند با ویزای تحصیلی

اخذ ویزای اقامت در هلند از طریق سرمایه گذاری

برای استفاده از این روش بایستی حداقل مبلغ 1250000 یورو در این کشور سرمایه گذاری کرده و تنها در صورتی که سرمایه گذاریتان سود آور باشد و سرمایه اصلی هم ثابت باقی مانده باشد اقامت هلند به صورت دائم برای شما امکانپذیر خواهد بود. به علت بالابودن این مبلغ تنها افراد متمکن قادر به این نوع سرمایه گذاری خواهند بود.

به طور کلی می توان گفت سرمایه گذاری روش آسانی برای مهاجرت و اقامت هلند نمی باشد. 

اخذ ویزای اقامت در هلند از طریق سرمایه گذاری
اخذ ویزای اقامت در هلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت در هلند از طریق ازدواج

این نوع ویزای هلند برای شخصی که تابعیت کشور هلند داشته باشد صادر می شود تا بتواند نامزد خود را جهت ازدواج به کشور هلند بیاورد. برای گرفتن این نوع ویزا شرایط لازم به شرح ذیل می باشد:

 • هر دو شخص از لحاظ قانونی مشکلی برای ازدواج کردن نداشته باشند.
 • نامزد شخص باید هلندی بوده و شخص فاقد تبعیت به قصد ازدواج وارد هلند شود.
 • بایستی دوره نامزدی شان حدود دو سال بوده باشد و این رابطه  محرز شود و به صورت حضوری همدیگر را در خاک این کشور ملاقات کرده باشند. در اینصورت برای ازدواج و اقامت هلند مشکلی وجود ندارد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بیواسطه در خصوص بلیط هلند ، وقت سفارت هلند ، ویزای هلند ، تور هلند و تور اروپا میباشد.88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!