اقامت مالت 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت مالت

اقامت مالت 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت مالت

اقامت مالت، با دریافت اقامت مالت می‌توان از شرایط ویژه این کشور از جمله مالیات‌های کم، آب و هوای مناسب، روند کاری خوب استفاده کرد.مالت کشوری در جنوب اروپا و …

راهنمای کامل اقامت مالت

با دریافت اقامت مالت می‌توان از شرایط ویژه این کشور از جمله مالیات‌های کم، آب و هوای مناسب، روند کاری خوب استفاده کرد.مالت کشوری در جنوب اروپا و به صورت مجمع الجزایر است.

اقامت مالت 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت مالت | یوروپ تورز

مالت

جمهوری مالت کشوری مجمع الجزایری در جنوب اروپا است که در دریای مدیترانه واقع شده است. پایتخت جمهوری مالت شهر والتا است. مالت با کشورهای ایتالیا، تونس و لیبی همسایگی دارد. این کشور یکی از پر تراکم‌ترین کشورهای جهان از لحاظ جمعیت محسوب می‌شود. زبان رسمی مردم مالت انگلیسی و مالتی است. دین اکثر مردم این کشور مسیحی کاتولیک می‌باشد. زبان ایتالیایی هم در این کشور محبوبیت خاصی دارد. این کشور جزو مستعمرات بریتانیا بود و در سال 1964 استقلال یافت. همچنین این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد.

مالت مجموعا از 9 جزیره تشکیل شده است که تعدادی از آن‌ها مسکونی و تعدادی دیگر غیر مسکونی هستند. جزایر مسکونی به نام‌های مالت، گزو و کومینو و مانوئل است. جزایر غیر مسکونی به نام‌های سنت پاول، فیلفلا و کومینوتو شناخته می‌شوند. بلندترین نقطه این کشور 231 متر ارتفاع از سطح دریا دارد.

آب و هوای کشور مالت معتدل و مدیترانه‌ای است. این کشور تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و پر باران دارد. از نظر پوشش گیاهی، دره‌های این کشور دارای جنگل‌ها و بوته زارها است و سایر مناطق معمولا خشک می‌باشد.

فرهنگ مردم کشور مالت آمیخته‌ای از فرهنگ ملت کشورهایی است که با آن‌ها مشترکاتی دارند. جشن‌های محلی و سنتی مردم این کشور به ایتالیا شباهت دارد. واژه‌های اسپانیایی موجود در زبان مالتی و استفاده از گیتار در موسیقی محلی نشان حضور فرهنگ اسپانیایی است. فرهنگ‌های عجیب و متناقضی نیز در این کشور به چشم می‌خورد. از یک سو سقط جنین به هر دلیلی جرم محسوب می‌شود و از طرف دیگر ازدواج همجنس گرایان آزاد است. گردشگری، ماهیگیری، کشاورزی و صنایع دستی از مهم‌ترین صنایع کشور مالت محسوب می‌شوند.  این کشور به خاطر شرایط ویژه‌ای که دارد یکی از بهترین کشورهای جهان برای اقامت در نظر گرفته شده است.

دیدنی‌ های کشور مالت

شهر والتا به عنوان پایتخت، بیشتر از سایر مناطق مورد بازدید قرار می‌گیرد و روزانه ده‌ها کشتی تفریحی بین این منطقه و سایر مناطق در حال جابجایی هستند. بازدید از نقاط مختلف شهری با معماری‌های جالب در ساعات خلوت یعنی پس از تعطیلی کارمندها و غروب می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده و جالب به نظر برسد. در مالت می‌توان از کلیسای جامع سنت جان، باغ‌های باراکا و سایر دیدنی‌ها بازدید کرد.

انواع اقامت مالت:

  • اقامت معمولی
  • اقامت دائم
  • اقامت دانشجویی
  • اقامت موقت
  • اقامت سرمایه گذاری
  • اقامت بازنشستگی
  • برنامه اقامت‌مالت بین‌المللی
انواع اقامت مالت | یوروپ تورز

اخذ اقامت مالت

داشتن اقامت مالت به دلیل عضو بودن این کشور در اتحادیه اروپا باعث می‌شود که فرد بتواند بدون نیاز به ویزای مالت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کند.

این کشور در اواخر دهه 80 میلادی طبق قانونی روند اقامت بازرگانان و همچنین کسانی که توانایی پرداخت سالیانه 4192 یورو مالیات به دولت مالت هستند را فراهم کرد، که این میزان مالیات یکی از کمترین نرخ‌ها در کل کشورهای اروپایی محسوب می‌شود، هر فردی که اقامت‌مالت را دریافت کند می‌تواند برای خانواده درجه یک که شامل همسر، پدر و مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ و فرزندان زیر 18 سال می‌شود، درخواست اقامت مالت نماید. افراد با داشتن اقامت‌مالت می‌توانند در بانک‌های اروپایی حساب باز کنند و از آب و هوای مناسب و شرایط مناسب کشور مالت استفاده نمایند.

اقامت مالت از طریق سرمایه گذاری در هر بخشی ممکن است و اجباری به خرید ملک نیست. همچنین افراد با داشتن اقامت مالت می‌توانند از خدمات بانکی این کشور که یکی از امن‌ترین نقاط اروپا است استفاده کنند.

تحصیل در مالت

برخی از دانشگاه‌های کشور مالت زیر نظر دانشگاه‌های انگلستان هستند و مدارک معتبری ارائه می‌کنند. بنابراین اقامت مالت از طریق ویزای مالت دانشجویی نیز یکی از راه‌های زندگی در این کشور است. اقامت مالت برای افراد بازنشسته، روشنفکران، نویسندگان و برخی اقشار دیگر سهل الوصول‌تر است.

شرایط اقامت مالت

یکی از شرایط جذاب اقامت مالت، نداشتن محدودیت‌های خاص و ویژه است. به طور مثال فرد برای داشتن اقامت مالت، اجباری به زندگی در این منطقه ندارد. همچنین برای دریافت اجازه اقامت مالت نیازی به سرمایه گذاری، خرید ملک و ثبت شرکت (حتی اگر بخواهید شرکت بازرگانی خود را ثبت کنید) نمی‌باشد. برای دریافت اقامت مالت داشتن شرایط زیر لازم است:

خرید ملک

برای دریافت اقامت دائم مالت افراد می‌بایست خانه‌ای به ارزش حداقل 116 یورو را خریداری نمایند یا خانه‌ای به ارزش اجاره سالیانه 4230 یورو را در اختیار بگیرند. این باید نهایتا یک سال پس از دریافت اقامت مالت توسط افراد انجام شود. قیمت خانه در مالت ارزان‌تر از سایر مناطق می‌باشد. همچنین در مناطق ویژه‌ای در این کشور می‌توان به تعداد  بالاتری آپارتمان خریداری کرد و آن را اجاره داد.

شرایط اقامت مالت | یوروپ تورز

اشتغال

برای گرفتن اجازه و پرونده اشتغال فرد باید از طریق مراجع ذی صلاح اقدام نماید. جهت دریافت اقامت مالت می‌توان با دادن ایده‌هایی در زمینه توریسم و گردشگری و موارد مربوط به آن دارای شغل مناسب شد.

اثبات دارایی

برای دریافت اقامت مالت ارائه سندهایی مبنی بر داشتن درآمد 23500 یورو در سال و سرمایه 325000 یورو لازم است. البته نیازی به انتقال این سرمایه به کشور مالت نیست. سالیانه فرد باید 14100 یورو به کشور مالت ارسال نماید و به ازای هر نفر که از طریق وی دارای اقامت مالت هستند، 2350 یورو اضافه می‌گردد. این مبلغ واریز شده پس از برداشت مالیات قابل بازگرداندن می‌باشد. تمام اقدامات مربوطه از طریق سفارت مالت در وقت سفارت مالت رزرو شده و اداره مهاجرت قابل اقدام است.


سوالات متداول اقامت مالت

مهمترین مزیت اقامت در مالت چیست؟

داشتن اقامت مالت به دلیل عضو بودن این کشور در اتحادیه اروپا باعث می‌شود که فرد بتواند بدون نیاز به ویزای مالت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کند.

اخذ اقامت مالت از طریق اقامت چگونه میباشد؟

برای دریافت اقامت دائم مالت افراد می‌بایست خانه‌ای به ارزش حداقل 116 یورو را خریداری نمایند یا خانه‌ای به ارزش اجاره سالیانه 4230 یورو را در اختیار بگیرند.

اقامت در مالت از طریق مار چگونه میباشد؟

برای گرفتن اجازه و پرونده اشتغال فرد باید از طریق مراجع ذی صلاح اقدام نماید. جهت دریافت اقامت مالت می‌توان با دادن ایده‌هایی در زمینه توریسم و گردشگری و موارد مربوط به آن دارای شغل مناسب شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!