اقامت لوکزامبورگ 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت لوکزامبورگ

اقامت لوکزامبورگ 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت لوکزامبورگ

اقامت لوکزامبورگ، اگر قصد دریافت اقامت لوکزامبورگ را دارید، خوب است که با شرایط این کشور کمی آشنا شوید. با ورود به کشور ذکر شده ساخت و سازهای وسیعی را …

راهنمای کامل اقامت لوکزامبورگ

اگر می‌خواهید نسبت به دریافت اقامت لوکزامبورگ اقدام نمایید حتماً این مقاله را مطالعه نمایید. راه‌های متفاوتی برای تحقق این امر وجود دارد که در ادامه راجع به هر کدام توضیحاتی را ارائه می‌دهیم، پس با ما باشید و در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

اگر می‌خواهید برای دریافت اقامت لوکزامبورگ اقدام کنید حتماً راجع به مزایای آن نکات بسیاری شنیده‌اید، این کشور فرصت‌های کاری و شغلی بسیاری را پیش روی افراد قرار می‌دهد و از ثبات اقتصادی و سیاسی خوبی برخوردار است. در کنار همه موارد ذکر شده موقعیت جغرافیایی‌اش نیز مورد توجه قرار گرفته چرا که در قلب اروپا واقع شده است.

با اقامت در لوکزامبورگ می‌توانید به همه بخش‌های اروپا دسترسی مستقیم داشته باشید و مشکل پیمودن مسیرهای طولانی از پیش رویتان برداشته می‌شود. اگر تصمیم به اخذ اقامت لوکزامبورگ دارید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و اطلاعات دقیق‌تری در این خصوص کسب کنید. مشاوران ما پاسخگوی همه سؤالات شما خواهند بود.

اقامت لوکزامبورگ 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت لوکزامبورگ | یوروپ تورز

درباره لوکزامبورگ

اگر قصد دریافت اقامت لوکزامبورگ را دارید، خوب است که با شرایط این کشور کمی آشنا شوید. با ورود به کشور ذکر شده ساخت و سازهای وسیعی را در هر نقطه از شهرها مشاهده می‌کنید، لوکزامبورگ با سرعت بسیاری در حال پیشرفت است و اخذ اقامت آن فرصتی مناسب برای شما محسوب می‌شود. آب و هوای آنجا تقریباً مناسب است و در زمستان نیز شاهد آب و هوای خنکی هستید.

در ارتباط با هزینه‌های زندگی نیز خوب است بدانید که مبلغی معادل 10 تا 15 هزار یورو به صورت سالانه مورد نیاز است و این رقم به نسبت بالا می‌باشد. در کنار این مورد امکانات تحصیلی بسیاری برای دانشجویان فراهم شده است که می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند و هزینه‌های این بخش نیز به صورت سالانه 2 هزار یورو می‌باشد که رقم بالایی محسوب نمی‌شود. در ادامه اطلاعات بیشتری در خصوص راه‌های متفاوت اخذ اقامت لوکزامبورگ در اختیارتان قرار می‌دهیم.

اقامت لوکزامبورگ و دلیل تمایل افراد برای این امر

تمایل به دریافت اقامت لوکزامبورگ دلایل بسیاری دارد که در این بخش تعدادی از آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

برخورداری از امنیت بالا و آزادی اجتماعی: لوکزامبورگ سطح بالایی از امنیت اجتماعی را فراهم کرده است و این از فاکتورهای اولیه ایست که مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار می‌گیرد.

برقراری ارتباط با دیگر کشورها: برقراری ارتباط با دیگر کشورها به آسانی انجام می‌شود و در این امر هیچ کدام از اقدامات سخت گیرانه رایج دخیل نمی‌باشد.

روابط شغلی دوستانه: ساختار دوستانه از مهم‌ترین ویژگی‌های سیستم‌های اداری و اقتصادی لوکزامبورگ است. این موضوع پیشرفت کشور و ادارات را به دنبال دارد.

شرایط مناسب از نظر مالیاتی: سیاست‌های اقتصادی آزادانه‌ای در این بخش اعمال شده است.

محیط‌های کاری حرفه‌ای و مهیا بودن امکان پیشرفت: افزایش جمعیت مهاجرین تنوع نژادی را به همراه می‌آورد و این موضوع بر روال پیشرفت کشور تأثیر بسزایی می‌گذارد. در حال حاضر درصد زیادی از جمعیت لوکزامبورگ به 3 زبان مسلط هستند و این نشان دهنده حرفه‌ای بودن محیط‌های کاریست.

زیرساخت قوی: این کشور زیرساخت حمل و نقل و شبکه‌ای بسیار پیشرفته‌ای دارد.

زندگی با کیفیت بالا: طبق آمار و تحقیقات انجام شده در کشور ذکر شده در سطح رفاهی بالایی قرار دارد که این موضوع نشان دهنده وجود فاکتورهای بسیاری در محیط زندگی آینده شماست.

ثبت شرکت و دریافت اقامت لوکزامبورگ

یکی از روش‌های اخذ اقامت لوکزامبورگ، ثبت شرکت است. در این گزینه هم امکان ثبت یک شرکت جدید و هم امکان خریداری یک شرکت فعال در کشور لوکزامبورگ وجود دارد. در صورت مهاجرت از این طریق اجازه سفر به همه کشورهای شینگن را پیدا می‌کنید و این فرصتی مناسب برای کسب و کارتان خواهد بود.

برای اقدام از طریق روش ذکر شده نیاز به داشتن سوابق مفید در عرصه‌های تجاری دارید و این سابقه باید در محدوده اتحادیه اروپا کسب شده باشد. اگر می‌خواهید راجع به زمان مورد نیاز برای اقامت از این طریق بیشتر بدانید خوب است که بازه زمانی 9 تا 12 ماه را در نظر بگیرید. کارشناسان حقوقی مجموعه ما مسئولیت انجام مراحل مربوطه را بر عهده می‌گیرند و می‌توانید با خیالی آسوده همه کارهای خود را به آن‌ها بسپارید.

دریافت اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی لوکزامبورگ نیز از دیگر روش‌های مهاجرتی پرطرفدار است. برای این امر هم نیاز به اخذ پذیرش از طرف یک موسسه عالی آموزشی یا یک دانشگاه دارید، با دریافت ویزای دانشجویی امکان اقامت بیش از 90 روز را دارید و می‌توانید تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهید.

البته ناگفته نماند که اقامت از طریق این نوع ویزا به اقامت دائمی منجر نمی‌شود. اما امکان استخدام پس از اتمام تحصیلات وجود دارد که به دنبال آن ویزای کاری می‌تواند اقامت دائم را به دنبال داشته باشد. مشاورین مجموعه ما پاسخگوی همه سوالات شما در خصوص اخذ پذیرش و دریافت این نوع ویزای لوکزامبورگ خواهند بود.

دریافت اقامت لوکزامبورگ از طریق کار

اقامت کاری لوکزامبورگ نیز می‌تواند از گزینه‌های پر طرفدار مهاجرتی باشد. ناگفته نماند که اخذ اقامت از این طریق کمی مشکل است و در کشور لوکزامبورگ کارفرما اجازه استخدام مستقیم یک فرد غیر اروپایی را ندارد مگر اینکه قبلاً اطلاع رسانی‌های لازم را در حیطه مشخص شده انجام داده باشد و شخص مورد نظر با مهارت‌های تعیین شده را پیدا نکرده باشد.

دریافت اقامت لوکزامبورگ از طریق کار | یوروپ تورز

دریافت اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری نیز به نوعی هم راستای اقامت از طریق ثبت شرکت است. به این صورت که علاوه بر ثبت شرکت خودتان نیز در آن جا استخدام شده و مشغول به کار می‌شوید، این شرایط می‌تواند اقامت دائمی لوکزامبورگ را برایتان به همراه داشته باشد. ناگفته نماند که برای این روش نیز حدود 4 هفته زمان نیاز است و به طور معمول می‌توان از شرکت‌هایی با توضیحات زیر بهره گرفت:

مسئولیت محدود که آمار بسیاری از شرکت‌های لوکزامبورگ از آن بهره گرفته‌اند، در این نوع می‌توان حداکثر 40 شریک را در قرارداد رسمی به ثبت رساند. این نوع شرکت سرمایه‌ای معادل 12 هزار و 400 یورو نیاز دارد.

نوع مسئولیت عمومی که برای شرکت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و حدود 31 هزار یورو سرمایه نیاز دارد.

مورد نهایی نیز همکاری با سهام است که ماهیت منافع مشترک تعیین‌کننده آن است.

دریافت اقامت لوکزامبورگ از طریق پیوستن به خانواده

دریافت اقامت لوکزامبورگ از طریق ویزای الحاق نیز وجود دارد و این مورد برای کسانی که در محدوده قلمرو دوک لوکزامبورگ ساکن هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که می‌توانند از این روش اقامتی بهره بگیرند عبارتند از: همسر که البته باید روابط طرفین به ثبت رسمی رسیده باشد، فرزندانی که کم‌تر از 18 سال سن دارند، خانواده همسر، والدین همسرو فرزند همسر. پس اگر شما نیز جزء گزینه‌های ذکر شده هستید. همین حالا برای دریافت اقامت لوکزامبورگ اقدام نمایید.

دریافت اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

از دگر روش‌های اخذ اقامت لوکزامبورگ می‌توان به ازدواج اشاره کرد. طبق قوانین هر فردی می‌تواند در کلیساهای سر تا سر کشور ازدواج قانونی خود را به ثبت برساند. مراسم مدنی نیز حتماً باید انجام پذیرد و در همین راستا هیچ لزومی برای انجام ازدواج در کلیسا وجود ندارد.

مزایای دریافت اقامت لوکزامبورگ

در این بخش از مزایای دریافت اقامت لوکزامبورگ صحبت می‌شود که با مطلعه آن می‌توانید تصمیم نهایی خود را در خصوص مهاجرت به این کشور بگیرید. این کشور از سیستم مالیاتی و بانکی بسیار خوبی برخوردار است که این موضوع بر اقتصاد کشور مؤثر است. درصد امید به زندگی در لوکزامبورگ بالاست و هزینه‌ها نیز به نسبت کیفیت زندگی از سطح خوبی برخوردار است. سیستم آموزشی و امکانات پزشکی نیز در حد مطلوبی قرار دارند و این موضوع می‌تواند بر روی کیفیت زندگی تأثیر بسزایی داشته باشد.

شرایط لازم برای دریافت تابعیت و شهروندی لوکزامبورگ

جدا از بحث اقامت لوکزامبورگ فرد باید از شرایطی برخوردار باشد که بتواند شهروندی دائم این کشور را دریافت نماید. در این بخش این شرایط را مورد بررسی قرار می‌دهیم. فرد متقاضی نباید کم‌تر از 18 سال داشته باشد. اقامت 7 ساله در لوکزامبورگ الزامیست. تسلط نسبی به زبان لوکزامبورگی از ملزومات است که در همین راستا باید در آزمون مربوطه شرکت نمایید. در کلاس آموزش مدنی نیز شرکت کنید تا از همه قوانین آگاه شوید و در نهایت مرحله مصاحبه عمومی را پشت سر بگذارید.

مدارک لازم برای دریافت ویزا و اقامت لوکزامبورگ

برای مهاجرت به لوکزامبورگ نیاز به ویزای لوکزامبورگ دارید، این ویزا بسته به نوع اقامت متفاوت است اما در این جا لیست کلی از مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت در وقت سفارت لوکزامبورگ ذکر می‌شود:

  • شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی و ترجمه
  • گذرنامه معتبر
  • دعوتنامه متناسب با نوع اقامت لوکزامبورگ درخواست شده
  • ارائه اسنادی در خصوص برخورداری از توانایی مالی
مدارک لازم برای دریافت ویزا و اقامت لوکزامبورگ | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت لوکزامبورگ

روش اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق ثبت شرکت چگونه است؟

یکی از روش‌های اخذ اقامت لوکزامبورگ، ثبت شرکت است. در این گزینه هم امکان ثبت یک شرکت جدید و هم امکان خریداری یک شرکت فعال در کشور لوکزامبورگ وجود دارد.

برخی از مزایای اقامت لوکزامبورگ چیست؟

این کشور از سیستم مالیاتی و بانکی بسیار خوبی برخوردار است که این موضوع بر اقتصاد کشور مؤثر است. درصد امید به زندگی در لوکزامبورگ بالاست و هزینه‌ها نیز به نسبت کیفیت زندگی از سطح خوبی برخوردار است. سیستم آموزشی و امکانات پزشکی نیز در حد مطلوبی قرار دارند و این موضوع می‌تواند بر روی کیفیت زندگی تأثیر بسزایی داشته باشد.

پرطرفدار ترین روش اقامت لوکزامبورگ چیست؟

اقامت تحصیلی لوکزامبورگ نیز از دیگر روش‌های مهاجرتی پرطرفدار است. برای این امر هم نیاز به اخذ پذیرش از طرف یک موسسه عالی آموزشی یا یک دانشگاه دارید، با دریافت ویزای دانشجویی امکان اقامت بیش از 90 روز را دارید و می‌توانید تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

ارش 5 شهریور 1397 پاسخ

سلام من ۳۵ سالمه مجرد هستم با ۱۵ سال سابقه کار ارایشگری و ۹سال بیمه دارم. مدرک فنی و حرفه ای درجه ۱و۲ میخواستم واسه اقامت لوگزامبورگ اقدام کنم راهنمایی میخواستم مرسی