اقامت فرانسه 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت فرانسه

اقامت فرانسه 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت فرانسه

اقامت فرانسه را می خواهید؟ در حال حاضر به دلیل شرایط دشوار زندگی از جمله بیکاری، اقتصاد ضعیف، نداشتن حداقل امکانات یک زندگی معمولی و بسیاری دلایل دیگر در ایران، افراد زیادی که شرایط و امکانات لازم برای مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، خواهان مهاجرت و گرفتن اقامت کشورهای اروپایی و غربی هستند. این کشورها به دلیل سطح زندگی بالایی که دارند به سختی مهاجران خارجی را قبول کرده و امکان اقامت در کشورشان را به سختی به اتباع خارجی می‌دهند و برای گرفتن اقامت باید شرایط خاص و مدنظر این کشورها را داشته باشید. در سال‌های اخیر کشور فرانسه و گرفتن اقامت این کشور خواهان بسیاری پیدا کرده است. ما در این مقاله اطلاعات مورد نیاز در مورد کشور فرانسه و شرایط زندگی و اقامت در این کشور را برای شما عزیزان بیان می‌کنیم.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

اطلاعاتی در مورد کشور فرانسه

برای گرفتن اقامت فرانسه لازم است که شما اطلاعاتی در مورد موقعیت جغرافیایی این کشور، آداب و رسوم ، اماکن دیدنی و شرایط اقامت این کشور را داشته باشید که توضیحات مختصری را برای شما بیان می‌کنیم.

کشور فرانسه در قسمت غربی قاره اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر پاریس است. در هنگام گرفتن اقامت فرانسه توجه داشته باشید که کشور فرانسه به بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی معروف است. از این کشور می‌توان به دومین کشور بزرگ قاره اروپا پس از اوکراین اشاره کرد. کشور فرانسه از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل می‌باشد و این کشور یکی از کشورهایی بوده که در تأسیس اتحادیه اروپه و سازمان ملل نقش بسزایی داشته است. واحد پول فرانسه یورو می‌باشد. شکل هندسی کشور فرانسه به صورت یک شش ضلعی است و با کشور سوئیس و دریاهای مدیترانه و اقیانوس اطلس همسایه می‌باشد. این کشور به دلیل همسایگی با این آب‌ها دارای آب و هوای چهار فصل و مناسبی می‌باشد البته در شهرهای مختلف متفاوت است. این کشور دارای منابع سنگ و طبیعی بسیاری است. فرانسه دارای شاعرین و نویسندگان بسیاری است و دارای تاریخ غنی و پر از اتفاقات مختلف است. احتمالاً در جریان هستید که کشور فرانسه یک کشور مهاجرپذیر است و از تمامی ملیت ها در این کشور حضور دارند و بیشتر مهاجرین، یونانی ها می باشند. مردمان این کشور رفتار خوب و خونگرمانه ای با مهاجرین دارند.

اطلاعاتی در مورد کشور فرانسه
اطلاعاتی در مورد کشور فرانسه

بهترین راه‌های گرفتن اقامت فرانسه کدامند؟

 1. افرادی که در این کشور به دنیا بیایند.
 2. ازدواج با فردی که ملیت فرانسوی داشته باشد.
 3. افرادی که به مدت بیشتر از 5 سال در این کشور اقامت داشته‌اند.
 4. افرادی که پدر یا مادر فرانسوی دارند.
 5. اقامت از طریق خرید خانه
 6. از طریق تحصیل
 7. سرمایه گذاری مالی و ثبت شرکت
 8. اخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای توریستی
 9. اخذ اقامت فرانسه از طریق کار
بهترین راه‌های گرفتن اقامت فرانسه کدامند؟
بهترین راه‌های گرفتن اقامت فرانسه کدامند؟

هزینه زندگی در کشور فرانسه

قبل از گرفتن اقامت کشور فرانسه باید مهم‌ترین مسئله یعنی قسمت مالی و هزینه زندگی در این کشور را نیز باید مد نظر داشت. هزینه تحصیل در این کشور برای دانشجویان تقریباً رایگان است. البته بدان معنا نیست که هیچ هزینه‌ای بابت تحصیل در این کشور نباید بپردازید. شما باید حدود 100 تا 400 یورو در سال بابت تحصیل در این کشور پرداخت کنید که البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که این هزینه بنا به رشته تحصیلی و مقطعی که در آن تحصیل می‌کنید متفاوت است. ولی هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا به صورت رایگان می‌باشد. در مورد هزینه زندگی در صورت داشتن اقامت فرانسه خوب است که بدانید هزینه زندگی در این کشور اروپایی نسبت به سایر کشورها تقریباً بالا می‌باشد. کشور فرانسه یک کشور اروپایی است و از تمامی امکانات کشورهای اروپایی برخوردار است.

هزینه زندگی در کشور فرانسه
هزینه زندگی در کشور فرانسه

دریافت اقامت تحصیلی فرانسه

همان طور که در بالا گفته شد یکی از راه‌های دریافت اقامت فرانسه دریافت اقامت تحصیلی می‌باشد. شما می‌توانید برای تحصیل به فرانسه مهاجرت کنید. بیشتر دانشگاه‌های این کشور به زبان فرانسوی دروس خود را تحصیل می‌کنند و تعداد کمی از آن‌ها به زبان انگلیسی دروس خود را ارائه می‌دهند. هزینه تحصیل در این کشور تقریباً رایگان است اما شما باید هزینه اندکی را در حدود 200 یورو برای دریافت بیمه و … بپردازید. شما می‌توانید برای تمامی مقاطع تحصیلی به فرانسه مهاجرت کنید و اقامت فرانسه را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دریافت کنید.

دریافت اقامت تحصیلی فرانسه
دریافت اقامت تحصیلی فرانسه

دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

همان طور که می دانید در اکثر کشورهای اروپایی شما نمی‌توانید به دلیل صاحب یک ملک بودن در آن کشور اقامت کنید. فرانسه هم از این قاعده مستثنی نیست و شما نمی‌توانید صرفاً به دلیل داشتن ملک در این کشور اقامت آن را کسب کنید. لذا باید ابتدا از طریق کار، ازدواج یا تحصیل، اقامت این کشور را دریافت کنید سپس اقدام به خرید ملک در فرانسه نمایید.

دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک
دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

دریافت اقامت فرانسه از طریق ازدواج

شما برای این که بتوانید اقامت فرانسه را از طریق ازدواج دریافت کنید باید با فردی که تابعیت فرانسه یا اقامت دائم را دارد ازدواج کنید. این فرد باید ثابت کند که می‌تواند هزینه‌های شما را به مدت یک سال تأمین کند و البته شما می‌توانید برای این کار درخواست شهروندی بدهید. این یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت فرانسه است فقط باید توجه داشته باشید که در این راه در دام بنگاه‌های همسریابی و وکلای شیاد نیفتید.

دریافت اقامت فرانسه از طریق ازدواج
دریافت اقامت فرانسه از طریق ازدواج

دریافت اقامت فرانسه از طریق کسب و کار

یکی دیگر از راه‌هایی که شما می‌توانید به وسیله آن اقامت فرانسه را دریافت کنید، ایجاد یک کسب و کار در این کشور است. برای این کار شما دو راه دارید. برای اینکه بتوانید یک شغل یا شرکت را در فرانسه اخذ کنید ابتدا باید با ویزای توریستی به این کشور سفر کنید و یک نفر فرانسوی را استخدام کنید. سپس ماهانه حقوقی را که مورد تأیید دولت باشد به او پرداخت نمایید. دومین راه این است که شما یک شغل را در فرانسه خریداری کنید البته این راه بسیار به صرفه‌تر است اما شما باید تلاش بیشتری را برای داشتن چنین گزینه‌ای صرف کنید. البته توجه کنید که در ابتدا و برای ورود به این شهر شما باید ویزای شینگن را تهیه کنید و می توانید برای تهیه ویزای شنگن و راه های آن به مقالات قبلی مراجعه کنید تا آسان ترین راه و مدارک لازم برای تهیه ویزای شینگن را پیدا کنید.

مزایای داشتن اقامت کشور فرانسه

شما با داشتن اقامت این کشور بزرگ اروپایی، علاوه بر زندگی مطلوبی که خواهید داشت از دیگر مزیت‌های اقامت خود در این کشور که در زیر به آن اشاره می‌کنیم بهره مند خواهید شد.

با داشتن اقامت فرانسه شما می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به ویزا به کشورهای عضو شینگن و کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

در کشورهای اتحادیه اروپا امکان تجارت را خواهید داشت.

با اخذ اقامت فرانسه شما امکان استفاده از تحصیل رایگان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن را خواهید داشت.

با داشتن اقامت فرانسه شما می‌توانید در تمامی کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا از خدمات رفاهی و پزشکی به صورت رایگان بهره مند شوید.

با اخذ اقامت فرانسه شما می‌توانید در کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن موفق به دریافت تسهیلات و خدمات بانکی شوید.

شما با کسب اقامت فرانسه می‌توانید به راحتی از مارک تجاری اروپایی در کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن استفاده کنید.

با در دست داشتن اقامت فرانسه شما راحت‌تر موفق به کسب اقامت کشورهای کانادا، انگلستان و آمریکا خواهید شد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قصد گرفتن اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که از طریق درخواست ویزای فرانسه تجاری می‌توانید امکان گرفتن اقامت فرانسه را داشته باشید. ولی یکی از شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت این است که باید نیروی کاری که انتخاب می‌کنید حتماً تابعیت کشور فرانسه را داشته باشد. راه دیگر برای گرفتن اقامت فرانسه این است که شما می‌توانید به صورت توریست به کشور فرانسه سفر کنید و با پرداخت هزینه‌ای حدود 100 تا 200 یورو یک شغل را برای خود خریداری کنید.

اخذ اقامت فرانسه با گرفتن ویزای توریستی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که در کشور فرانسه اقوام و یا فامیل نزدیکی دارید می‌توانید به وسیله ویزای توریستی به این کشور سفر کنید و بعد با تغییر نوع ویزای فرانسه خود موفق به اخذ اقامت فرانسه شوید.

اخذ اقامت فرانسه با گرفتن ویزای توریستی
اخذ اقامت فرانسه با گرفتن ویزای توریستی

اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد فرزند

با تولد فرزند خود در کشور فرانسه شما می‌توانید اقامت این کشور را کسب کنید. کودکانی که در این کشور از پدر و مادری خارجی متولد می‌شوند تحت شرایطی تابعیت و اقامت این کشور را خواهند داشت و این شرایط عبارتند از:

 • یا به سن 18 سال تمام رسیده باشند یا به مدت 5 سال در کشور فرانسه اقامت داشته باشند.
 • فردی بدون تابعیت باشند.
 • در سن 16 سالگی درخواستی به دولت فرانسه مبنی بر اقامت خود در این کشور بدهند. و شرایط دیگر که در حوصله این مبحث نمی‌گنجد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط پاریس، تور پاریس ، بلیط فرانسه، وقت سفارت فرانسه، ویزای فرانسه، تور فرانسه و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!