--- 021-87700067

اقامت سوئد

اقامت سوئد

در حال حاضر بیشتر مردم قصد اقامت در کشورهای خارجی را دارند. یکی از بهترین جاها برای اقامت، اقامت سوئد است که نیازمند اخذ ویزای سوئد و در مرحله بعد اقامت آن کشور است. شما هم اگر قصد مهاجرت دارید باید نکات زیادی را در رابطه با اقامت سوئد و همین طور مهاجرت بدانید چرا که اگر بدون داشتن اطلاعات کافی قصد اقامت داشته باشید مجبور خواهید بود هزینه زیادی را بابت نداشتن اطلاعاتتان بپردازید چرا که ممکن است راه‌های اشتباهی را انتخاب کنید یا افراد شیاد در سر راه شما قرار بگیرند و شما را به اقامت به راه‌های غیر قانونی و اشتباه ترغیب کنند و فقط به فکر منافع خود باشند. شما باید اطلاعات خود را بیشتر کنید تا در دام این افراد نیفتید. در این مطلب ما قصد داریم تمام اطلاعاتی را که برای کسب اقامت سوئد لازم دارید در اختیارتان قرار دهیم از جمله: شرایط فرهنگی و آب و هوایی زندگی در سوئد و انواع راه‌های مهاجرت قانونی به سوئد. پس در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات صحیح و کاملی را در رابطه با اقامت و راه‌های آن در اختیارتان قرار دهیم.

چرا مردم مجبور به مهاجرت می‌شوند؟

امروزه اکثر مردم جهان سومی و حتی گاهاً جهان اولی‌ها به دلیل شرایط نامطلوب زندگی و نداشتن امنیت شغلی و فکری و معیشتی خواهان مهاجرت به کشورهایی هستند که شرایط مطلوب‌تری از لحاظ رفاهی، آموزشی، درمانی و تربیتی دارند. هر چند که مجبورند شرایط روانی سختی را برای دوری از وطن تجربه کنند. به طور کلی مهاجرت‌ها به سه دلیل دینی اجتماعی و سیاسی روی می‌دهند و افراد وقتی در هر کدام از این سه زمینه زندگیشان احساس مخاطره داشته باشند مهاجرت می‌کنند و البته توصیه پیشوایان دینی و قرآن را در رابطه با مهاجرت فراموش نکنید. مهاجرت به یک کشور دیگر و اخذ اقامت آن کشور کار ساده و راحتی نیست ولی با توجه به شرایط موجود در کشورهای جهان سومی مردم ریسک و سختی‌های این کار را پذیرفته و اقدام به مهاجرت می‌کنند. از جمله کشورهایی که می‌توان نام برد که شرایط زندگی مطلوبی برای زندگی دارند و سطح کیفیت زندگی در آن‌ها بنا به دلایل مختلف مناسب است، در حال حاضر کانادا، استرالیا، آلمان و آذربایجان را می‌توان نام برد و تعداد کثیری نیز در پی کسب اقامت سوئد هستند.

چرا مردم مجبور به مهاجرت می‌شوند؟

چرا مردم مجبور به مهاجرت می‌شوند؟

ویژگی بهترین کشورها برای اقامت

در حال حاضر کشورهایی برای زندگی مناسب هستند که بتوانند رفاه و آسایش مردم خود را برای یک زندگی راحت و آسان فراهم کنند و مردم آن سرزمین با خیالی راحت و آسوده و بدون دغدغه و بدون نگرانی از تحصیل، کار، بیماری و هزینه‌های درمانی، زندگی خود را سپری کنند و این امر در حال حاضر در اکثر کشورهای پیشرفته و اروپایی محقق است (البته از بیان کردن کشورهای آمریکا و کانادا به دلیل سختگیری ایشان در اقامت صرف نظر کردیم) چرا که نرخ بیکاری در این کشورها کم بوده و سطح کیفیت زندگی در آن‌ها بسیار بالاست که شما با اخذ اقامت سوئد می‌توانید به این خواسته دست پیدا کنید و از زندگی راحتی برخوردار شوید. کشور سوئد دارای منابع بسیاری است و نرخ بیکاری در آن کم است و همچنین هر روزه نرخ امید به زندگی در آن افزایش می‌یابد.

ویژگی بهترین کشورها برای اقامت

ویژگی بهترین کشورها برای اقامت

آیا کشور سوئد را می‌شناسید؟

 سوئد کشوری است که در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور اروپایی از شمال شرق با فنلاند، از جنوب شرق با دریای بالتیک، از غرب با نروژ، از شرق با خلیج بوتنی و از جنوب غرب با کشور دانمارک همسایه است. سوئد چهارمین کشور بزرگ در قاره اروپا به شمار می‌رود. پایتخت این کشور شهر استکهلم است. از دیگر شهرهای مهم کشور سوئد می‌توان گوتنبرگ که در غرب سوئد و مالمو که در جنوب این کشور واقع شده‌اند را نام برد. اوپسالا و لوند نیز از شهرهای ساخته شده دانشگاهی کشور سوئد هستند. از سوئد به عنوان یکی از بهترین و بزرگ‌ترین کشورهای اروپا یاد می‌شود که از سطح رفاهی بالایی برای مردمش برخوردار است. به دلیل شرایط مطلوب زندگی افراد زیادی خواهان کسب اقامت سوئد هستند. حکومت این کشور پادشاهی پارلمانی است. مردم این کشور مردمانی خونگرم و با روابط عمومی بالا هستند و احتمال اینکه با اقامت سوئد، شما در این کشور احساس غریبگی داشته باشید بسیار اندک است.

آیا کشور سوئد را می‌شناسید؟

آیا کشور سوئد را می‌شناسید؟

مزیت کشور سوئد برای اقامت نسبت به سایر کشورها

این کشور در میان سایر کشورها از لحاظ رفاه اجتماعی در رتبه بالایی قرار دارد و دولت این کشور امکانات تحصیلی، پزشکی، رفاهی، درمانی و کسب و کار به صورت رایگان برای افرادی که اقامت سوئد را دارند فراهم کرده است و شما هم می‌توانید از این مزایا برخوردار شوید و تمام آن‌ها را با پرداخت مالیات به دولت برای خود فراهم کنید. همچنین شما می‌توانید خود را در این کشور به عنوان یک شهروند درجه دو نبینید چرا که در کار و تحصیل به شما همانقدر ارزش داده می‌شود که شهروندان درجه یک دارای این مقام هستند. سوئد ممکن است به نظر شما دارای شرایط آب و هوایی بدی باشد اما با توجه به شرایط اقتصادی آن و دلایل مهاجرتتان ممکن است بهترین گزینه موجود باشد.

مزیت کشور سوئد برای اقامت نسبت به سایر کشورها

مزیت کشور سوئد برای اقامت نسبت به سایر کشورها

روش‌های قانونی کسب اقامت سوئد

بهترین راه برای کسب اقامت سوئد برای همه راه‌های قانونی است ما در این مطلب تمام راه‌های قانونی را به شما خواهیم گفت و شما می‌توانید با توجه به اینکه کدام راه حل مناسب برای شماست، بهترین راه را برای کسب اقامت سوئد پیدا کنید و به سوئد مهاجرت کنید و از بسیاری از مشکلاتی که در کشور عزیزمان به صورت مقطعی داریم جدا شوید.

برای گرفتن اقامت سوئد راه‌های متفاوتی وجود دارد که از جمله آن ها می‌توان به:

 • کسب اقامت سوئد از راه سرمایه گذاری
 • اقامت سوئد از راه تحصیل
 • ازدواج یکی دیگر از راه‌های کسب اقامت سوئد می‌باشد.
 • گرفتن اقامت سوئد از طریق یکی از بستگان نزدیک
 • کار در کشور سوئد
 • اقامت سیاسی و یا اجتماعی سوئد

روش‌های قانونی کسب اقامت سوئد

روش‌های قانونی کسب اقامت سوئد

مدارک لازم برای دریافت اقامت سوئد

برای دریافت اقامت سوئد شما به مدارک زیر نیاز دارید که در صورت کامل بودن آن‌ها و مورد قبول واقع شدنشان می‌توانید یک بلیط سوئد تهیه کنید و وطن خود را به سوئد تغییر دهید. تمامی این مدارک باید در وقت سفارت سوئد به سفارت تحویل داده شود.

 • درخواست برای اجازه اقامت
 • گذرنامه معتبر برای تمام زمان اقامت
 • اجازه اقامت برای آموزش عالی حداقل به مدت دو دوره
 • بیمه درمانی
 • مجوز لازم برای اشتغال به کار یا یافتن کار مناسب
 • مدرکی که ثابت کند شما قادر به حمایت مالی از خود در زمانی که در این کشور هستید می باشید.
 • داشتن پاسپورت

توجه کنید که مدارک خود را به یک دارالترجمه ماهر برای ترجمه بفرستید تا احتمال هر گونه خطا را کاهش دهید.

مدارک لازم برای دریافت اقامت سوئد

مدارک لازم برای دریافت اقامت سوئد

فرهنگ و زبان مردم سوئد

مردم سوئد به زبان سوئدی تکلم می‌کنند و زبان رسمی این کشور سوئدی می‌باشد. مردم سوئد از فرهنگی غنی و کهن برخوردار هستند و وجود وایکینگ‌ها در تاریخ مردم این کشور بارز و نمایان است. مردم سوئد شاید در برخورد اول مردمی خشک و رسمی به نظر بیایند ولی در برخوردهای بعدی خواهید دید که مردمی بسیار خوش مشرب هستند و دوست دارند که به سؤالات شما جواب دهند و به شما البته در سطح منطقی کمک کنند. ویژگی مهم مردم سوئد این است که عاشق طبیعت هستند. بسیاری از سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌های این کشور حدود نیم ساعت قبل از ظهر و نیم ساعت بعد از ظهر تعطیل می‌شوند و در این زمان مردم به صرف قهوه و شیرینی مشغول هستند. غذاهای مردم این کشور با ذائقه ایرانی هم سازگاری دارد و شما نگرانی در رابطه با غذاهایتان نخواهید داشت. هر ساله به مناسبت های مختلف در این کشور حراجی‌های بسیاری برگزار می‌شود که تمامی اجناس با کیفیت را حراج می‌کنند تا همه اقشار جامعه توانایی خرید داشته باشند.

فرهنگ و زبان مردم سوئد

فرهنگ و زبان مردم سوئد

آب و هوای کشور سوئد

این کشور به دلیل واقع شدن در شمال اروپا دارای آب و هوایی بسیار سرد می‌باشد. کشور سوئد تابستان‌هایی بسیار کوتاه و گرم و البته تا حدودی هم مطبوع و زمستان‌هایی سرد و طولانی با طول روزهای فوق کوتاه دارد. کشور سوئد در ۶ ماه از سال از نعمت نور خورشید بی بهره است و کلاً شما شاهد شب هستنید. در ۶ ماه دوم سال دمای هوا بسیار پایین می‌آید و سرمای شدیدی در این کشور حاکم می‌شود و در هر لحظه از شبانه روز شما باید آمادگی بارش را داشته و لباس مناسب به همراه داشته باشید.

آب و هوای کشور سوئد

آب و هوای کشور سوئد

روش کسب اقامت از طریق کار

کسب اقامت سوئد از طریق کار به این صورت است که کار فرمایی که نیاز به تخصص و حرفه شما دارد برای شما دعوت نامه کاری ارسال می‌کند و خواهان رزومه کاری شما می‌شود و شما ابتدا باید رزومه کاریتان که شامل تمامی فعالیت های کاری شما و البته پژوهش ها و توانایی های شما می باشد را به ایشان ارسال کنید و در صورت موافقت کارفرما و طی شدن مراحل اولیه به درستی از طریق آن دعوت نامه می‌توانید مشغول به کار و کسب و اخذ اقامت سوئد شوید. پیدا کردن کار فرما در این کشور به این صورت است که شما می‌توانید رزومه کاری خود را برای سایت های کاریابی کشور سوئد ارسال کنید تا این سایت ها رزومه شما را در اختیار کارفرمایان قرار دهند و آن ها با توجه به نیازهای خود و کشورشان برایتان درخواست بفرستند.

روش کسب اقامت از طریق کار

روش کسب اقامت از طریق کار

کسب اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

افرادی که مایل به کسب اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری هستند، می‌توانند با سرمایه گذاری مبلغی حدود ۱۵۰۰۰۰ دلار به راحتی اقامت سوئد را در یافت کنند. شما می‌توانید این مبلغ را در چند مرحله به این کشور انتقال دهید یا ابتدا این مبلغ را به سوئد بفرستید و بعد خودتان به این کشور رفته و به کار و سرمایه گذاری مشغول شوید.

کسب اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

کسب اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

کسب اقامت سوئد از طریق ازدواج

اگر شما موفق به اردواج با فردی که تابعیت کشور سوئد را دارد، بشوید به راحتی می توانبد اقامت سوئد را کسب کنید. قانون کشور سوئد به گونه‌ای است که افراد تبعه سوئد اگر با فرد خارجی ازدواج کنند بلافاصله می‌توانند اقامت سوئد را دریافت کنند و در این کشور ساکن شوند. برای این کار لطفا از طریق قانونی اقدام کنید و گول بنگاه هایی را که ادعای پیدا کردن همسرانی با تابعیت های کشورهای مختلف هستند را نخورید.

کسب اقامت سوئد از طریق ازدواج

کسب اقامت سوئد از طریق ازدواج

اقامت سوئد از طریق تحصیل

بهترین روش کسب اقامت سوئد از طریق تحصیل در این کشور می‌باشد. به این صورت که از طریق پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌توان اقامت سوئد را گرفت. به دلیل آب و هوای مطلوب‌تری که در جنوب این کشور حاکم است دانشگاه های جنوب این کشور را توصیه می‌کنیم و شما از طریق اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور می‌توانید به اخذ ویزای سوئد همراه نیز اقدام کنید و یک نفر را به عنوان همراه با خود به سوئد ببرید. البته شما اگر مدرک زبان هم داشته باشید باز هم باید مدتی را برای یادگیری زبان تخصصی سوئدی در کالج ها بگذرانید تا اجازه ورود به دانشگاه را پیدا کنید.

شرایط اقامت سوئد

برای کسب اقامت سوئد شما باید شهروند این کشور محسوب شوید و برای اینکه یک شهروند سوئدی شوید باید زمان نسبتاً طولانی در این کشور زندگی کنید. معمولاً باید به مدت ۵ سال به طور مداوم در این کشور ساکن باشید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

 آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط سوئد، وقت سفارت سوئد، ویزای سوئد، تور سوئد و تور اروپا میباشد. ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط