منطقه استیا رم | آشنایی کامل – تصاویر – آدرس

منطقه استیا رم | آشنایی کامل – تصاویر – آدرس

استیا رم، یکی از مناطق قدیمی و توریستی شهر رم می‌باشد که امروزه توریست‌های بسیار زیادی از آن دیدن می‌کنند. این منطقه دارای جاذبه‌های گردشگری …

منطقه استیا رم یکی از مناطق قدیمی و توریستی شهر رم می‌باشد که امروزه توریست‌های بسیار زیادی از آن دیدن می‌کنند. این منطقه دارای جاذبه‌های گردشگری فوق العاده زیبایی است که بازدید از آن به تمامی توریست‌هایی که قصد سفر به شهر رم را دارند توصیه می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره منطقه استیا رم صحبت کنیم و اطلاعاتی را درباره این منطقه در اختیار شما قرار دهیم.

بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد سفر به شهر رم را دارید و یا این که علاقه‌مند هستید تا بیشتر با جاذبه‌های گردشگری این شهر آشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

آشنایی کامل با منطقه استیا رم | یوروپ تورز

آشنایی با منطقه استیا رم

منطقه استیا رم (Ostia) یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر به شمار می‌آید که امروزه بسیاری از توریست‌هایی که وارد این شهر می‌شوند حتما از آن دیدن می‌کنند. این منطقه در واقع یک شهر بسیار قدیمی است که دیگر کسی در آن سکونت ندارد و همین موضوع باعث شده است تا تبدیل به یک جاذبه تاریخی در شهر رم شود. شما با بازدید از این منطقه می‌توانید ویرانه‌های چندین هزار ساله‌ای را مشاهده کنید که بازدید از آنها می‌تواند تجربه‌ای جذاب را برای شما به همراه داشته باشد.

اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه‌مند به آثار باستانی و تاریخی شهر رم هستید به شما توصیه می‌کنیم حتما در سفر به این شهر از منطقه استیا رم دیدن کنید. این منطقه در واقع یک منطقه اسرارآمیز و بسیار جذاب است که بازدید از آن می‌تواند برای تمامی توریست‌هایی که وارد شهر رم می‌شوند جذاب باشد.

تاریخچه منطقه استیا رم

اگر شما هم جز افرادی باشید که علاقه‌مند به تاریخچه شهر رم و امپراتوری روم باشید حتما می‌دانید که افسانه‌های بسیار زیادی درباره این منطقه از شهر رم وجود دارد. یکی از معتبرترین افسانه‌هایی که درباره منطقه استیا رم وجود دارد این است که این شهر توسط چهارمین پادشاه امپراتوری روم یعنی آنکوس مارکیوس ساخته شده است که همین موضوع می‌تواند نشان دهنده قدمت بسیار زیاد این منطقه باشد.

با وجود این که در حال حاضر هیچ سند تاریخی درباره ساخت این شهر وجود ندارد ولی بسیاری از تاریخ شناسان ادعا دارند که منطقه استیا رم در قرن چهارم میلادی ساخته شده است و در ابتدا نیز یک مقر نظامی برای نیروهای نظامی امپراتوری روم بوده است ولی در گذر زمان تغییر کاربری داده و تبدیل به یک شهر بزرگ شده است.

استیا رم یک جاذبه تاریخی یا طبیعی

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می‌شود تا منطقه استیا رم تبدیل به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر رم شود این است که در حال حاضر این منطقه علاوه بر این که از لحاظ تاریخی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بلکه طبیعت بسیار زیبایی نیز در این منطقه وجود دارد که باعث می‌شود تا توریست‌هایی که وارد این منطقه می‌شوند تجربه‌ای جدید و جذاب را از حضور در این منطقه بدست بیاورند.

شما با ورود به ویرانه‌های منطقه استیا رم می‌توانید سبزه‌ها و گل‌های مختلفی را مشاهده کنید که در میان ویرانه‌های این منطقه رشد کرده‌اند و چهره‌ای فوق العاده زیبا را به این منطقه بخشیده است. اگر شما هم جز افرادی هستید که در فصل بهار به شهر رم سفر کرده‌اید به شما توصیه می‌کنم حتما از منطقه استیا رم نیز دیدن کنید. این منطقه در فصل بهار بسیار جذاب و زیبا است که بازدید از آن حتما به شما توصیه می‌شود.

چه اتفاقی باعث نابودی این شهر شد؟

این شهر قدیمی زمانی جز شهرهای امپراتوری روم به شمار می‌آمد که دارای جمعیت 50 هزار نفر بود. شاید این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که چه عاملی باعث شد که این منطقه به این زودی نابود شود و در حال حاضر هیچ نشانه تاریخی از این منطقه در تاریخ وجود نداشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در قرن سوم میلادی بحران‌های اقتصادی مختلفی در این منطقه به وجود آمد که یکی از مهمترین عواملی بود که باعث شد تا این شهر کم کم قدرت خود را از دست بدهد و مردم آن را ترک کنند.

بعد از قرن پنجم دوباره کم کم رونق اقتصادی به این شهر بازگشت ولی کم کم با هجوم دشمنان و همینطور طوفان‌های متعدد در این منطقه مردم باز هم آن را ترک کردند تا در گذر زمان منطقه استیا رم تبدیل به یک شهر بدون سکنه شود.

آشنایی با جاذبه های گردشگری منطقه استیا رم (بخش اول)

یکی از مهمترین عواملی که باعث می‌شود تا امروزه توریست‌های زیادی علاقه‌مند باشند تا از منطقه استیا رم دیدن کنند این است که این  منطقه دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی می‌باشد که بازدید از این جاذبه‌ها می‌تواند تجربه‌ای فوق العاده را برای شما به همراه داشته باشد. دکیومانوس ماکسیموس بدون شک یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری منطقه استیا رم به شمار می‌آید که پیاده روی در آن می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های شما از سفر به این منطقه باشد.

این خیابان بسیار محبوب دو دروازه این شهر قدیمی را به یکدیگر متصل می‌کند که شما می‌توانید با پیاده روی در آن از بسیاری از جاذبه‌های گردشگری که در این منطقه هستند دیدن کنید. ساختمان‌های قدیمی، انبارها و کارگاه‌هایی که در منطقه استیا رم قرار دارند می‌توانند جذابیت‌های بسیار زیادی را برای علاقه مندان به تاریخ امپراطوری روم و همینطور علاقه مندان به معماری اروپایی و تاریخی داشته باشد.

آشنایی با جاذبه های گردشگری منطقه استیا رم (بخش اول) | یوروپ تورز

آشنایی با جاذبه های گردشگری منطقه استیا رم (بخش دوم)

اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه دارید تا بیشتر با نحوه تجارت مردم این شهر آشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم حتما از مرکز تجاری و تئاتر این شهر که در شمالی‌ترین بخش این منطقه قرار دارد دیدن کنید. مرکز تئاتر این شهر یکی از قدیمی‌ترین مراکز تئاتر در دنیا به شمار می‌آید که شما حتما باید از آن دیدن کنید. مرکز تجاری این شهر نیز دارای معماری بسیار زیبا و تاریخی است که بازدید از آن می‌تواند برای علاقه مندان به این موضوع بسیار جذاب باشد.

دیوارها و کفپوش‌های این مرکز تجاری بسیار جالب هستند که حتما باید از آن دیدن کنید. در این شهر یک عبادتگاه نیز وجود دارد که در دوره کلودیوس ساخته شده است که ما به شما توصیه می‌کنیم حتما در زمان بازدید از منطقه استیا رم از این عبادتگاه نیز دیدن کنید. حمام باستانی این شهر نیز آخرین جاذبه گردشگری آن است که به شما توصیه می‌کنیم حتما از آن دیدن کنید.

مشاهده زیبایی های این منطقه با رانندگی در جاده رم به لازیو

یکی از مهمترین توصیه‌های ما به شما این است که در سفر به شهر رم حتما سعی کنید در جاده رم به لازیو رانندگی کنید و از زیبایی‌های فوق العاده منطقه استیا رم دیدن کنید. این جاده دقیقا در کنار منطقه استیا رم واقع شده است و همین موضوع نیز باعث می‌شود تا بسیاری از توریست‌هایی که وارد این منطقه می‌شوند بازدید از جاذبه‌های گردشگری این منطقه را در حین رانندگی در جاده رم به لازیو ترجیح دهند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که شهر مدرن استیا را نیز مشاهده کنید می‌توانید همین جاده را ادامه دهید تا به شهر جدید و مدرن استیا برسید که بازدید از این شهر نیز می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های شما در سفر به شهر رم باشد. در این شهر مدرن دقیقا تمامی ساختمان‌های شهر قدیمی استیا رم دوباره ساخته شده است و همین موضوع نیز باعث محبوبیت زیاد آن در میان توریست‌ها شده است.

چرا باید از این جاذبه شهر رم دیدن کنیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تا بسیاری از توریست‌هایی که وارد شهر رم می‌شوند علاقه‌مند باشند تا از منطقه استیا رم دیدن کنند. یکی از مهمترین دلایلی که برای بازدید از این شهر وجود دارد این است که منطقه استیا رم یکی از تاریخی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر رم به شمار می‌آید که بازدید از آن می‌تواند تجربه فوق العاده‌ای را برای علاقه مندان به تاریخ امپراطوری رم داشته باشد.

علاوه بر تاریخ فوق العاده غنی این منطقه شما می‌توانید طبیعتی بسیار زیبا و جذاب را نیز در این منطقه مشاهده کنید. اگر علاقه‌مند به عکس‌های هنری هستید به شما توصیه می‌کنیم حتما در سفر به این شهر رم در فصل بهار از منطقه استیا رم نیز دیدن کنید تا بتوانید عکس‌های هنری و بسیار زیبایی را بگیرید.

استیا رم محبوب در میان مردم محلی این شهر

شاید با توجه به نکاتی که تاکنون برای شما در این مورد بیان کردیم گمان کرده باشید که منطقه استیا رم تنها در میان توریست ‌هایی که وارد شهر رم می‌شوند طرفدار داشته باشد ولی شما باید بدانید که امروزه بسیاری از مردم محلی شهر رم نیز علاقه زیادی به بازدید از شهر قدیمی استیا رم دارند و اگر شما در آخر هفته‌ها به این منطقه سفر کنید می‌توانید بسیاری از مردم محلی شهر رم را نیز مشاهده کنید که برای بازدید از این شهر قدیمی مراجعه کرده‌اند.

امروزه در این منطقه امکاناتی قرار داده شده است که باعث می‌شود تا هم مردم محلی شهر رم و هم توریست‌هایی که از این منطقه دیدن می‌کنند شرایط بسیار خوبی برای بازدید از منطقه استیا رم داشته باشند.

چگونه خود را به استیا رم برسانیم؟

از مهمترین ویژگی‌های منطقه استیا رم که باعث محبوبیت آن در میان توریست‌ها شده است این است که شما به راحتی می‌توانید از هر نقطه شهر رم خود را به این منطقه برسانید. شما برای این کار هم می‌توانید از سیستم حمل و نقل عمومی شهر رم استفاده کنید و هم می‌توانید با خودروهای شخصی خود را به شهر تاریخی استیا رم برسانید. امروزه تورهای مختلفی به مقصد منطقه استیا رم برگزار می‌شود که شما می‌توانید با شرکت در این تورها به راحتی از این منطقه دیدن کنید و یکی از بهترین تجربه‌های خود را از سفر به شهر رم بدست بیاورید.

چگونه خود را به استیا رم برسانیم؟ | یوروپ تورز

جمع بندی و صحبت پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کاملی را درباره منطقه تاریخی استیا رم در اختیار شما قرار دهیم تا با آشنایی بیشتر با این منطقه حتما در سفر به شهر رم از آن دیدن کنید. اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه‌مند به جاذبه‌های گردشگری تاریخی هستید به شما توصیه می‌کنیم حتما بازدید از منطقه استیا رم را در برنامه‌های سفر خود به شهر رم قرار دهید. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورده باشید. در پایان تشکر می‌کنیم از شما که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید و این مطلب را به صورت کامل مطالعه کردید. 


سوالات متداول استیا رم

استیا رم چجور منطقه ای میباشد؟

این منطقه در واقع یک شهر بسیار قدیمی است که دیگر کسی در آن سکونت ندارد و همین موضوع باعث شده است تا تبدیل به یک جاذبه تاریخی در شهر رم شود.

یکی از افسانه های این منطقه چیست؟

یکی از معتبرترین افسانه‌هایی که درباره منطقه استیا رم وجود دارد این است که این شهر توسط چهارمین پادشاه امپراتوری روم یعنی آنکوس مارکیوس ساخته شده است که همین موضوع می‌تواند نشان دهنده قدمت بسیار زیاد این منطقه باشد.

دلیل از بین رفتن این شهرف چه بود؟

در قرن سوم میلادی بحران‌های اقتصادی مختلفی در این منطقه به وجود آمد که یکی از مهمترین عواملی بود که باعث شد تا این شهر کم کم قدرت خود را از دست بدهد و مردم آن را ترک کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!