آب و هوای هلند در طول سال چگونه است؟

آب و هوای هلند در طول سال چگونه است؟

آب و هوای هلند

آب و هوای کشور هلند جزو نقاط قوت این کشور به شمار می آید. پایتخت کشور هلند شهر آمستردام است، دمای معمول این شهر 3 درجه سانتی گراد و در اکثر اوقات بارانی ست. برای سفر به آن لازم است که از موقعیت جغرافیایی و نوع آب و هوای کشور هلند آگاهی کامل داشته باشید که بتوانید لباس‌ها و اقلام مناسب آن آب و هوای کشور هلند را همراه خود ببرید. خوب است بدانید که اغلب مناطق کشور هلند نیمه ابری ست و مردم آن به دیدن آسمانی بارانی عادت کرده‌اند.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر حتماً میزان دمای شهر مقصد و آب و هوای هلند در مقیاسی کلی را مورد بررسی قرار دهید که بتوانید با یک برنامه ریزی خوب از اوقاتی که در کشور هلند هستید لذت ببرید.

جزییات آب و هوای کشور هلند در زمستان

آب و هوای کشور هلند تشابه زیادی با آب و هوای شمال ایران دارد با این تفاوت که وزش باد در آن کشور بیشتر است و در همین راستا کمی سردتر خواهد بود. البته ناگفته نماند که سرمای هلند اصلاً آزاردهنده نیست و در فصل زمستان کمتر مشاهده می‌شود که دما به زیر صفردرجه برسد، دمای زیر صفر درجه به ندرت و حداکثر 1 الی 3 روز خواهد بود که این یکی از ویژکی های آب و هوای کشور هلند میباشد.

جزییات آب و هوای کشور هلند در تابستان

در اینجا راجع له جزییات آب و هوای کشور هلند صحبت خواهیم کرد، در فصل تابستان نیز دما به بیش از 30 درجه نخواهد رسید، کشور هلند آب و هوایی گرمتر نسبت به مناطق اروپایی از جمله آلمان دارد. آب و هوای کشور هلند در همه مناطق تقریباً یکسان است و اختلاف دمایی محسوسی مشاهده نمی‌شود، این اختلاف دما در سرتاسر کشور هلند حداکثر 3 درجه است نکته جالب این کشور که جزئی از جاذبه‌های گردشگری آن به شمار می‌آید ریزش باران پودری ست که هرگز در ایران آن را تجربه نکرده‌اید.

آب و هوای هلند
آب و هوای هلند

موقعیت جغرافیایی و کمی بیشتر درباره آب و هوای کشور هلند

آب و هوای کشور هلند بسیار مشابه به کشور انگلستان است در فصول مختلف سال دماهای تعریف شده‌ای برای آن ذکر شده است، مثلاً در فصل تابستان دمای هوا بین 17 تا 24 درجه سانتی گراد متغیر است و کمتر پیش می‌آید که دما به بالای 30 درجه سانتی گراد برسد، این نوع از آب و هوای کشور هلند را در ماه‌های جولای و آگوست تجربه خواهید کرد. در ادامه باید بدانید که دمای هوا در فصل زمستان نیز به زیر صفر درجه سانتی گراد نمی‌رسد و معمولاً بین صفر تا 10 درجه سانتی گراد متغیر است، اگر در ماه‌های دسامبر و ژانویه به این کشور سفر کنید می‌توانید شاهد این درجه از دما و تجربه‌ای لذت بخش از سردی فصل زمستان و خنکی آب و هوای کشور هلند باشید.

آب و هوای هلند
آب و هوای هلند

آب و هوای کشور هلند و میزان بارش در این کشور

کشور هلند یکی از پربارش ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید که در ماه‌های آوریل و می می‌توانید شاهد کمترین میزان بارش در این کشور باشید. مشاهده آب و هوای آفتابی در این کشور تجربه‌ای بسیار فوق العاده و بی نظیر است، امستردام یکی از مناطق توریستی این کشور است که جاذبه‌های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. اکثراً گفته می‌شود که هلند نسبت به آلمان جذابیت‌های خاص بیشتری را در خود جای داده است که باعث جذب مهاجران و گردشگران زیادی به خود شده است.

تجربه‌های زندگی در این کشور بسیار مثبت بوده است.

آب و هوای کشور هلند جاذبه‌های گردشگری آن

موزه شکنجه شهر آمستردام، موزه میکروب آمستردام، باغ گل هلند، هتل شنی و … از جاذبه‌های گردشگری هلند به شمار می آید.

آب و هوای هلند
آب و هوای هلند

خوب است بدانید که این کشور سرتاسر زیبایی و جذابیت است، یکی از زیباترین باغ‌های گل دنیا در این کشور واقع شده است که می‌توانید با حضور در آن از هوای فوق العاده آن لذت کافی ببرید و عطر بی نظیر گل‌ها را استشمام کنید، گل‌هایی که همه کار دست هستند و در کاشت آنها هرگز از ماشین آلات و ابزار الکترونیکی استفاده نشده است. چشما ها و آبشارهای موجود نقش بسزایی در تعدیل آب و هوای محیط شهر ایفا می‌کند در برخی از حوضچه‌ها گل نیلوفر آبی نیز پرورش داده شده است که

آب و هوای هلند
آب و هوای هلند

درختان کشور هلند و تأثیر آن بر آب و هوای کشور هلند

کشور هلند پر شده از درختان و گیاهان سربه فلک کشیده درختانی که هم نقش تزیینی دارند و هم برای تولید میوه از آنها استفاده می‌شود. در معروف‌ترین باغ این کشور انواع مختلفی از گیاهان و درختان وجود دارد که رنگ‌های متفاوت آن جلوه بسیار زیبایی به آنجا بخشیده است و بسیار مورد توجه گردشگران تور تایلند قرار گرفته است. در آنجا می‌توانید هوایی بکر وسالم را تنفس کنید و به آرامش ذهنی برسید. درختان این باغ معروف به 2500 اصله می‌رسد که تعداد زیادی به شمار می‌آید.

هر ساله نمایشگاه‌های بسیاری در این منطقه برگزار می‌گردد که شرکت در آنها خالی از لطف نیست و شاید بتوانید برترین تجربه زندگیتان باشد.

زمان مناسب برای سفر به کشور هلند برای بهرهگیری از بهترین آب و هوای کشور هلند

با توجه به نوع آب و هوای کشور هلند همه فصول برای سفر به آن مناسب است اواسط ماه آوریل تا اکتبر بهترین زمان برای سفر به این کشور به حساب می‌آید، البته ناگفته نماند که فصل تابستان نیز زمان مناسبی برای سفر است اما در این تاریخ شهرهای هلند بسیار شلوغ می‌شود و قیمت‌ها نیز افزایش میابد پس بهتر است که اواسط ماه آوریل تا اکتبر را برای زمان سفر خود انتخاب نمایید.

اگر قصد سفر به این کشور در تابستان را دارید پوشیدن لباس‌هایی به رنگ روشن توصیه می‌شود و باید بدانید که دمای هوا در این فصل چندان گرم و سوزان نیست. برای فصل زمستان نیز خوب است که بارانی به همراه داشته باشید، یا از لباس‌هایی استفاده کنید که آب به داخل آنها نفوذ نکند تا بتوانید به‌راحتی در شهر تردد کنید.

موقعیت جغرافیایی کشور هلند

کشور هلند با بلژیک و آلمان مرز مشترک دارد و جالب است بدانید که حدود یک پنجم کشور را آب فرا گرفته است، مناطقی که در نزدیکی آب قرار گرفته‌اند اغلب زمینی حاصلخیز دارند، توصیه می‌شود که بازدید از ساحل‌های شنی این کشور را در الویت سفر خود قرار دهید.

آب و هوای کشور هلند، جاذبه‌ها و تفریحات آن

دوچرخه سواری در آب و هوای کشور هلند میان باغی پر از گل می‌تواند حس خوبی به شما بدهد، با انجام این ورزش در آن محیط می‌توانید هوایی بکر را تنفس کنید و از آرامشی که به دست می‌آورید لذت کافی را ببرید.

آب و هوای هلند
آب و هوای هلند

پیاده روی، قایق سواری، پیک نیک، رفتن به رستوران و کافی شاپ و نشستن زیر آلاچیق از دیگر تفریحات موجود در این منطقه است که لذت تنفس آب و وهوایی بی نظیر را صدچندان می‌کند.

آب و هوای هلند
آب و هوای هلند

برای پیک نیک زدن در باغ‌های گل کشور هلند بهتر است در تور هلند شرکت کنید تا بتوانید از همه قوانین حاکم بر آنجا مطلع شوید، با پیک نیک زده در آنجا و قایق سواری می‌توانید روزهای پرخاره ای را در ذهن خود به ثبت برسانید. پس با مطالعه این مقاله از مزایای آب و هوای هلند آگاه شدید.

آب و هوای هلند
آب و هوای هلند

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

محمد 2 اسفند 1396 پاسخ

با سلام مطالب بیان شده در حین اختصار بسبار جالب و پر محتوی بود لذا مراتب سپاسم را اعلام میکنم.