1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

راهنمای سفر ارزان به فرانسه

شاید بتوان دیدنی ترین شهر جهان را شهر پاریس در فرانسه به حساب آورد اما این شهر به شهر گرانی معروف است. بنابراین کسانی که علاقمند به پاریس هستند برای داشتن سفر ارزان به فرانسه لازم است نکاتی را برای سفر به این کشور رعایت کرده و در مدت اقامت خود به کار ببندند. با این ترفندها توریست ها می توانند از برخی موزه ها به طور  رایگان دیدن نمایند و ارزانترین سفر به پاریس را تجربه کنند.با ما در یوروپ تورز همراه بمانید.

چگونگی سفر ارزان به فرانسه

کشور فرانسه از جمله پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است که تقریبا اقامت چند روزه و حتی زندگی کردن در آن مستلزم صرف هزینه های بالایی می باشد. لذا بهتر است برای داشتن سفر ارزان به فرانسه اقامت در هتل های پاریس را از سر به در کرده و  هاستل ها یا آپارتمان های کوچک را  جایگزین آنها نمود. هاستل ها در واقع اتاق های مشترکی هستند که شاید امکاناتی نزدیک به هتل را ارائه دهند اما به دلیل مشترک بودن بین چند نفر قیمت بسیار مناسبی را شامل می شوند.

بدون شک رستوران های فرانسه غذاهای با کیفیت و خوش رنگ و لعابی را  طبخ می کنند که گاهی اوقات هزینه خوراک چندین روز را می بایست بابت خرید یک وعده غذا در رستوران های فرانسه پرداخت نمود پس برای تهیه غذا بهتر است مسافران، مواد خوراکی خود را از فروشگاه های محلی تهیه کرده و در فضای مناسبی مانند پارک ها به حالت پیک نیک غذای خود را سرو نمایند. 

دیگر مطالب سفر ارزان به فرانسه

البته جالب است بدانید کشور فرانسه از جمله مقاصدی می باشد که در تمام طول سال متقاضیان زیادی تمایل دارند سفر ارزان به فرانسه داشته باشند بنابراین توصیه شده برای پایین آوردن هزینه های سفر بهتر است بازدید از فرانسه را در وقتی به غیر از تابستان موکول نمایید زیرا در فصل تابستان و در ایام تعطیلات خرید بلیط هواپیما، رزرو اقامتگاه و خرید سوغاتی از مراکز خرید فرانسه در بالاترین نرخ خود خواهند بود. از طرفی لازم است برای مهیا ساختن سفر ارزان به فرانسه مدت ها قبل از سفر بلیط هواپیمایی و محل اقامت رزرو و خریداری گردد.

بهتر است برای نوع بلیط های پروازی بلیط های بیزینسی و کلاس دار را از برنامه پروازی خود حذف کنید. در سفر ارزان به فرانسه از خوردن غذاهای لوکس و رفتن به کافه های مشهور فرانسوی صرف نظر شود. به جای رفتن به مکان ها و جاذبه های گردشگری گران قیمت، قدم زدن در خیابان های فرانسه و لذت بردن از معماری و تاریخ فرانسه را ترجیح دهید. 

در صورتی که تمایل داشته باشید در یکی از هتل های فرانسه اقامت کنید توصیه شده هتل های دو ستاره را انتخاب کنید زیرا هتل های ۲ ستاره  خدمات کمتری را ارائه می دهند و در نتیجه هزینه های کمتری را برای مسافر به دنبال خواهد داشت. اقامت در هتل هایی که نوع و درجه بالاتری دارند مناسب سفر ارزان به فرانسه نمی باشند.

سفر ارزان به فرانسه

هزینه حمل و نقل در فرانسه

سیستمی که در فرانسه مربوط به حمل و نقل می باشد یکی از کارآمدترین و کامل ترین سیستم های حمل و نقل در جهان به حساب می آید. تقریبا در تمامی مناطق کشور فرانسه ایستگاه مترو وجود دارد. بنابراین استفاده از تاکسی، کاری بسیار پر هزینه می باشد. از این رو مسافران برای سفر ارزان به فرانسه می توانند با تهیه بلیط Carnet  به راحتی با قیمتی ارزان به وسیله مترو خود را به هر جایی از شهر برسانند. یا اینکه بلیط Parsi visite را از ایستگاه متروی شهر پاریس خریداری نموده و با ارزانترین قیمت از قطارهای حومه ای، تراموا، مترو و اتوبوس استفاده نمایند.

بهترین کاری که در سفر ارزان به فرانسه می توان انجام داد کرایه کردن دوچرخه است. لذا مسافران برای مدت طولانی و یا کوتاه می توانند از ایستگاه های دوچرخه هر نوع دوچرخه ای را کرایه بگیرند و در صورت استفاده نکردن به یکی  از ایستگاه های دوچرخه  شهر تحویل دهند. انجام این کار علاوه بر پایین آوردن هزینه های حمل و نقل در  حفظ محیط زیست کمک شایانی را خواهد داشت.

سفر ارزان به فرانسه

بودجه پیشنهادی برای سفر ارزان به فرانسه

با استفاده از مواردی که ذکر شد مسافران می توانند یک روز کامل را در فرانسه با ۵۰ تا ۷۰ یورو به خوبی سپری کنند. اما اگر محل اقامت لوکس تر باشد و یا یکی از وعده های غذایی در رستوران میل شود بدون شک قیمت ها افزایش خواهند یافت. کارهای زیادی وجود دارد که می توان در سفر به فرانسه ضمن لذت بردن از سفر هزینه های پایینی را به همراه داشته باشد. یکی از این اقدامات استفاده از کارت هایی می باشد که مخصوص موزه پاریس هستند.

مسافران این امکان را دارند تا با خرید چنین کارت هایی بتوانند بیش از ۷۰ موزه شهر پاریس را مورد بازدید قرار دهند. بدون اینکه نیاز به خرید بلیط ورود به موزه و یا ایستادن در صف ها را به همراه داشته باشد. البته این کارت ها در قیمت های بسیار ارزانی در مدت های ۲ روزه، ۴ روزه و ۶ روزه ارائه می شوند.

سفر ارزان به فرانسه

استفاده از Paris pass

این نمونه کارت ها برای افرادی مناسب می باشد که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی بسیاری را در فرانسه خصوصا شهر پاریس دارند. کسانی که بتوانند این نمونه کارت ها را به دست آورند مانند کارت موزه ها بدون خرید بلیط و یا ایستادن در صف های طویل امتیاز بازدید از اکثر جاذبه های گردشگری فرانسه را با صرف کمترین هزینه ها به دست خواهند آورد. اینگونه کارت ها به صورت ۲ روزه، ۴ روزه و ۶ روزه در اختیار متقاضیان قرار می گیرند. در واقع با پرداخت هزینه ای معادل خرید دو بلیط مسافرین این شرایط را به دست آورده تا با کارت Paris pass  موقعیت خرید چندین بلیط را به دست آورند.

سفر ارزان به فرانسه

استفاده از سرویس های Couchsurf

کاوچ سرفینگ نام یک شبکه اجتماعی است که به نام مهمان نوازی رایگان شهرت دارد. کسانی که  برای داشتن سفر ارزان به فرانسه به دنبال ارزانترین مکان برای اقامت خود می باشند، با عضو شدن در این سایت می توانند محل مناسبی را به صورت رایگان و خدمات نسبتا مناسب پیدا کنند. البته شاید این مکان تنها در حد یک اتاق باشد اما به دلیل رایگان بودن جمع کثیری از توریست ها و گردشگران از این گونه سایت ها استقبال می کنند. معمولا برخی از ساکنین فرانسه که مهمان نواز و مهربان هستند، اعضای این سایت را تشکیل می دهند.

سفر ارزان به فرانسه

بازدید رایگان از برخی موزه ها در فرانسه

در سفر ارزان به فرانسه مسافران توجه داشته باشند که تمام موزه های ملی کشور فرانسه در اولین یکشنبه ای که در اول هر ماه وجود دارد بازدید را برای عموم رایگان قرار می دهند. بنابراین اگر با برنامه ریزی های قبلی در یکی از این یکشنبه ها در فرانسه قرار داشتید بازدید موزه ملی را به صورت رایگان از دست ندهید. البته توجه داشته باشید در چنین روزهایی ازدحام جمعیت بیشتر از هر زمان دیگری می باشد.

سفر ارزان به فرانسه

سفر ارزان به فرانسه با خرید از فروشگاه های محلی

بیشتر مردم فرانسه برای صرفه جویی در هزینه ها برای تهیه گوشت، ماهی، پنیر، نان، سبزیجات، میوه و دیگر مواد مورد نیاز خود سعی کرده به بازار محلی رفته و از فروشگاه های محلی احتیاجات خود را برطرف نمایند. بنابراین برای داشتن سفر ارزان به فرانسه بهتر است به جای خرید از فروشگاه های لوکس و مجلل تهیه مایحتاج اولیه از فروشگاه های محلی انجام گیرد. البته مقایسه نمودن چند فروشگاه می تواند در کم کردن هزینه ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

سفر ارزان به فرانسه

سفر ارزان به فرانسه با صبح بخیر پاریس

همانطور که قبلا ذکر شد اقامتگاه های فراوان و ارزان قیمتی در فرانسه خصوصا شهر پاریس وجود دارد که با کمی گشت و گذار، هر مسافری شرایط دستیابی به آنها را پیدا خواهد نمود. البته نکته ای که برای انتخاب اقامتگاه وجود دارد این است که هیچگاه محل انتخاب شده برای اقامت  زیاد در حومه شهر نباشد زیرا هزینه های رفت و آمد به مرکز شهر چیزی بیشتر از اجاره محل اقامت خواهد شد، اقامتگاه زیاد به جاذبه های گردشگری نزدیک نباشد زیرا قرار گرفتن در چنین موقعیتی به اجاره اقامتگاه ها می افزاید.

از طرفی در فرانسه موسسه ای وجود دارد با نام صبح بخیر پاریس که در سراسر پاریس اقامتگاه هایی را به مسافران اجاره می دهد و بهتر از هاستل ها و البته ارزانتر از هتل ها هستند اما در واقع با قیمتی نسبتا ارزان خدماتی نظیر صبحانه و تخت خواب را به مسافران ارائه می دهند. لذا برای دستیابی به چنین اقامتگاه هایی توصیه شده قبل از سفر محل اقامت رزرو شود.

سفر ارزان به فرانسه

دیدن جاذبه های گردشگری ارزان در فرانسه

بازدید از بیشتر جاذبه های گردشگری فرانسه همراه با ورودی هستند اما باغ های سرسبز و بی نظیر کشور فرانسه بدون هیچ گونه هزینه ای در اختیار دید همگان قرار دارند. یکی از این پارک های عمومی باغ تویلری است که در کنار رود سن واقع شده است و در یک روز گرم تابستانی می تواند بهترین لحظات را برای مسافران بوجود آورد. پارک Monceau از دیگر جاذبه های گردشگری است که بدون پرداخت هیچ هزینه ای مسافرین می توانند ساعت ها در آنجا اقامت داشته باشند.

کلیسای نوتردام یکی از مشهورترین کلیساهای فرانسه است که به دلیل سوابق تاریخی و معماری شگفت انگیز، محبوبیت خاصی در میان مردم دارد. البته شاید این کلیسا شهرت خود را مدیون گوژپشت نتردام اثر ویکتور هوگو باشد. بازدید از این مکان هزینه ورودی ندارد. کلیسای سکره کر از دیگر جاذبه هایی می باشد که بازدید از آن رایگان می باشد. این بنا ۲۳۰ پله مارپیچ دارد که برای رسیدن به گنبد آن لازم است پله ها همگی پشت سر گذاشته شوند.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!